Lewandowski leidt Barcelona naar tweede zege
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona naar een overwinning op Real Valladolid geleid. De Poolse spits maakte twee doelpunten in Camp Nou, de andere treffers kwamen van Pedri en Sergi Roberto (4-0). Vorige week had Lewandowski ook al twee keer gescoord tegen Real Sociedad (1-4). Barcelona was de competitie begonnen met een teleurstellend gelijkspel tegen Rayo Vallecano (0-0).
Lewandowski, overgekomen van Bayern München, tikte halverwege de eerste helft van dichtbij een indraaiende voorzet van Raphinha binnen. Pedri schoot vlak voor rust de 2-0 op het scorebord, op aangeven van Ousmane Dembélé. In de 65e minuut leidde een actie van Dembélé tot de 3-0 van Lewandowski. De spits zag zijn hakbal via het been van een verdediger van Valladolid in de verre hoek rollen.
Frenkie de Jong, die vorige week een basisplaats had als vervanger van de geschorste Sergio Busquets, mocht als invaller het laatste half uur spelen. Vlak voor tijd stuitte de Oranje-international op de doelman van Valladolid. In de blessuretijd schoot Sergi Roberto in de rebound de 4-0 binnen, nadat een schot van Lewandowski via de vingertoppen van de keeper op de lat was beland.
Memphis Depay bleef op de bank zitten. Jules Koundé maakte zijn debuut, enkele weken nadat hij door Barcelona voor 50 miljoen euro was overgenomen van Sevilla. De Catalanen slaagden er pas deze week in om de benodigde financiële ruimte te creëren zodat Koundé kon worden ingeschreven voor de Spaanse voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
10 minuten geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
44 minuten geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
17 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
17 uur geleden