
Lewandowski en Osaka volgens sportpers beste atleten van het jaar
DEN HAAG (ANP) - De internationale vakorganisatie voor sportjournalisten AIPS heeft spits Robert Lewandowski en tennisster Naomi Osaka verkozen tot beste atleten van 2020. Ook het team van de Poolse spits viel in de prijzen: Bayern München, dat afgelopen seizoen de Champions League won, werd uitgeroepen tot beste sportploeg van 2020. Aan de verkiezing deden 422 journalisten van over de hele wereld mee.
De 32-jarige Lewandowski werd bij de mannen met 620 punten gekozen, ruim voor de Britse Formule 1-coureur Lewis Hamilton (546 punten). Hamilton greep dit jaar zijn zevende wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. De Spaanse tennisser Rafael Nadal, die Roland Garros op zijn naam schreef, werd derde met 378 punten.
De Japanse Osaka kreeg bij de vrouwen 526 punten toegewezen en hield daarmee de Venezolaanse hink-stap-springster Yulimar Rojas (331 punten) en haar collega-tennisster Serena Williams (327 punten) achter zich. Voetbalploeg Bayern München (1317 punten) werd boven Liverpool (753 punten) en basketbalploeg LA Lakers (658 punten) gekroond tot beste sportploeg van het jaar.
Meer uit Sport
CINCINNATI (ANP) - Carlos Alcaraz staat in de halve finale van het tennistoernooi van Cincinnati. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg Andrej Roeblev in de kwartfinale: 6-3 4-6 7-5.
5 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in Mönchengladbach. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Spanje in de halve finale: 3-1.
13 uur geledenKONYA (ANP) - De Britse baanrenner Matthew Richardson heeft zijn eigen wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Hij kwam op de wielerpiste van het Turkse Konya tot een tijd van 8,857. Hij reed donderdag het wereldrecord van Harrie Lavreysen uit de boeken (8,941).
13 uur geledenCHORZOW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de Diamond League in het Poolse Chorzow goud gepakt. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar vijfde poging tot 19,66 meter, de beste afstand van de dag.
14 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Paula Blasi van UAE ADQ heeft de proloog in de Ronde van Romandië gewonnen. De 22-jarige Spaanse was verreweg de beste in de korte tijdrit van 4,4 kilometer (11.17) van Huémoz naar Villars-sur-Ollon en bleef Urška Žigart van AG Insurance - Soudal met 17 seconden voor. Juliette Labous (FDJ - Suez) eindigde als derde. Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck was de beste Nederlandse op plek vier.
16 uur geledenVENLO (ANP) - Hockeyer Jip Janssen (27) wil met Oranje alle titels veroveren. Daarbij speelt de 27-jarige strafcornerspecialist zelf een cruciale rol. Als Janssen zaterdag de EK-finale tegen gastland Duitsland wint, ontbreekt alleen nog het WK van 2026 om een unieke trilogie te bereiken. Nederland zou dan regerend olympisch kampioen, Europees kampioen en wereldkampioen zijn. "Dat is de ultieme droom", zei Janssen tijdens het EK hockey. "Het zou ons een van de meest succesvolle generaties ooit maken. Maar dat is nog ver weg. Laten we eerst maar eens het EK winnen."
17 uur geledenHUEMOZ (ANP) - Vijf wielerploegen, waaronder Visma - Lease a Bike en Picnic PostNL, mogen vrijdag niet starten in de Ronde van Romandië voor vrouwen. De internationale wielerbond UCI heeft ze gediskwalificeerd omdat de ploegen hebben geweigerd zich te houden aan de regels voor de implementatie van GPS-trackers als test voor een nieuw veiligheidssysteem.
17 uur geleden