Lewandowski met twee doelpunten weer van grote waarde voor Bayern
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in Bundesliga hersteld van de nederlaag van vorige week tegen Eintracht Frankfurt (2-1). De koploper zette 1. FC Köln met 5-1 aan de kant.
Robert Lewandowski nam de tweede en derde treffer van Bayern voor zijn rekening en is hard op weg naar een doelpuntenrecord. De 32-jarige Poolse spits staat nu op 28 doelpunten in de competitie met nog elf wedstrijden te gaan. Vorig seizoen kwam Lewandowski tot een totaal van 34 treffers in de Bundesliga. Hij heeft na 23 speelronden al wel een record in handen. Nog nooit stond een speler toen al op 28 treffers. Gerd Müller had met 26 doelpunten in het seizoen 1969/1970 het record in handen.
Eric Maxim Choupo-Moting en Serge Gnabry (twee keer) scoorden ook voor Bayern, dat uit de laatste twee competitieduels slechts 1 punt pakte. De voorsprong van de regerend kampioen op RB Leipzig is nu 5 punten. De nummer 2 speelt later op zaterdag een thuiswedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach.
Wolfsburg
Nummer 3 VfL Wolfsburg klopte Hertha BSC met 2-0 en behoudt een achterstand van 7 punten op Bayern München. Verdediger Lukas Klünter passeerde in de 38e minuut zijn eigen doelman. Wout Weghorst deed tot de 86e minuut mee bij Wolfsburg, waar Jeffrey Bruma buiten het team bleef. In de 89e minuut werd het 2-0 via Maxence Lacroix. Bij Hertha BSC werd Deyovaisio Zeefuik in de 74e minuut naar de kant gehaald.
Borussia Dortmund behaalde in de competitie de tweede zege op rij. Het elftal van coach Edin Terzic versloeg Arminia Bielefeld met 3-0 dankzij doelpunten van Mahmoud Dahoud, Jadon Sancho (strafschop) en de Braziliaan Reinier. Michel Vlap viel na ruim een uur spelen in bij Bielefeld, Mike van der Hoorn bleef op de reservebank zitten. Dortmund ging door de winst Bayer Leverkusen voorbij en staat nu vijfde.
Schalke 04 is weer een stap dichter bij degradatie. De hekkensluiter ging met 5-1 onderuit bij VfB Stuttgart. Klaas-Jan Huntelaar ontbrak met een blessure. Schalke heeft na 23 wedstrijden pas 9 punten. De achterstand op nummer 17 FSV Mainz is 8 punten.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de tweede plaats in de Eredivisie overgenomen van Feyenoord. De formatie van trainer Dick Schreuder versloeg in het eigen Goffertstadion Heracles Almelo met 4-1.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft het thuisduel met Real Mallorca zonder problemen gewonnen. Spits Robert Lewandowski bracht de koploper na een half uur op voorsprong na een goede kapbeweging, Lamine Yamal verdubbelde de marge na een uur met een verrassend afstandsschot. Invaller Marc Bernal bracht in de slotfase de eindstand op 3-0. Frenkie de Jong bleef op de bank.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft geen fout gemaakt in de thuiswedstrijd tegen Sunderland. De ploeg van Oranje-international Jurriën Timber was in Londen met 3-0 te sterk voor het team van Brian Brobbey en keeper Robin Roefs.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Borussia Dortmund heeft het Bundesligaduel met VfL Wolfsburg nipt gewonnen: 1-2. Aanvaller Serhou Guirassy uit Guinee maakte in de 87e minuut het winnende doelpunt voor de nummer 2. Daardoor houdt Dortmund koploper Bayern München in zicht. De achterstand is 3 punten, Bayern komt zondag nog in actie tegen nummer 3 Hoffenheim.
5 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP) - Cyle Larin is succesvol gedebuteerd voor Southampton. De bij Feyenoord vertrokken aanvaller mocht invallen in het thuisduel met Watford in de Championship en maakte het winnende doelpunt (1-0).
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (2-0). De club verstevigde de vierde plaats in de Premier League, die aan het einde van het seizoen recht geeft op deelname aan de nieuwe editie van de Champions League.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona gelooft niet meer in een nieuwe Super League. De kampioen van Spanje heeft zich teruggetrokken uit het project voor een nieuwe voetbalcompetitie die wil concurreren met de Champions League. "We hebben iedereen op de hoogte gesteld dat we ons hebben teruggetrokken", meldt de koploper van La Liga.
10 uur geleden