Libanese staatsmedia spreken van 'enorme verwoesting' in Beiroet
BEIROET (ANP/AFP) - Volgens Libanese staatsmedia is in het zuiden van de hoofdstad Beiroet "enorme verwoesting" aangericht door Israëlische luchtaanvallen. De aanvallen zouden nog steeds doorgaan.
Israël beschiet het zuiden van Beiroet al weken. De bewuste wijk Dahiyeh staat bekend als een bolwerk van Hezbollah en is ook de plek waar leider Hassan Nasrallah is gedood. Dinsdag vaardigde Israël weer een evacuatiebevel uit voor gebouwen in Dahiyeh.
Hezbollah zegt dat Israël de aanvallen intensiveert en dreigt dat ook te doen. De groepering zou van plan zijn om de Noord-Israëlische stad Haifa veelvuldig onder vuur te nemen als Israël niet stopt met luchtaanvallen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse transportminister Óscar Puente treedt niet af na het dodelijke treinongeluk ten zuiden van Madrid woensdag, bevestigt hij in een persconferentie. Hij krijgt veel kritiek, omdat het het tweede grote dodelijke treinongeluk in een jaar tijd is. Honderden demonstranten eisten zijn aftreden.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel is "diep bedroefd" over de dodelijke crash van een Italiaanse militaire helikopter donderdagavond in Bosnië en Herzegovina, laat een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag weten. De helikopter maakte deel uit van de EU-missie EUFOR, die sinds 2004 toezicht houdt op vrede in Bosnië en Herzegovina.
24 minuten geledenPARIJS (ANP) - Voor een deel van Parijs is opnieuw een avondklok afgekondigd in verband met de aangekondigde protesten van zaterdag. Deze geldt de rest van deze week voor Place de la République en Les Halles, centraal in de Franse hoofdstad, van 23.00 tot 06.00 uur, meldt de Franse zender BFM TV.
42 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo is van plan om te stemmen in de Amerikaanse midtermverkiezingen, meldden Amerikaanse media. Hij heeft een stembiljet aangevraagd in de staat Illinois, waar hij als kiezer staat geregistreerd. Het is nog niet bekend of hij zijn stem al heeft opgestuurd.
2 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - De evacuatie van inwoners van de Oekraïense stad Olesjky is begonnen, zeggen Rusland en Oekraïne. Ook wordt gemeld dat een begin is gemaakt met de distributie van humanitaire hulpgoederen. De stappen maken deel uit van een humanitair bestand dat tot en met zondag geldt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/BELGA) - De onafhankelijke Russische krant Novaja Gazeta heeft aangekondigd te stoppen. De sluiting vindt onder Russische druk plaats, aldus hoofdredacteur Sergej Sokolov.
3 uur geledenOLESJKY (ANP/RTR) - Het humanitaire bestand in de Oekraïense stad Olesjky houdt nog steeds stand, aldus de Russische mensenrechtencommissaris. Ze meldt verder dat twee personen zijn omgekomen bij een ontmijningsoperatie.
4 uur geleden