Lewandowski kan titel beste voetballer ter wereld prolongeren
ZÜRICH (ANP) - Robert Lewandowski maakt nog kans om voor de tweede keer op rij wereldvoetballer van het jaar te worden. De Poolse spits (33) van Bayern München was vorig jaar voor het eerst de beste in die FIFA-verkiezing. Nu krijgt Lewandowski nog concurrentie van Paris Saint-Germain-aanvaller Lionel Messi (34) en de Egyptenaar Mohamed Salah (29) van Liverpool. De uitreiking is op 17 januari.
Lewandowski werd afgelopen seizoen met 41 competitiedoelpunten topscorer van Europa, waar hij al de Gouden Schoen voor ontving. Met dat aantal verbrak hij ook het Bundesliga-record van Gerd Müller, die 40 doelpunten maakte voor Bayern in het seizoen 1971-1972.
Ook France Football reikt jaarlijks een prijs uit voor beste voetballer van het jaar, de Gouden Bal. Die ging in 2021 naar Messi. De Argentijn werd afgelopen zomer met zijn land kampioen van Zuid-Amerika.
Bij de vrouwen maakt Miedema geen kans meer op de prijs. Daar zijn de laatste drie genomineerden voor wereldvoetbalster van het jaar de Spaanse FC Barcelona-speelsters Jennifer Hermoso en Alexia Putellas en de Australische Sam Kerr van Chelsea.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
11 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
17 uur geleden