Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Lewandowski helpt Bayern München aan plaats in finale

Lewandowski helpt Bayern München aan plaats in finale

AL RAYYAN (ANP) - Bayern München heeft maandag in Qatar de finale van het wereldkampioenschap voor voetbalclubs bereikt. De Duitse winnaar van de Champions League versloeg Al Ahly, de Afrikaanse kampioen uit Egypte. In Al Rayyan werd het 2-0.

Na ruim een kwartier kwam Bayern op voorsprong. Robert Lewandowski scoorde na een aanval over meerdere schijven. Vanzelf ging het daarna niet voor de Duitse kampioen, kennelijk vermoeid na een reis met veel vertraging uit eigen land. Pas vlak voor tijd besliste Lewandowski het duel. De 32-jarige Poolse topschutter kopte in na mooi voorbereidend werk van invaller Leroy Sané.

"We mogen tevreden zijn", reageerde Lewandowski. "Het was beter geweest als dat tweede doelpunt wat eerder was gevallen. Maar ons doel is voor de zesde keer op rij een hoofdprijs te winnen. Wat dat betreft liggen we nog op schema."

Tigres

Het Mexicaanse Tigres is donderdag de tegenstander in de finale. De kampioen van Noord- en Midden-Amerika versloeg eerder Palmeiras uit Brazilië met 1-0.

Liverpool was de laatste winnaar van het evenement. Daarvoor ging de zege drie opeenvolgende jaren naar Real Madrid.

Publiek

Onder leiding van de 55-jarige Hansi Flick pakte Bayern vorig seizoen de 'dubbel' in eigen land (landstitel en beker) en won het de Champions League. De 'Rekordmeister' veroverde begin dit seizoen ook de Duitse en Europese Supercup.

Bayern speelde voor het eerst sinds september, om de Europese Supercup tegen Sevilla in Boedapest, weer eens een wedstrijd met publiek, 12.000 mensen, op de tribune.

Meer uit Voetbal

Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

2 uur geleden
Technisch directeur Cruijff wil met Ajax direct meedoen om titel

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil komend seizoen met Ajax direct meestrijden om de landstitel. Dat zei de nieuwe technisch directeur maandag in de Johan Cruijff ArenA bij zijn officiële benoeming in een buitengewone algemene vergadering voor aandeelhouders.

4 uur geleden
Aandeelhouders Ajax akkoord met vijf nieuwe commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een nieuwe raad van commissarissen. Voorzitter Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim werden maandagochtend in de Johan Cruijff ArenA aangesteld tijdens een buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders.

4 uur geleden
Spelersvakbond uit zorgen over veiligheid Iraanse voetbalsters

SYDNEY (ANP/RTR) - De wereldwijde spelersvakbond FIFPRO heeft zorgen geuit over de veiligheid van de Iraanse voetbalsters na hun uitschakeling in de Asia Cup. Op het Aziatisch voetbalkampioenschap verloor Iran zondag de derde en laatste groepswedstrijd, waardoor het toernooi in Australië voor hen voorbij is.

6 uur geleden
AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

18 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

19 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

20 uur geleden