Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lezing over Holocaust in Leiden gaat door

Lezing over Holocaust in Leiden gaat door

LEIDEN (ANP) - Een lezing bij de Universiteit Leiden over de Holocaust maandagavond gaat gewoon door. De bijeenkomst wordt niet afgelast of uitgesteld en de inhoud wordt niet aangepast. Wel is er contact met de gemeente en de politie om een oogje in het zeil te houden, dat is volgens de universiteit "gebruikelijk bij een onderwerp als dit".

Geestelijk verzorger Herman Teerhöfer vertelt in het Kijkhuis over zijn interviews met ongeveer negentig mensen die vernietigingskamp Auschwitz hebben overleefd. Van die gesprekken heeft hij een documentaire gemaakt, "Auschwitz, ons verhaal".

De Hogeschool Utrecht meldde zondag dat een reeks lezingen over de Holocaust is uitgesteld. Volgens de HU is dat omdat de veiligheid van sprekers niet gegarandeerd kon worden. Maar De Telegraaf citeerde een woordvoerder die eerder zei dat er meer tijd nodig was om de aanval door Hamas op Israël op 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen". De hogeschool krijgt veel kritiek op het uitstel van de lezingen.

Meer uit Binnenland

Zeehondenopvang WEC stelt faillissementsaanvraag week uit

LAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.

7 uur geleden
Kallas: ICC moet onafhankelijk recht kunnen blijven spreken

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .

9 uur geleden
Politie vindt 700 kilo vuurwerk en vuurwapens in Kapel Avezaath

KAPEL-AVEZAATH (ANP) - In de Gelderse plaats Kapel Avezaath heeft de politie op dinsdag 20 oktober 700 kilo vuurwerk in beslag genomen. Het vuurwerk lag in een bedrijfspand, waar ook twee vuurwapens werden gevonden. Ook werd 18 kilo vuurwerk gevonden in een woning in dezelfde plaats.

9 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen moet langer dichtblijven

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen blijft nog vier weken langer dicht op last van de gemeente. Locoburgemeester Rens de Ron heeft daartoe besloten "vanwege zorgen over de openbare orde en veiligheid".

9 uur geleden
RWS: derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar

DEN HAAG (ANP) - De vrijdagmiddagspits in Nederland verloopt drukker dan normaal. Rond 16.45 uur stond er volgens de ANWB 777 kilometer file. Rijkswaterstaat spreekt van een "forse spits". Volgens een woordvoerster is het de derde drukste vrijdagmiddagspits dit jaar.

9 uur geleden
Tientallen kerken melden zich om statushouders op te vangen

GRONINGEN (ANP) - Tientallen Nederlandse kerken hebben zich inmiddels aangemeld om statushouders onderdak te bieden. Zo kunnen al ruim honderd erkende vluchtelingen de asielzoekerscentra verlaten, meldt Actie Onderdak.

10 uur geleden
Meerdere afgelastingen vanwege stormachtig weer in het weekend

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de verwachtingen van stormachtig weer dit weekend zijn er meerdere evenementen afgelast. Ook passen rederijen hun veerdienstregelingen aan.

10 uur geleden