Lewandowski voetballer van het jaar in Duitsland
BERLIJN (ANP) - Robert Lewandowski is gekozen tot voetballer van het jaar in Duitsland. De Poolse spits van Bayern München won met grote overmacht de verkiezing die Kicker jaarlijks houdt onder sportjournalisten. Lewandowski kreeg 276 stemmen, zijn ploeggenoten Thomas Müller en Joshua Kimmich eindigden als tweede en derde met respectievelijk 54 en 49 stemmen.
De 32-jarige Pool maakte afgelopen seizoen in alle competities 55 doelpunten voor Bayern München, dat naast de 'dubbel' in eigen land ook de Champions League won. "Ik ben trots op deze uitverkiezing. Des te meer omdat de verwachtingen ieder jaar hoger worden en ik ze steeds weer probeer te overtreffen", aldus Lewandowski, die Marco Reus van Borussia Dortmund opvolgt als voetballer van het jaar. Hij is de eerste buitenlander sinds Kevin De Bruyne in 2015 die deze prijs ontvangt.
Hansi Flick werd gekozen tot trainer van het jaar. De trainer van Bayern, die in het najaar van 2019 de ontslagen Niko Kovac opvolgde, kreeg de voorkeur boven Jürgen Klopp van Liverpool. De Deense Pernille Harder van VfL Wolfsburg ontving de prijs voor voetbalster van het jaar.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
18 minuten geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
52 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert inderdaad terug als keeper van het Duitse voetbalelftal. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft de 40-jarige doelman opgenomen in zijn selectie van 26 spelers voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De krant Bild kondigde eerder zijn rentree al aan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran spelen in aanloop naar het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico twee oefenwedstrijden in Turkije. Naast Gambia is ook Mali in Antalya de tegenstander, meldt de Iraanse voetbalbond in een verklaring die werd gepubliceerd door het staatsnieuwsagentschap IRNA.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Amateurclubs proberen 23 juni via de rechter de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB tegen te houden die na de zomer moet beginnen. In die opzet worden clubs die nu nog op zaterdag of zondag spelen bij elkaar gevoegd, waarna ze op beide dagen spelen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA start een onderzoek naar drie gevallen van spionage door Southampton. De Engelse voetbalclub zou zaterdag tegen Hull City de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League spelen, maar werd gediskwalificeerd toen bleek dat in het geheim een training van Middlesbrough, tegenstander in de halve finale, was bekeken. Als dat binnen 72 uur voor een wedstrijd gebeurt, is dat verboden.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
5 uur geleden