Lewandowski leidt Barcelona naar tweede zege
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona naar een overwinning op Real Valladolid geleid. De Poolse spits maakte twee doelpunten in Camp Nou, de andere treffers kwamen van Pedri en Sergi Roberto (4-0). Vorige week had Lewandowski ook al twee keer gescoord tegen Real Sociedad (1-4). Barcelona was de competitie begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Rayo Vallecano (0-0).
Lewandowski, overgekomen van Bayern München, tikte halverwege de eerste helft van dichtbij een indraaiende voorzet van Raphinha binnen. Pedri schoot vlak voor rust de 2-0 op het scorebord, op aangeven van Ousmane Dembélé. In de 65e minuut leidde een actie van Dembélé tot de 3-0 van Lewandowski. De spits zag zijn hakbal via het been van een verdediger van Valladolid in de verre hoek rollen.
Frenkie de Jong, die vorige week een basisplaats had als vervanger van de geschorste Sergio Busquets, mocht als invaller het laatste half uur spelen. Vlak voor tijd stuitte de Oranje-international op de doelman van Valladolid. In de blessuretijd schoot Sergi Roberto in de rebound de 4-0 binnen, nadat een schot van Lewandowski via de vingertoppen van de keeper op de lat was beland.
Memphis Depay bleef op de bank zitten. Jules Koundé maakte zijn debuut, enkele weken nadat hij door Barcelona voor 50 miljoen euro was overgenomen van Sevilla. De Catalanen slaagden er pas deze week in om de benodigde financiële ruimte te creëren zodat Koundé kon worden ingeschreven voor de Spaanse voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.
7 uur geledenSITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
14 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
15 uur geleden