Liander staakt meerdere rechtszaken tegen gemeenteheffing
AMSTERDAM (ANP) - Liander staakt de juridische strijd tegen een dertiental gemeenten over een heffing voor het gebruik van de grond voor kabels en leidingen. De netbeheerder denkt de rechtszaken niet meer te kunnen winnen. Dat betekent dat consumenten aangesloten op het net van Liander voorlopig met een 'oneerlijke' precarioheffing blijven zitten.
Liander verzet zich al sinds 2004 tegen de precariobelasting. De netbeheerder trok eind december aan het kortste eind in een rechtszaak tegen de heffing in de gemeente Tytsjerksteradiel. Vergelijkbare rechtszaken bij een dozijn andere gemeentes maken daardoor volgens de netbeheerder ook geen kans. Wel blijven procedures tegen nog drie andere gemeentes staan, omdat die inhoudelijk anders in elkaar steken.
De gemeenteheffing, waaraan Liander vorig jaar zo'n 150 miljoen euro kwijt was, wordt in 2022 opgeheven. Twee jaar later wordt de heffing niet meer geïnd. Liander rekent de heffing direct door aan zijn klanten. Dat komt neer op ongeveer 50 euro per jaar.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hotels, campings en huisjesparken ontvingen in 2025 meer dan 52 miljoen gasten. Dat is iets meer dan in 2024, toen ruim 51 miljoen gasten in Nederland verbleven. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. De stijging komt door meer buitenlands toerisme.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt op meer tankstations mogelijk om statiegeldflesjes en -blikjes in te leveren aan de kassa. Op tankstations aan de snelweg was dit al wettelijk verplicht, maar het wordt nu ook mogelijk op bijna vijfhonderd tankstations buiten de snelweg. Daarvoor heeft Statiegeld Nederland, onderdeel van inzamelingsstichting Verpact, een samenwerking gesloten met Shell.
18 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het aantal ondernemers dat stopt is in het eerste kwartaal van dit jaar voor het eerst in 2,5 jaar afgenomen. Dat ziet de Kamer van Koophandel (KVK). Er zijn ook meer nieuwe bedrijven begonnen ten opzichte van een jaar eerder.
5 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De gemiddelde hypotheekrente ligt momenteel op het hoogste punt in ruim twee jaar, meldt De Hypotheker. Dat komt met name door de oplopende kapitaalmarktrente, de belangrijkste graadmeter voor hypotheekrentes. Die stijgt vanwege de Iranoorlog. De hypotheekadviseur verwacht de komende periode nog een lichte stijging van de hypotheekrente, maar denkt wel dat de grootste piek achter de rug is.
5 uur geledenLOS GATOS (ANP) - Streamingdienst Netflix heeft in het eerste kwartaal flink meer winst geboekt dan een jaar eerder, mede geholpen door prijsverhogingen en klantengroei. Netflix maakte ook bekend dat voorzitter en medeoprichter Reed Hastings in juni aftreedt. Hij stelt zich niet beschikbaar voor herverkiezing.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine winsten gesloten, waarmee verder werd geborduurd op de recordstanden van de brede S&P 500 en de technologiegraadmeter Nasdaq een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven de ontwikkelingen in het Midden-Oosten volgen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten raakt de economische groei van landen in de regio, onder meer doordat de Straat van Hormuz vrijwel volledig is afgesloten voor olie- en gastankers. Bovendien zijn energiefaciliteiten beschadigd door aanvallen en het vliegverkeer rond de Perzische Golf is ernstig ontregeld. Dat meldt het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Vooral Qatar, Irak en Iran worden hard geraakt.
10 uur geleden