Lewandowski helpt Barcelona met 18e treffer aan zege op Alavés
BARCELONA (ANP) - Spits Robert Lewandowski heeft FC Barcelona met zijn achttiende competitietreffer van het seizoen aan een nipte thuiszege op Deportivo Alavés geholpen. De Catalanen waren verreweg de betere in het olympisch stadion, maar hadden moeite het overwicht uit te drukken in doelpunten: 1-0.
Frenkie de Jong viel aan het begin van de tweede helft in bij de ploeg van trainer Hansi Flick, die vorige week tegen Valencia (7-1) de eerste competitiezege in vijf duels boekte. Middenvelder Gavi, die deze week zijn contract verlengde tot 2030, moest al vroeg naar de kant.
Lewandowski opende na een uur spelen de score. De 17-jarige Lamine Yamal schoot de bal na een voorzet van Pedri ineens richting doel, waarna Lewandowski van dichtbij in staat was af te ronden. De Pool is met 18 treffers uit 21 duels topscorer van La Liga.
FC Barcelona profiteerde van de nederlaag van Real Madrid zaterdag bij Espanyol. De 'Koninklijke' staat met 49 punten nog altijd bovenaan, nu op 1 punt gevolgd door stadgenoot Atlético Madrid en op 4 punten door Barcelona.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
1 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
10 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
17 uur geleden