Lewandowski helpt Bayern München aan plaats in finale
AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft maandag in Qatar de finale van het wereldkampioenschap voor voetbalclubs bereikt. De Duitse winnaar van de Champions League versloeg Al Ahly, de Afrikaanse kampioen uit Egypte. In Al Rayyan werd het 2-0.
Na ruim een kwartier kwam Bayern op voorsprong. Robert Lewandowski scoorde na een aanval over meerdere schijven. Vanzelf ging het daarna niet voor de Duitse kampioen, kennelijk vermoeid na een reis met veel vertraging uit eigen land. Pas vlak voor tijd besliste Lewandowski het duel. De 32-jarige Poolse topschutter kopte in na mooi voorbereidend werk van invaller Leroy Sané.
"We mogen tevreden zijn", reageerde Lewandowski. "Het was beter geweest als dat tweede doelpunt wat eerder was gevallen. Maar ons doel is voor de zesde keer op rij een hoofdprijs te winnen. Wat dat betreft liggen we nog op schema."
Tigres
Het Mexicaanse Tigres is donderdag de tegenstander in de finale. De kampioen van Noord- en Midden-Amerika versloeg eerder Palmeiras uit Brazilië met 1-0.
Liverpool was de laatste winnaar van het evenement. Daarvoor ging de zege drie opeenvolgende jaren naar Real Madrid.
Publiek
Onder leiding van de 55-jarige Hansi Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup.
Bayern speelde voor het eerst sinds september, om de Europese Supercup tegen Sevilla in Boedapest, weer eens een wedstrijd met publiek, 12.000 mensen, op de tribune.
Meer uit Voetbal
LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."
10 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.
10 uur geledenROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.
11 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
11 uur geleden