Liander: stroomnet Leiden bereikt maximale capaciteit
LEIDEN (ANP) - Drie elektriciteitsstations in Leiden hebben de maximale capaciteit bereikt voor de levering van elektriciteit. Dat betekent dat nieuwe bedrijven die zich willen vestigen in het gebied dat door deze elektriciteitsstations van stroom wordt voorzien, niet zomaar een elektriciteitsaansluiting kunnen krijgen, waarschuwt netbeheerder Liander.
"Het gaat daarbij om een groot deel van Leiden en omliggende gemeenten. De beperking geldt ook voor bestaande bedrijven die hun aansluiting willen uitbreiden", aldus Liander.
Ook in veel andere plaatsen is het stroomnet overvol. Het elektriciteitsnet in Nederland staat onder druk omdat bedrijven en consumenten steeds sneller extra capaciteit vragen, bijvoorbeeld omdat ze van het aardgas af moeten of elektrisch gaan rijden. Netbeheerders kunnen het net niet zo snel uitbreiden als de vraag. "Helaas hebben we nu ook in Leiden te maken met de gevolgen van de drukte op het elektriciteitsnet", zegt Liander.
Gevolgen
Volgens de netbeheerder heeft het volle elektriciteitsnet in Holland-Rijnland geen gevolgen voor consumenten en bedrijven met een kleine stroomaansluiting. Maar grootverbruikers van elektriciteit zoals ondernemingen, scholen, supermarkten en bijvoorbeeld sporthallen moeten rekening houden met langere wachttijden voor een nieuwe of zwaardere aansluiting. Voor woningbouwprojecten die al bij Liander bekend zijn, is wel capaciteit beschikbaar.
Liander is de netbeheerder in Noord-Holland, Flevoland, Gelderland, Friesland en een deel van Zuid-Holland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is vrijdag positief begonnen, na de zware koersverliezen een dag eerder. De olieprijzen gingen omlaag, na de sterke stijging een dag eerder door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. Handelaren reageerden onder meer op de nieuwe Amerikaanse importheffingen van 10 en 12,5 procent voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. De nieuwe handelstarieven van president Donald Trump zouden de handelsstromen verder onder druk kunnen zetten, waardoor de vraag naar olie zou kunnen dalen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederland gaat op slot als het kabinet niet investeert in infrastructuur. Dat stelt topman Ton Hillen bij de publicatie van de halfjaarcijfers van bouwconcern Heijmans. Hij roept daarbij op tot actie. "Het kabinet moet gaan beseffen dat het een urgent probleem is. Als we nu niet investeren, gaat het twee keer zoveel kosten."
3 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De nieuwe Amerikaanse importheffing kan gunstig uitpakken voor de handel tussen Europa en de Verenigde Staten. Dat zegt deskundige Casper Roerade van ondernemersorganisatie evofenedex. Volgens hem lijken veel goederen hierdoor minder zwaar belast te worden dan voorheen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter diesel is vrijdag gestegen tot boven de prijs van een liter benzine. Dat blijkt uit cijfers over de brandstofprijzen die consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers bijhoudt. De prijs van diesel loopt al langer hard op, als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft exportbeperkingen ingesteld voor veertien Europese bedrijven, waaronder het grote Duitse defensieconcern Rheinmetall. Volgens het Chinese ministerie van Handel zijn de maatregelen een vergelding voor de sancties van de Europese Unie tegen bedrijven in China.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Chinese socialemediagigant TikTok doet te weinig om de accounts en posts van minderjarigen af te schermen, concludeert de Europese Commissie. Daarmee overtreedt het bedrijf opnieuw de Digital Services Act (DSA), aldus het dagelijks bestuur van de EU.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is het niet eens met de gronden waarop de Verenigde Staten nieuwe handelstarieven instellen, ook voor de EU. Als reden voor de nieuwe importheffingen voeren de VS het uitblijven van actie aan tegen de handel in goederen die met dwangarbeid zijn geproduceerd.
6 uur geleden