Lib Dems halen recordaantal zetels bij Britse verkiezingen
LONDEN (ANP) - De Britse parlementsverkiezingen hebben niet alleen een grote overwinning opgeleverd voor Labour, maar ook voor de Liberal Democrats, ofwel de Lib Dems. Nooit eerder haalde die partij zoveel zetels als nu. Met nog een handvol zetels te verdelen, staat de partij op 71 zetels, meldt de BBC.
De Lib Dems oogstten onder leiding van Ed Davey succes in gebieden die vroeger als Conservatief grondgebied gezien werden. Kandidaten van de partij wonnen zelfs van hun Conservatieve tegenstrevers in kiesdistricten waar oud-premiers David Cameron en Theresa May vandaan kwamen.
Hoewel de partij nooit zoveel zetels heeft behaald als nu, heeft ze niet heel veel meer stemmen gekregen dan bij de vorige verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk worden de parlementariërs verkozen in hun eigen kiesdistrict, waardoor de verhoudingen in het parlement geen rechtstreekse afspiegeling zijn van de verhoudingen onder de kiezers. De Lib Dems hadden zich dit jaar tijdens de campagne wel vooral gericht op de gebieden waar ze kans hadden om te winnen.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
2 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
7 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
7 uur geleden