Lewandowski laat FC Barcelona ontsnappen tegen RC Celta
CELTA (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een zwaarbevochten uitzege op RC Celta geholpen (1-2). De Pool maakte beide treffers voor de nummer 3 van La Liga in Vigo.
Lewandowski bracht Barcelona in de slotfase van de eerste helft voor de eerste keer op voorsprong. Iago Aspas maakte in de 47e minuut gelijk voor de thuisploeg. Lewandowski leek in de 96e minuut een strafschop te missen. Hij mocht de penalty echter opnieuw nemen omdat doelman Vicente Guaita te vroeg van de doellijn was gekomen. Lewandowski schoot in tweede instantie wel raak.
Frenkie de Jong speelde de hele wedstrijd voor Barcelona, dat afgelopen zondag voor eigen publiek gelijkspeelde tegen Granada (3-3). Barcelona blijft de nummer 3 van La Liga, met een voorsprong van 3 punten op Atlético Madrid. Die ploeg van trainer Diego Simeone versloeg eerder op zaterdag Las Palmas (5-0). Marcos Llorente en Ángel Correa scoorden tweemaal. De ingevallen Memphis Depay bepaalde de eindstand.
Het als tweede geklasseerde Girona heeft 2 punten meer dan Barcelona maar speelt maandagavond in Bilbao nog tegen Club Athletic.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
45 minuten geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
6 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
6 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
7 uur geleden