Lezing Israëlische professor niet fysiek op TU/e maar online
EINDHOVEN (ANP) - Een voor dinsdag geplande lezing van de Israëlische professor Kiril Solovey op de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) wordt niet fysiek gehouden, maar digitaal. Dat is volgens de TU/e het gevolg van de grimmige sfeer die ontstond tijdens een protestactie op 26 november, tijdens een lezing van hoogleraar Karel Martens. Martens is net als Solovey verbonden aan de Israëlische universiteit Technion en werd tijdens de protestactie door de beveiliging naar een aparte ruimte geleid.
Volgens de Eindhovense universiteit is de beslissing genomen door Solovey, in samenspraak met de organisatie. "Hoewel de veiligheid van professor Solovey gegarandeerd kan worden door de TU/e-security, willen zowel professor Solovey als de organisatie er zeker van zijn dat de kwaliteit van de presentatie gewaarborgd is en dat de kennis toegankelijk is voor het geïnteresseerde publiek", zo meldt een woordvoerder.
Pro-Palestijnse actievoerders hadden op Instagram een protest aangekondigd rond de lezing. De actievoerders verwijten Technion nauwe banden te hebben met het Israëlische leger en willen dat professoren van die universiteit niet spreken in Eindhoven. Bij het protest vorige week werd een lezing verstoord, en volgens het college van bestuur ervoeren studenten en personeelsleden "een intimiderende en zelfs bedreigende sfeer". De lezing kon niet worden afgemaakt. Dat willen Solovey en de organisatie nu voorkomen, aldus de universiteit.
De TU/e zegt de vrijheid van protest "een groot goed" te vinden. Tegelijkertijd roept de universiteit actievoerders op "om zich bij komende protestacties te houden aan de huisregels, de verstoringen beperkt te houden en respect en begrip te tonen voor de perspectieven van anderen".
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt opnieuw nachtopvang in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. De gemeente is bereid deze opvang met ongeveer een week te verlengen, mits er een oplossing komt voor de langere termijn. Hierover wordt woensdag mogelijk meer bekend, meldt de gemeente.
5 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
5 uur geledenWAALRE (ANP) - Ongeveer 150 asielzoekers worden tijdelijk opgevangen in het Brabantse Waalre. Ze krijgen van juli tot begin volgend jaar onderdak op een terrein waar vroeger een dierenwinkel zat.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV, CNV en VCP vinden de nieuwste voorstellen van het kabinet voor de AOW, WW en WIA op het eerste gezicht "volstrekt onvoldoende". Volgens de vakbonden is veel rondom de plannen te onduidelijk. Het kabinet wilde door aanpassingen aan die sociale regelingen miljarden besparen, waarop de vakbonden reageerden met de dreiging van stakingen. Na een handreiking van minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) geven de bonden aan eerst een verhelderend gesprek met het kabinet te willen. De vakbonden houden de geplande acties op de agenda.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland gaat de Russische ambassadeur ontbieden vanwege de meest recente aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat maakte minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen bekend na een vergadering met zijn collega's in Brussel.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielzoekers krijgen over tweeënhalve week te maken met strengere regels. Een meerderheid van de Eerste Kamer heeft namelijk dinsdagmiddag ingestemd met de Nederlandse uitwerking van het Europese migratiepact, dat op 12 juni van kracht wordt. Daardoor kunnen vluchtelingen onder andere geen onbeperkt houdbare verblijfsvergunning meer krijgen en wordt de maximale duur van een tijdelijke vergunning verkort van vijf naar drie jaar.
9 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het is dinsdag de warmste 26 mei sinds de metingen begonnen in 1901, meldt Weeronline. In De Bilt werd om 14.10 uur een temperatuur gemeten van 30,4 graden, waarmee eveneens de eerste officiële tropische dag van het jaar werd genoteerd.
9 uur geleden