Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski voetballer van het jaar in Duitsland

Lewandowski voetballer van het jaar in Duitsland

BERLIJN (ANP) - Robert Lewandowski is gekozen tot voetballer van het jaar in Duitsland. De Poolse spits van Bayern München won met grote overmacht de verkiezing die Kicker jaarlijks houdt onder sportjournalisten. Lewandowski kreeg 276 stemmen, zijn ploeggenoten Thomas Müller en Joshua Kimmich eindigden als tweede en derde met respectievelijk 54 en 49 stemmen.

De 32-jarige Pool maakte afgelopen seizoen in alle competities 55 doelpunten voor Bayern München, dat naast de 'dubbel' in eigen land ook de Champions League won. "Ik ben trots op deze uitverkiezing. Des te meer omdat de verwachtingen ieder jaar hoger worden en ik ze steeds weer probeer te overtreffen", aldus Lewandowski, die Marco Reus van Borussia Dortmund opvolgt als voetballer van het jaar. Hij is de eerste buitenlander sinds Kevin De Bruyne in 2015 die deze prijs ontvangt.

Hansi Flick werd gekozen tot trainer van het jaar. De trainer van Bayern, die in het najaar van 2019 de ontslagen Niko Kovac opvolgde, kreeg de voorkeur boven Jürgen Klopp van Liverpool. De Deense Pernille Harder van VfL Wolfsburg ontving de prijs voor voetbalster van het jaar.

Meer uit Voetbal

Itakura verwacht dat Japan klaar is voor duel met Oranje

ARLINGTON (ANP) - Ko Itakura verwacht dat Japan zondag goed voorbereid aan het eerste WK-duel met Nederland begint. "We weten heel goed hoe sterk hun spelers zijn", vertelde de verdediger van Ajax aan verslaggevers uit zijn geboorteland. "We hebben ze stuk voor stuk geanalyseerd en we hebben op de training geoefend op een manier waarop we ze kunnen opvangen."

36 minuten geleden
PSV'er Saibari in basis Marokko tegen Brazilië op WK voetbal

EAST RUTHERFORD (ANP) - PSV'er Ismael Saibari heeft een basisplaats bij Marokko in de kraker tegen vijfvoudig wereldkampioen Brazilië op het WK voetbal. De wedstrijd in groep C begint om 00.00 uur in de nacht van zaterdag op zondag in het MetLife Stadium van East Rutherford.

1 uur geleden
Qatar maakt in blessuretijd gelijk tegen sterker Zwitserland

SAN FRANCISCO (ANP) - Qatar heeft zijn eerste punt ooit behaald op het WK voetbal. De Aziatische ploeg stond de hele wedstrijd in het Bay Area Stadium van San Francisco onder druk tegen een oppermachtig Zwitserland en leek met 1-0 te verliezen, maar diep in blessuretijd kopte Boualem Khoukhi de onverwachte gelijkmaker binnen.

2 uur geleden
Coach Rangnick verlengt kort voor eerste WK-duel bij Oostenrijk

WENEN/SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Ralf Rangnick heeft zijn contract als bondscoach van Oostenrijk verlengd. Dat meldde de Oostenrijkse voetbalbond ÖFB enkele dagen voor de eerste groepswedstrijd van de nationale ploeg op het WK voetbal tegen Jordanië.

4 uur geleden
Curaçao met fitte groep naar Houston voor WK-duel met Duitsland

BOCA RATON (ANP) - Het nationale voetbalelftal van Curaçao reist met een volledig fitte selectie naar Houston. Alle 26 spelers kwamen op zaterdag in actie tijdens de laatste training van de ploeg van bondscoach Dick Advocaat in aanloop naar de eerste groepswedstrijd tegen Duitsland. "Iedereen is fit, iedereen is in staat om te spelen", aldus de woordvoerder van de ploeg tegen het ANP.

5 uur geleden
Oranje traint met Verbruggen en fit team voor WK-duel met Japan

KANSAS CITY (ANP) - Bart Verbruggen is begonnen aan de laatste training voor het eerste duel van het Nederlands elftal op het WK van zondag tegen Japan. De doelman raakte maandag geblesseerd tijdens een oefenwedstrijd tegen Oezbekistan en liet zich drie dagen behandelen door een fysiotherapeut. Hij sloot vrijdag weer aan bij een besloten training en lijkt klaar voor de ontmoeting met Japan.

7 uur geleden
Ghana in protest bij Canada na weigeren visum WK-speler Partey

ACCRA (ANP/AFP/RTR) - De Ghanese regering heeft een officiële klacht ingediend bij Canada omdat de Ghanese middenvelder Thomas Partey geen visum heeft gekregen. Ghana speelt woensdag de eerste groepswedstrijd van het WK voetbal in Toronto, maar de 32-jarige Partey mag Canada niet in, omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

10 uur geleden