Lib Dems halen recordaantal zetels bij Britse verkiezingen
LONDEN (ANP) - De Britse parlementsverkiezingen hebben niet alleen een grote overwinning opgeleverd voor Labour, maar ook voor de Liberal Democrats, ofwel de Lib Dems. Nooit eerder haalde die partij zoveel zetels als nu. Met nog een handvol zetels te verdelen, staat de partij op 71 zetels, meldt de BBC.
De Lib Dems oogstten onder leiding van Ed Davey succes in gebieden die vroeger als Conservatief grondgebied gezien werden. Kandidaten van de partij wonnen zelfs van hun Conservatieve tegenstrevers in kiesdistricten waar oud-premiers David Cameron en Theresa May vandaan kwamen.
Hoewel de partij nooit zoveel zetels heeft behaald als nu, heeft ze niet heel veel meer stemmen gekregen dan bij de vorige verkiezingen. In het Verenigd Koninkrijk worden de parlementariërs verkozen in hun eigen kiesdistrict, waardoor de verhoudingen in het parlement geen rechtstreekse afspiegeling zijn van de verhoudingen onder de kiezers. De Lib Dems hadden zich dit jaar tijdens de campagne wel vooral gericht op de gebieden waar ze kans hadden om te winnen.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
6 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
6 uur geleden