Lewandowski laat FC Barcelona ontsnappen tegen RC Celta
CELTA (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een zwaarbevochten uitzege op RC Celta geholpen (1-2). De Pool maakte beide treffers voor de nummer 3 van La Liga in Vigo.
Lewandowski bracht Barcelona in de slotfase van de eerste helft voor de eerste keer op voorsprong. Iago Aspas maakte in de 47e minuut gelijk voor de thuisploeg. Lewandowski leek in de 96e minuut een strafschop te missen. Hij mocht de penalty echter opnieuw nemen omdat doelman Vicente Guaita te vroeg van de doellijn was gekomen. Lewandowski schoot in tweede instantie wel raak.
Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd voor Barcelona, dat afgelopen zondag voor eigen publiek gelijkspeelde tegen Granada (3-3). Barcelona blijft de nummer 3 van La Liga, met een voorsprong van 3 punten op Atlético Madrid. Die ploeg van trainer Diego Simeone versloeg eerder op zaterdag Las Palmas (5-0). Marcos Llorente en Ángel Correa scoorden tweemaal. De ingevallen Memphis Depay bepaalde de eindstand.
Het als tweede geklasseerde Girona heeft 2 punten meer dan Barcelona maar speelt maandagavond in Bilbao nog tegen Club Athletic.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
15 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
6 uur geledenHOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.
8 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.
9 uur geledenHARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.
22 uur geleden