Lewandowski kan titel beste voetballer ter wereld prolongeren
ZÜRICH (ANP) - Robert Lewandowski maakt nog kans om voor de tweede keer op rij wereldvoetballer van het jaar te worden. De Poolse spits (33) van Bayern München was vorig jaar voor het eerst de beste in die FIFA-verkiezing. Nu krijgt Lewandowski nog concurrentie van Paris Saint-Germain-aanvaller Lionel Messi (34) en de Egyptenaar Mohamed Salah (29) van Liverpool. De uitreiking is op 17 januari.
Lewandowski werd afgelopen seizoen met 41 competitiedoelpunten topscorer van Europa, waar hij al de Gouden Schoen voor ontving. Met dat aantal verbrak hij ook het Bundesliga-record van Gerd Müller, die 40 doelpunten maakte voor Bayern in het seizoen 1971-1972.
Ook France Football reikt jaarlijks een prijs uit voor beste voetballer van het jaar, de Gouden Bal. Die ging in 2021 naar Messi. De Argentijn werd afgelopen zomer met zijn land kampioen van Zuid-Amerika.
Bij de vrouwen maakt Miedema geen kans meer op de prijs. Daar zijn de laatste drie genomineerden voor wereldvoetbalster van het jaar de Spaanse FC Barcelona-speelsters Jennifer Hermoso en Alexia Putellas en de Australische Sam Kerr van Chelsea.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
5 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
8 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
8 uur geleden