Libanese media: Israël blaast huizen op in grensstadje
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Het Libanese staatspersbureau NNA heeft gemeld dat Israëlische troepen zaterdag meerdere huizen hebben opgeblazen in het grensstadje Adaisseh, ten noorden van Kirjat Sjmona. Ze begonnen daarmee na zonsopkomst. Ook in het naburige Kfar Kila werden zware ontploffingen gemeld, die tot ver in de omtrek werden gehoord.
Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat in de betreffende Libanese regio "grote hoeveelheden explosieven" de lucht zijn ingegaan. De impact was zo hevig dat in noordelijke delen van Israël een aardbevingswaarschuwing werd afgegeven.
Vorige week kwamen er ook al berichten naar buiten dat sinds het Israëlische grondoffensief, ingezet om Hezbollah-milities definitief uit te schakelen, enkele Libanese dorpen in het grensgebied vrijwel met de grond zijn gelijkgemaakt. Behalve woningen zouden ook moskeeën zijn verwoest.
Het Libanese ministerie van Volksgezondheid meldde zaterdag dat door Israëlische aanvallen sinds oktober vorig jaar 2653 mensen om het leven zijn gekomen. Alleen vrijdag al kwamen er negentien dodelijke slachtoffers bij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.
31 minuten geledenCHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.
1 uur geledenCHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.
3 uur geledenAJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.
4 uur geleden