Lewandowski schiet Barça langs Plzen, Bayern verslaat Inter
BARCELONA/MILAAN (ANP) - FC Barcelona is de groepsfase van de Champions League voortvarend begonnen met een duidelijke zege op de Tsjechische ploeg Viktoria Plzen: 5-1. Robert Lewandowski scoorde drie keer voor de club uit Catalonië, die thuis speelde in Camp Nou. Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd mee.
Bayern München bezorgde in het andere duel van groep C Internazionale een pijnlijke nederlaag in Milaan. De Duitse kampioen, met Matthijs de Ligt in de defensie, was met 2-0 te sterk voor de Italiaanse formatie van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij.
Barcelona zette het overwicht tegen Plzen na 13 minuten om in de eerste goal. Uit een hoekschop kopte Ousmane Dembélé de bal op Franck Kessié, die eveneens met het hoofd strak afrondde. Vervolgens begon Lewandowski aan zijn hattrick. De Poolse spits bracht zijn totale productie in de Champions League al op 89 doelpunten. Vlak voor rust maakte Jan Sykora het doelpunt voor de Tsjechen, die op alle fronten werden afgetroefd. Ferran Torres legde na 70 minuten aan voor de 5-1. Daarna kwam Memphis Depay nog als invaller in het veld voor Barça.
Bayern kwam na 25 minuten op voorsprong tegen Inter, dankzij een goal van uitblinker Leroy Sané. Hij nam de bal na een lange voorzet van Joshua Kimmich op de borst, controleerde en schoot feilloos langs doelman André Onana. Inter bleek niet in staat onder de druk van Bayern uit te te komen; de thuisploeg kon maar niet gevaarlijk worden. Sané zette in de tweede helft de aanval op voor de tweede treffer. Zijn één-twee met Kingsley Coman eindigde bij aanvoerder Danilo d'Ambrosio van Inter, die de bal in eigen doel werkte.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
7 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
10 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
13 uur geleden