Lewandowski leidt Bayern met vier doelpunten langs Hertha
MÜNCHEN (ANP) - Robert Lewandowski heeft Bayern München met vier doelpunten langs Hertha BSC geleid. In de eigen Allianz Arena werd het 4-3. Het winnende doelpunt van de Poolse spits viel in blessuretijd uit een strafschop.
Invaller Jessic Ngankam maakte in de 88e minuut de 3-3 namens Hertha en zodoende leek Bayern voor het eerst dit seizoen thuis puntenverlies te lijden. In de extra tijd werd Lewandowski echter naar de grond getrokken door Maximilian Mittelstädt. De strafschop werd benut door de Poolse matchwinner, die donderdag nog werd uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. De topscorer van de winnaar van de Champions League bleef tijdens de verkiezing van de UEFA de Belg Kevin De Bruyne (Manchester City) en de Duitse doelman Manuel Neuer voor.
Het is de tweede keer dat Lewandowski vier keer tot scoren komt voor de regerend kampioen in een competitiewedstrijd. Vijf jaar geleden lukte hem dat in de thuiswedstrijd tegen Wolfsburg, die met 5-1 werd gewonnen.
Bayern heeft nu al elf thuisduels in alle competities op een rij gewonnen. De regerend kampioen herstelde zich van de 4-1 nederlaag van vorige week tegen Hoffenheim.
Bij de bezoekers had Deyovaisio Zeefuik een basisplaats. Hij werd na ruim een uur gewisseld. Bij Bayern debuteerde Chris Richards.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
5 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
14 uur geleden