Levtsjenko: dit is de kans voor Oekraïne op succes tegen Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Als je het aan Jevgeni Levtsjenko vraagt, dan is het Nederlands elftal nog steeds favoriet voor de groepswinst op het EK. "Maar als er ooit een kans is voor Oekraïne om gelijk te spelen of stiekem te winnen, dan is dat zondag", doelt de voorzitter van spelersvakbond VVCS op het duel in Amsterdam.
Levtsjenko, achtvoudig international van Oekraïne, weet zeker dat bondscoach Andrei Sjevtsjenko het Nederlands elftal afgelopen week ook tegen Schotland en Georgië heeft zien oefenen. "Ze gaven best veel kansen weg en hebben het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog niet onder de knie. Dit is een goed moment om ze te treffen."
De 43-jarige Levtsjenko schuift vaak bij de nationale televisie van zijn land aan om wedstrijden van Oekraïne te analyseren. "Sjevtsjenko heeft er een hecht collectief van gemaakt", zegt hij over de oud-spits van AC Milan en Chelsea. "We wonnen de kwalificatiepoule van het EK met slechts vier tegentreffers. In de groep versloegen we zelfs Portugal. Oekraïne presteert opvallend sterk tegen betere ploegen. In oktober versloegen we Spanje, terwijl we maar 30 procent van de wedstrijd de bal hadden en laatst in maart speelden we gelijk tegen Frankrijk. Tegen Finland, Bahrein en Kazachstan ging het een stuk minder. Die laten ons het spel maken."
Nieuwe systeem
De oud-voetballer van Vitesse, Helmond Sport, Cambuur, Sparta, FC Groningen en Willem II zegt 'we' als hij het over Oekraïne heeft. "Al voel ik me ook Nederlands, laten we allebei maar naar de achtste finales gaan", stelt hij. "Normaal moeten wij de punten in de andere groepsduels met Oostenrijk en Noord-Macedonië pakken. Maar Nederland overtuigt nog niet. Al hebben ze natuurlijk fantastische spelers."
Oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko (Manchester City), Roeslan Malinovski (Atalanta), Andrei Jarmolenko (West Ham United) en de genaturaliseerde Marlos (Sjachtar Donetsk) zijn de bekendste spelers van Oekraïne. "Maar onze kracht is het team", beweert Levtsjenko. "Sjevtsjenko heeft voor Italiaanse assistenten gekozen. Zij bereiden de spelers erg goed voor. In maart wisten ze tegen Frankrijk zelfs Kylian Mbappé te bestrijden. Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum zijn geweldige spelers maar kwamen tegen Schotland en Georgië nog niet in hun kracht. Ze waren een beetje aan het zwemmen en moesten veel te veel rennen."
"Het nieuwe systeem met vijf of drie verdedigers is modern en kan geweldig werken. Maar je moet het soms lang oefenen", aldus de voorzitter van de VVCS die het geen probleem vindt dat Oekraïne voor het EK een shirt heeft ontworpen met een landkaart, inclusief het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim en de door pro-Russen gecontroleerde separatistische regio's Donetsk en Lugansk. "Het is een mooi shirt", zegt hij. "De Russen hebben het over politieke provocatie maar de UEFA heeft het shirt goedgekeurd."
Meer uit Voetbal
LILLE (ANP) - Ayase Ueda en Troy Parrott, vorig jaar nog de spitsen van Feyenoord en AZ, hebben in de Champions League gescoord in een duel tussen hun nieuwe clubs LOSC Lille en Real Betis. Parrott won met Real Betis met 3-2 in Lille.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft op de eerste speeldag van de Champions League gewonnen van Internazionale. In het Bernabéu werd het 2-1 voor de Madrilenen. Denzel Dumfries stond bij Real in de basis tegen zijn oude club.
2 uur geledenDAMMAM (ANP) - Tijjani Reijnders had dinsdagavond een belangrijk aandeel in een overwinning van zijn nieuwe club Al Qadsiah in de competitie van Saudi-Arabië. De Oranje-international scoorde twee keer in de thuiswedstrijd die met 3-2 gewonnen werd van Al-Ahli.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft Rick Kruys aangesteld als nieuwe trainer. Dat heeft de club uit de eerste divisie dinsdagavond bekendgemaakt. De 41-jarige trainer is de vervanger van Carl Hoefkens, die maandag werd ontslagen. Kruys heeft een contract getekend voor twee jaar.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Aston Villa, dat afgelopen seizoen de Europa League won, is het Champions League-seizoen begonnen met een overwinning bij Club Brugge. In het Jan Breydelstadion werd het dinsdagavond op de eerste speeldag van het toernooi 3-2 voor de bezoekers uit Engeland.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft een nieuwe nederlaag in de Eredivisie ternauwernood voorkomen. De Nijmegenaren maakten in de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de blessuretijd van de tweede helft gelijk: 2-2. Zaterdag verloor NEC voor eigen publiek met 3-1 van Feyenoord.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst staat woensdag met Feyenoord voor een bijna onmogelijke opgave tijdens de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League. "We moeten onze club zo goed mogelijk vertegenwoordigen", zei hij tijdens een persconferentie in Camp Nou. "We spelen tegen een ploeg die steeds dichter bij een moment komt dat ze dit toernooi kunnen winnen. Ze zijn niet vaak kwetsbaar. Maar als er zo'n moment komt, dan moeten we dat herkennen."
5 uur geleden