Lewandowski voetballer van het jaar in Duitsland
BERLIJN (ANP) - Robert Lewandowski is gekozen tot voetballer van het jaar in Duitsland. De Poolse spits van Bayern München won met grote overmacht de verkiezing die Kicker jaarlijks houdt onder sportjournalisten. Lewandowski kreeg 276 stemmen, zijn ploeggenoten Thomas Müller en Joshua Kimmich eindigden als tweede en derde met respectievelijk 54 en 49 stemmen.
De 32-jarige Pool maakte afgelopen seizoen in alle competities 55 doelpunten voor Bayern München, dat naast de 'dubbel' in eigen land ook de Champions League won. "Ik ben trots op deze uitverkiezing. Des te meer omdat de verwachtingen ieder jaar hoger worden en ik ze steeds weer probeer te overtreffen", aldus Lewandowski, die Marco Reus van Borussia Dortmund opvolgt als voetballer van het jaar. Hij is de eerste buitenlander sinds Kevin De Bruyne in 2015 die deze prijs ontvangt.
Hansi Flick werd gekozen tot trainer van het jaar. De trainer van Bayern, die in het najaar van 2019 de ontslagen Niko Kovac opvolgde, kreeg de voorkeur boven Jürgen Klopp van Liverpool. De Deense Pernille Harder van VfL Wolfsburg ontving de prijs voor voetbalster van het jaar.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
1 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
1 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan de thuiszege van Manchester City op West Ham United (3-0). De middenvelder maakte de tweede treffer op aangeven van Erling Haaland, de Noorse spits die tweemaal doel trof.
1 uur geledenPORTO (ANP) - Thiago Silva wordt ploeggenoot van Pablo Rosario en Luuk de Jong bij FC Porto. De 41-jarige verdediger is een contract tot aan het einde van het seizoen overeengekomen, zo meldt de koploper van Portugal.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Afrika Cup wordt in de toekomst elke vier jaar gespeeld, in plaats van elke twee jaar. Dat maakte de Afrikaanse voetbalbond een dag voor de start van het toernooi bekend.
4 uur geleden