Libanese president Aoun pleit voor seculiere staat
BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Michel Aoun heeft een pleidooi gehouden voor de afkondiging van een "seculiere staat". Dat is volgens hem de enige manier om "pluralisme te beschermen en te behouden" en eenheid te creëren.
De 85-jarige Aoun zei dat zondag in een tv-toespraak ter gelegenheid van het aanstaande eeuwfeest van Libanon. Het land zucht al tijden onder een ongekende economische crisis en raakte onlangs verlamd door de verwoestende explosie in de haven van hoofdstad Beiroet. "De jeugd van Libanon roept om verandering, voor hen en voor hun toekomst ", aldus de president, van wie lang gezegd werd dat hij het contact met de jeugd volledig kwijt was.
"Ik zeg ja, de tijd is rijp. Er is noodzaak het systeem aan te passen en te ontwikkelen", voegde Aoun eraan toe. Hij beloofde zich sterk te maken voor de dialoog met onder anderen de religieuze machthebbers en politieke leiders voor het vinden van een "formule die wordt geaccepteerd door iedereen" en die wordt opgenomen in de grondwet.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
6 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
8 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
8 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
8 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
12 uur geleden