Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski schiet Barça langs Plzen, Bayern verslaat Inter

Lewandowski schiet Barça langs Plzen, Bayern verslaat Inter

BARCELONA/MILAAN (ANP) - FC Barcelona is de groepsfase van de Champions League voortvarend begonnen met een duidelijke zege op de Tsjechische ploeg Viktoria Plzen: 5-1. Robert Lewandowski scoorde drie keer voor de club uit Catalonië, die thuis speelde in Camp Nou. Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd mee.

Bayern München bezorgde in het andere duel van groep C Internazionale een pijnlijke nederlaag in Milaan. De Duitse kampioen, met Matthijs de Ligt in de defensie, was met 2-0 te sterk voor de Italiaanse formatie van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij.

Barcelona zette het overwicht tegen Plzen na 13 minuten om in de eerste goal. Uit een hoekschop kopte Ousmane Dembélé de bal op Franck Kessié, die eveneens met het hoofd strak afrondde. Vervolgens begon Lewandowski aan zijn hattrick. De Poolse spits bracht zijn totale productie in de Champions League al op 89 doelpunten. Vlak voor rust maakte Jan Sykora het doelpunt voor de Tsjechen, die op alle fronten werden afgetroefd. Ferran Torres legde na 70 minuten aan voor de 5-1. Daarna kwam Memphis Depay nog als invaller in het veld voor Barça.

Bayern kwam na 25 minuten op voorsprong tegen Inter, dankzij een goal van uitblinker Leroy Sané. Hij nam de bal na een lange voorzet van Joshua Kimmich op de borst, controleerde en schoot feilloos langs doelman André Onana. Inter bleek niet in staat onder de druk van Bayern uit te te komen; de thuisploeg kon maar niet gevaarlijk worden. Sané zette in de tweede helft de aanval op voor de tweede treffer. Zijn één-twee met Kingsley Coman eindigde bij aanvoerder Danilo d'Ambrosio van Inter, die de bal in eigen doel werkte.

Meer uit Voetbal

Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

1 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

1 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

1 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

4 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

5 uur geleden
Bogarde assistent van bondscoach Ten Cate bij Suriname

PARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.

6 uur geleden