Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski kan titel beste voetballer ter wereld prolongeren

Lewandowski kan titel beste voetballer ter wereld prolongeren

ZÜRICH (ANP) - Robert Lewandowski maakt nog kans om voor de tweede keer op rij wereldvoetballer van het jaar te worden. De Poolse spits (33) van Bayern München was vorig jaar voor het eerst de beste in die FIFA-verkiezing. Nu krijgt Lewandowski nog concurrentie van Paris Saint-Germain-aanvaller Lionel Messi (34) en de Egyptenaar Mohamed Salah (29) van Liverpool. De uitreiking is op 17 januari.

Lewandowski werd afgelopen seizoen met 41 competitiedoelpunten topscorer van Europa, waar hij al de Gouden Schoen voor ontving. Met dat aantal verbrak hij ook het Bundesliga-record van Gerd Müller, die 40 doelpunten maakte voor Bayern in het seizoen 1971-1972.

Ook France Football reikt jaarlijks een prijs uit voor beste voetballer van het jaar, de Gouden Bal. Die ging in 2021 naar Messi. De Argentijn werd afgelopen zomer met zijn land kampioen van Zuid-Amerika.

Bij de vrouwen maakt Miedema geen kans meer op de prijs. Daar zijn de laatste drie genomineerden voor wereldvoetbalster van het jaar de Spaanse FC Barcelona-speelsters Jennifer Hermoso en Alexia Putellas en de Australische Sam Kerr van Chelsea.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

14 minuten geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

39 minuten geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

59 minuten geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

1 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

1 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

2 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

4 uur geleden