Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lib Dems halen recordaantal zetels bij Britse verkiezingen

Lib Dems halen recordaantal zetels bij Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - De Britse parlementsverkiezingen hebben niet alleen een grote overwinning opgeleverd voor Labour, maar ook voor de Liberal Democrats, ofwel de Lib Dems. Nooit eerder haalde die partij zoveel zetels als nu. Met nog een handvol zetels te verdelen, staat de partij op 71 zetels, meldt de BBC.

De Lib Dems oogstten onder leiding van Ed Davey succes in gebieden die vroeger als Conservatief grondgebied gezien werden. Kandidaten van de partij wonnen zelfs van hun Conservatieve tegenstrevers in kiesdistricten waar oud-premiers David Cameron en Theresa May vandaan kwamen.

Hoewel de partij nooit zoveel zetels heeft behaald als nu, heeft ze niet heel veel meer stemmen gekregen dan bij de vorige verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk worden de parlementariërs verkozen in hun eigen kiesdistrict, waardoor de verhoudingen in het parlement geen rechtstreekse afspiegeling zijn van de verhoudingen onder de kiezers. De Lib Dems hadden zich dit jaar tijdens de campagne wel vooral gericht op de gebieden waar ze kans hadden om te winnen.

Meer uit Buitenland

Premier Israël: pas wederopbouw Gaza na demilitarisatie

TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) - De wederopbouw van de Gazastrook zal pas plaatsvinden als het gebied is gedemilitariseerd en Hamas-tunnels zijn vernietigd. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, die op een persconferentie ook duidelijk maakte geen Palestijnse staat te zullen toestaan in het kustgebied. Israël houdt volgens de rechtse leider op veiligheidsgebied de controle over Gaza.

1 uur geleden
Trump waarschuwt Irak: geen hulp VS meer als Maliki premier wordt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt Irak dat het niet zonder gevolgen blijft als Nouri al-Maliki weer premier wordt. Het land kan dan niet langer rekenen op Amerikaanse steun, schreef hij op sociale media.

1 uur geleden
NBC: persoon gewond door schietincident met grenspolitie VS

TUCSON (ANP) - In de Amerikaanse grensstaat Arizona is iemand ernstig gewond geraakt na een schietincident waar de grenspolitie bij betrokken was. Dat meldt de lokale politie aan NBC News. In de VS ontstond de afgelopen tijd grote onrust door fatale schietpartijen waarbij federale agenten betrokken waren. Over wat precies is voorgevallen in Pima County bestaat nog onduidelijkheid.

4 uur geleden
Trump weerspreekt dat minister Binnenlandse Veiligheid opstapt

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft beklemtoond dat de minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, niet aftreedt naar aanleiding van de schietpartij afgelopen weekend in Minneapolis in de staat Minnesota, waarbij een 37-jarige man door federale agenten werd doodgeschoten.

5 uur geleden
Ook componist Philip Glass schrapt première in Kennedy Center

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse componist Philip Glass heeft de wereldpremière van zijn nieuwe stuk in het Kennedy Center in Washington geschrapt. Het National Symphony Orchestra zou in juni voor het eerst zijn stuk Symphony No. 15: Lincoln spelen. Maar Glass wil niet dat dit doorgaat nu president Donald Trump het culturele centrum heeft overgenomen.

5 uur geleden
Vrouwen beschuldigd van bijten federale agenten in Minnesota

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse federale autoriteiten beschuldigen twee vrouwen van geweld tegen federale agenten na de dood van Alex Pretti in de staat Minnesota. Ze zouden agenten in de vingers hebben gebeten, berichten lokale en landelijke media als NBC News en de Minnesota Star Tribune. In één geval zou een deel van de vinger zijn afgebeten.

5 uur geleden
Door Trump gesteunde Asfura geïnstalleerd als president Honduras

TEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De conservatieve ondernemer en politicus Nasry Juan Asfura Zablah is na de gewonnen presidentsverkiezingen geïnstalleerd als president van Honduras. Asfura werd in zijn campagne geprezen door president Donald Trump.

5 uur geleden