Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Liander en politie rollen ruim 600 hennepkwekerijen op in 2021

Liander en politie rollen ruim 600 hennepkwekerijen op in 2021

DUIVEN (ANP) - Netbeheerder Liander heeft vorig jaar samen met de politie 633 hennepkwekerijen ontdekt waarbij sprake was van energiediefstal. Daarbij is 31,9 miljoen kilowattuur (kWh) illegaal aan stroom afgetapt. Dit is bijna net zoveel als jaarlijks door 10.000 huishoudens wordt verbruikt.

Het aantal ontdekte hennepkwekerijen in het deel van Nederland waar Liander actief is (Gelderland, Flevoland, Friesland, Noord-Holland en een deel van Zuid-Holland) ligt hoger dan in 2020. Er konden in 2021 bijna vijftig hennepkwekerijen meer opgerold worden dan in het voorgaande jaar, onder meer door "intensievere samenwerking met politie en gemeenten", aldus Liander.

Veel hennepkwekerijen maken gebruik van een illegale aansluiting op het elektriciteitsnet. Behalve dat dit verboden is, zijn veel van deze aansluitingen ook amateuristisch aangelegd, aldus Liander. "Hennepkwekerijen leiden tot zeer brandgevaarlijke en soms levensbedreigende situaties. Installaties die vaak wel tot 18 uur per dag aanstaan, hebben een grote kans op oververhitting met smeltende kabels, kortsluiting en elektrocutie tot gevolg." Ook voor omwonenden leveren de kwekerijen brandgevaar op, aldus de netbeheerder.

Volgens Liander is een hennepkwekerij te herkennen aan een permanent vreemde geur rond een pand, condensvorming op de ramen en continue verduisterde ramen en deuren.

Meer uit Binnenland

ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

23 minuten geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

24 minuten geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

2 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

4 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

5 uur geleden
Eerste NS-hoofdconducteurs aan het werk met bodycam

DEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.

5 uur geleden
Opnieuw weinig hommels geteld tijdens Nationale Bijentelling

LEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.

5 uur geleden