
Lewandowski weigert nog voor Polen uit te komen
WARSCHAU (ANP/DPA) - Topaanvaller Robert Lewandowski heeft een crisis veroorzaakt rond de nationale voetbalploeg van Polen. De spits van FC Barcelona weigert nog voor zijn land uit te komen zolang Michal Probierz de bondscoach is. Polen is een van de tegenstanders van Nederland in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar.
"Gezien de omstandigheden en het verlies van vertrouwen in de coach van het nationale team, heb ik besloten om te stoppen met spelen voor Polen zolang hij in functie is", zette Lewandowski op X de Poolse voetbalbond onder druk. Pas na het vertrek van Probierz hoopt hij weer "voor de beste fans van de wereld te voetballen".
Polen, dat in twee duels 6 punten behaalde, speelt dinsdag uit tegen Finland. De 36-jarige Lewandowski had zich na een lang seizoen afgemeld voor deze interlandperiode. Nog voor het bericht van de spits op X had Probierz aangekondigd dat Piotr Zielinski voortaan de aanvoerder is in plaats van 158-voudig international Lewandowski.
Meer uit Voetbal
WOLFSBURG (ANP/DPA) - Het Duitse VfL Wolfsburg heeft de Deense middenvelder Christian Eriksen gecontracteerd. De 33-jarige recordinternational heeft een contract tot de zomer van 2027 getekend bij de club waar de Nederlander Paul Simonis sinds deze zomer trainer is.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse doelman Steve Mandanda heeft zijn loopbaan beëindigd. De 40-jarige oud-international zat zonder club nadat zijn contract bij Stade Rennes afgelopen zomer niet werd verlengd. Mandanda werd vooral bekend als keeper van Olympique Marseille. Voor die Zuid-Franse topclub kwam hij 613 keer uit, waarbij hij net geen tweehonderd keer de nul hield.
1 uur geledenAMSTERDAM (AMP) - Voetbalster Amber Visscher heeft zich voor twee jaar verbonden aan Ajax. De Amsterdamse club neemt de 23-jarige verdedigster over van FC Utrecht.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Na het onderzoek van SC Cambuur naar de racistische bejegening van Willem II-speler Samuel Bamba wordt één persoon verdacht van "ontoelaatbaar gedrag". Dat meldt de voetbalclub uit Friesland op de website.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kasper Dolberg heeft zich na de interlandperiode met Denemarken bij Ajax gemeld. "Ik ben hier gekomen om te winnen. Om landskampioen te worden met Ajax", laat hij via de club uit Amsterdam weten. "Dat is het belangrijkste. Ik wil zelf gewoon weer genieten, lol hebben. En natuurlijk wil ik veel doelpunten maken."
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Omar Marmoush mist zondag de thuiswedstrijd van Manchester City tegen Manchester United. De 27-jarige aanvaller heeft een knieblessure opgelopen tijdens de interland met Egypte tegen Burkina Faso.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de beschikbare 180 kaarten voor de uitwedstrijd van vrijdag tegen Jong AZ binnen enkele minuten verkocht. De supporters reizen volgens een woordvoerder in een buscombi en autocombi richting Wijdewormer, waar de beloften van de club uit Alkmaar alle thuisduels spelen.
11 uur geleden