Lezing in Westerbork afgelast om bedreiging
WESTERBORK (ANP) - Een lezing die komend weekend plaats zou vinden in het Herinneringscentrum Kamp Westerbork is afgelast vanwege de bedreiging van een van de sprekers. Wahhab Hassoo, activist en directeur van stichting NL Helpt Yezidi's, meldt op X zegt dat de lezing is geannuleerd "vanwege de reële bedreigingen naar mij als persoon en naar mijn familie". Een woordvoerder van het centrum bevestigt aan RTV Drenthe dat de lezing niet doorgaat.
Hassoo zou zondag samen met een overlevende van de Holocaust spreken over het thema vrijheid. De twee geven vaker lezingen op scholen door Nederland. Dat de bijeenkomst in Westerbork zondag niet door kan gaan, noemt hij een "teleurstelling". "Ik had nooit en echt nooit gedacht in Nederland dit mee te maken, een pijnlijke realiteit. Maar het moet nu even zo."
Om wat voor bedreigingen het gaat, zegt Hassoo niet. Ook de woordvoerder van het centrum wil daar niets over kwijt. Wel stelt de woordvoerder dat het om "persoonlijke bedreigingen" gaat en dat het centrum het "heel vervelend" vindt dat de lezing is afgelast. Dat is "in overleg" gebeurd, aldus de woordvoerder tegen de lokale omroep.
Hassoo vluchtte op 17-jarige leeftijd met zijn familie vanuit Irak naar Nederland, is te lezen op de website van de Vrije Universiteit Amsterdam (VU), waar hij ging studeren. Yezidi's, een religieuze en etnische Koerdische minderheid, werden het slachtoffer van genocide onder terreurorganisatie IS. Aan Trouw vertelde Hassoo eerder dit jaar dat hij veel verbinding voelt met de Joden. "Zij weten ook hoe het is om niet te mogen bestaan. Sommigen zeggen dat ik IS niet mag vergelijken met de nazi's, dat het te politiek is, maar ik zie veel overeenkomsten", zei hij tegen de krant.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
50 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
1 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
8 uur geleden