Lewandowski leidt Barcelona naar tweede zege
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona naar een overwinning op Real Valladolid geleid. De Poolse spits maakte twee doelpunten in Camp Nou, de andere treffers kwamen van Pedri en Sergi Roberto (4-0). Vorige week had Lewandowski ook al twee keer gescoord tegen Real Sociedad (1-4). Barcelona was de competitie begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Rayo Vallecano (0-0).
Lewandowski, overgekomen van Bayern München, tikte halverwege de eerste helft van dichtbij een indraaiende voorzet van Raphinha binnen. Pedri schoot vlak voor rust de 2-0 op het scorebord, op aangeven van Ousmane Dembélé. In de 65e minuut leidde een actie van Dembélé tot de 3-0 van Lewandowski. De spits zag zijn hakbal via het been van een verdediger van Valladolid in de verre hoek rollen.
Frenkie de Jong, die vorige week een basisplaats had als vervanger van de geschorste Sergio Busquets, mocht als invaller het laatste half uur spelen. Vlak voor tijd stuitte de Oranje-international op de doelman van Valladolid. In de blessuretijd schoot Sergi Roberto in de rebound de 4-0 binnen, nadat een schot van Lewandowski via de vingertoppen van de keeper op de lat was beland.
Memphis Depay bleef op de bank zitten. Jules Koundé maakte zijn debuut, enkele weken nadat hij door Barcelona voor 50 miljoen euro was overgenomen van Sevilla. De Catalanen slaagden er pas deze week in om de benodigde financiële ruimte te creëren zodat Koundé kon worden ingeschreven voor de Spaanse voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
2 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
11 uur geleden