Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Libanese president Aoun pleit voor seculiere staat

Libanese president Aoun pleit voor seculiere staat

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Michel Aoun heeft een pleidooi gehouden voor de afkondiging van een "seculiere staat". Dat is volgens hem de enige manier om "pluralisme te beschermen en te behouden" en eenheid te creëren.

De 85-jarige Aoun zei dat zondag in een tv-toespraak ter gelegenheid van het aanstaande eeuwfeest van Libanon. Het land zucht al tijden onder een ongekende economische crisis en raakte onlangs verlamd door de verwoestende explosie in de haven van hoofdstad Beiroet. "De jeugd van Libanon roept om verandering, voor hen en voor hun toekomst ", aldus de president, van wie lang gezegd werd dat hij het contact met de jeugd volledig kwijt was.

"Ik zeg ja, de tijd is rijp. Er is noodzaak het systeem aan te passen en te ontwikkelen", voegde Aoun eraan toe. Hij beloofde zich sterk te maken voor de dialoog met onder anderen de religieuze machthebbers en politieke leiders voor het vinden van een "formule die wordt geaccepteerd door iedereen" en die wordt opgenomen in de grondwet.

Meer uit Buitenland

Blok Netanyahu blijft na tellen 85 procent van de stemmen aan kop

JERUZALEM (ANP) - Het blok van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaat na het tellen van 84,5 procent van de stemmen nog altijd aan kop, aldus nieuwssite Times of Israel. Maar de regeringspartijen lijken niet af te stevenen op een meerderheid.

5 minuten geleden
Vermoedelijk vliegtuig Bolsonaro verlaat Ecuador na tussenstop

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - Het vliegtuig dat de Braziliaanse senator en oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro en zijn gezin zou vervoeren, heeft een korte tussenstop gemaakt in Guayaquil in Ecuador. De eindbestemming is niet bekend.

28 minuten geleden
Tientallen doden door treinongeluk in Spanje

MADRID (ANP) - Bij een treinongeval in Spanje zijn woensdag tientallen doden gevallen. Het regiobestuur van Castilië-La Mancha zegt dat zeker dertig mensen zijn omgekomen. Verschillende media, waaronder dagblad La Vanguardia en de krant ABC, meldden eerder al zeker 46 doden.

1 uur geleden
Linkse oppositieleider voor samenwerking met Arabische partijen

TEL AVIV (ANP/AFP) - De leider van de grootste linkse partij in Israël, Yair Golan, heeft zijn bondgenoten in het oppositieblok opgeroepen tot samenwerking met Arabische partijen om premier Benjamin Netanyahu af te zetten. De steun van Arabische partijen is mogelijk cruciaal voor de vorming van een regeringscoalitie.

2 uur geleden
Argentinië: Bolsonaro op weg naar Ecuador

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Senator Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor, is via Argentinië naar Ecuador gereisd, meldden Argentijnse autoriteiten. Eerder hadden bronnen gemeld dat hij onderweg was naar de VS, waar hij op een visum kan rekenen.

3 uur geleden
Verkiezingen Israël: regeringsblok Netanyahu blijft aan kop

JERUZALEM (ANP) - Met meer dan 70 procent van de stemmen geteld in Israël blijft het blok van premier Benjamin Netanyahu aan kop met 54 zetels. Dat meldt The Times of Israel rond 09.00 uur Nederlandse tijd.

4 uur geleden
Trump over verkiezingen: Netanyahu heeft het erg goed gedaan

TEXAS (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn Israëlische collega Benjamin Netanyahu het erg goed gedaan. Dat zei hij tegen verslaggevers nadat hij een bijeenkomst in Texas had bijgewoond, zo bericht The Times of Israel.

5 uur geleden