Libanese media: Israël blaast huizen op in grensstadje
BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Het Libanese staatspersbureau NNA heeft gemeld dat Israëlische troepen zaterdag meerdere huizen hebben opgeblazen in het grensstadje Adaisseh, ten noorden van Kirjat Sjmona. Ze begonnen daarmee na zonsopkomst. Ook in het naburige Kfar Kila werden zware ontploffingen gemeld, die tot ver in de omtrek werden gehoord.
Een Israëlische legerwoordvoerder zei dat in de betreffende Libanese regio "grote hoeveelheden explosieven" de lucht zijn ingegaan. De impact was zo hevig dat in noordelijke delen van Israël een aardbevingswaarschuwing werd afgegeven.
Vorige week kwamen er ook al berichten naar buiten dat sinds het Israëlische grondoffensief, ingezet om Hezbollah-milities definitief uit te schakelen, enkele Libanese dorpen in het grensgebied vrijwel met de grond zijn gelijkgemaakt. Behalve woningen zouden ook moskeeën zijn verwoest.
Het Libanese ministerie van Volksgezondheid meldde zaterdag dat door Israëlische aanvallen sinds oktober vorig jaar 2653 mensen om het leven zijn gekomen. Alleen vrijdag al kwamen er negentien dodelijke slachtoffers bij.
Meer uit Buitenland
COURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
7 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
7 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
10 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
10 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
11 uur geleden