Liander staakt meerdere rechtszaken tegen gemeenteheffing
AMSTERDAM (ANP) - Liander staakt de juridische strijd tegen een dertiental gemeenten over een heffing voor het gebruik van de grond voor kabels en leidingen. De netbeheerder denkt de rechtszaken niet meer te kunnen winnen. Dat betekent dat consumenten aangesloten op het net van Liander voorlopig met een 'oneerlijke' precarioheffing blijven zitten.
Liander verzet zich al sinds 2004 tegen de precariobelasting. De netbeheerder trok eind december aan het kortste eind in een rechtszaak tegen de heffing in de gemeente Tytsjerksteradiel. Vergelijkbare rechtszaken bij een dozijn andere gemeentes maken daardoor volgens de netbeheerder ook geen kans. Wel blijven procedures tegen nog drie andere gemeentes staan, omdat die inhoudelijk anders in elkaar steken.
De gemeenteheffing, waaraan Liander vorig jaar zo'n 150 miljoen euro kwijt was, wordt in 2022 opgeheven. Twee jaar later wordt de heffing niet meer geïnd. Liander rekent de heffing direct door aan zijn klanten. Dat komt neer op ongeveer 50 euro per jaar.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - FrieslandCampina investeert de komende jaren 90 miljoen euro om mee te liften op het succes van eiwitrijke voeding en dranken. Het Nederlandse zuivelconcern moderniseert met het geld fabrieken in Bedum, Veghel en Workum om uit een bijproduct van kaas eiwitingrediënten te maken. Die eiwitten zijn bedoeld voor sportvoeding, kindervoeding en medische voeding.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht. "Op deze manier willen we dit hoofdstuk uit het verleden afronden", zegt de bank zelf.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.
3 uur geleden