Lezing over Holocaust in Leiden gaat door
LEIDEN (ANP) - Een lezing bij de Universiteit Leiden over de Holocaust maandagavond gaat gewoon door. De bijeenkomst wordt niet afgelast of uitgesteld en de inhoud wordt niet aangepast. Wel is er contact met de gemeente en de politie om een oogje in het zeil te houden, dat is volgens de universiteit "gebruikelijk bij een onderwerp als dit".
Geestelijk verzorger Herman Teerhöfer vertelt in het Kijkhuis over zijn interviews met ongeveer negentig mensen die vernietigingskamp Auschwitz hebben overleefd. Van die gesprekken heeft hij een documentaire gemaakt, "Auschwitz, ons verhaal".
De Hogeschool Utrecht meldde zondag dat een reeks lezingen over de Holocaust is uitgesteld. Volgens de HU is dat omdat de veiligheid van sprekers niet gegarandeerd kon worden. Maar De Telegraaf citeerde een woordvoerder die eerder zei dat er meer tijd nodig was om de aanval door Hamas op Israël op 7 oktober "in een breder perspectief te plaatsen". De hogeschool krijgt veel kritiek op het uitstel van de lezingen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft de afgelopen nacht aan ruim twintig mensen een bekeuring uitgedeeld in de wijk De Esch. Zij hielden zich niet aan het nachtelijke gebiedsverbod dat sinds donderdag van kracht is.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tientallen vrouwen zijn waarschijnlijk door een Roemeense bende gedwongen om als prostituee te werken op de Wallen in Amsterdam. Na een grote actie tegen mensenhandel eerder deze maand hebben rechercheurs met enkele slachtoffers gesproken, maar de politie vermoedt dat er meer gedupeerden zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De netbeheerders hebben een collectieve stroomaanvraag van de provincies Utrecht en Zuid-Holland afgewezen. Beide provincies vroegen begin dit jaar capaciteit op het elektriciteitsnet aan voor de vele tienduizenden woningen die hun gemeenten in de komende jaren willen bouwen, vooruitlopend op nieuwe regels die op 1 juli zijn ingegaan. Volgens de netbeheerders voldeden de verzoeken echter niet aan de criteria.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De netbeheerders hebben afgelopen maand vijf keer zoveel aanvragen voor een aansluiting op het elektriciteitsnet gekregen als in dezelfde periode vorig jaar. Op 1 juli zijn nieuwe regels ingegaan voor het verdelen van de schaarse netcapaciteit. Kleinverbruikers, zoals huishoudens en kleine bedrijven, krijgen sindsdien niet meer automatisch een aansluiting.
2 uur geledenEEFDE (ANP) - De sluizen bij het Gelderse dorp Eefde die toegang geven tot het Twentekanaal blijven vanaf zaterdag dicht voor scheepvaart. Dat heeft de Rijksoverheid besloten om te voorkomen dat er door de aanhoudende droogte onherstelbare schade ontstaat aan waterkeringen, de bodem en natuur rond het kanaal. De sluizen sluiten op zaterdag 25 juli om 12.00 uur voor onbepaalde tijd. Naast de maatregel voor de scheepvaart mogen ook boeren tijdelijk hun gewassen niet meer besproeien met water uit het kanaal, een zogenaamd onttrekkingsverbod.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Via giro 5125 is bijna 2 miljoen euro opgehaald voor de slachtoffers van de aardbevingen in Venezuela, maakte de hulporganisatie vrijdag bekend. Het gironummer werd een maand geleden geopend, kort nadat het land werd opgeschrikt door twee aardbevingen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het lijkt vooralsnog rustig in het deel van de Rotterdamse wijk De Esch waar sinds donderdag 23.00 uur een nachtelijk gebiedsverbod geldt. Een ANP-fotograaf zag dat de politie twee mannen bekeurde, die daarna de wijk verlieten. Er zijn vrijwel geen mensen op straat.
10 uur geleden