Lewandowski helpt Barcelona met 18e treffer aan zege op Alavés
BARCELONA (ANP) - Spits Robert Lewandowski heeft FC Barcelona met zijn achttiende competitietreffer van het seizoen aan een nipte thuiszege op Deportivo Alavés geholpen. De Catalanen waren verreweg de betere in het olympisch stadion, maar hadden moeite het overwicht uit te drukken in doelpunten: 1-0.
Frenkie de Jong viel aan het begin van de tweede helft in bij de ploeg van trainer Hansi Flick, die vorige week tegen Valencia (7-1) de eerste competitiezege in vijf duels boekte. Middenvelder Gavi, die deze week zijn contract verlengde tot 2030, moest al vroeg naar de kant.
Lewandowski opende na een uur spelen de score. De 17-jarige Lamine Yamal schoot de bal na een voorzet van Pedri ineens richting doel, waarna Lewandowski van dichtbij in staat was af te ronden. De Pool is met 18 treffers uit 21 duels topscorer van La Liga.
FC Barcelona profiteerde van de nederlaag van Real Madrid zaterdag bij Espanyol. De 'Koninklijke' staat met 49 punten nog altijd bovenaan, nu op 1 punt gevolgd door stadgenoot Atlético Madrid en op 4 punten door Barcelona.
Meer uit Voetbal
NAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
14 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
20 uur geleden