Lewandowski leidt Bayern met vier doelpunten langs Hertha
MÜNCHEN (ANP) - Robert Lewandowski heeft Bayern München met vier doelpunten langs Hertha BSC geleid. In de eigen Allianz Arena werd het 4-3. Het winnende doelpunt van de Poolse spits viel in blessuretijd uit een strafschop.
Invaller Jessic Ngankam maakte in de 88e minuut de 3-3 namens Hertha en zodoende leek Bayern voor het eerst dit seizoen thuis puntenverlies te lijden. In de extra tijd werd Lewandowski echter naar de grond getrokken door Maximilian Mittelstädt. De strafschop werd benut door de Poolse matchwinner, die donderdag nog werd uitgeroepen tot Europees voetballer van het jaar. De topscorer van de winnaar van de Champions League bleef tijdens de verkiezing van de UEFA de Belg Kevin De Bruyne (Manchester City) en de Duitse doelman Manuel Neuer voor.
Het is de tweede keer dat Lewandowski vier keer tot scoren komt voor de regerend kampioen in een competitiewedstrijd. Vijf jaar geleden lukte hem dat in de thuiswedstrijd tegen Wolfsburg, die met 5-1 werd gewonnen.
Bayern heeft nu al elf thuisduels in alle competities op een rij gewonnen. De regerend kampioen herstelde zich van de 4-1 nederlaag van vorige week tegen Hoffenheim.
Bij de bezoekers had Deyovaisio Zeefuik een basisplaats. Hij werd na ruim een uur gewisseld. Bij Bayern debuteerde Chris Richards.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.
5 uur geledenROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
23 uur geleden