Libanese president Aoun pleit voor seculiere staat
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Michel Aoun heeft een pleidooi gehouden voor de afkondiging van een "seculiere staat". Dat is volgens hem de enige manier om "pluralisme te beschermen en te behouden" en eenheid te creëren.
De 85-jarige Aoun zei dat zondag in een tv-toespraak ter gelegenheid van het aanstaande eeuwfeest van Libanon. Het land zucht al tijden onder een ongekende economische crisis en raakte onlangs verlamd door de verwoestende explosie in de haven van hoofdstad Beiroet. "De jeugd van Libanon roept om verandering, voor hen en voor hun toekomst ", aldus de president, van wie lang gezegd werd dat hij het contact met de jeugd volledig kwijt was.
"Ik zeg ja, de tijd is rijp. Er is noodzaak het systeem aan te passen en te ontwikkelen", voegde Aoun eraan toe. Hij beloofde zich sterk te maken voor de dialoog met onder anderen de religieuze machthebbers en politieke leiders voor het vinden van een "formule die wordt geaccepteerd door iedereen" en die wordt opgenomen in de grondwet.
Meer uit Buitenland
LAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.
12 uur geleden