Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levtsjenko: dit is de kans voor Oekraïne op succes tegen Oranje

Levtsjenko: dit is de kans voor Oekraïne op succes tegen Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Als je het aan Jevgeni Levtsjenko vraagt, dan is het Nederlands elftal nog steeds favoriet voor de groepswinst op het EK. "Maar als er ooit een kans is voor Oekraïne om gelijk te spelen of stiekem te winnen, dan is dat zondag", doelt de voorzitter van spelersvakbond VVCS op het duel in Amsterdam.

Levtsjenko, achtvoudig international van Oekraïne, weet zeker dat bondscoach Andrei Sjevtsjenko het Nederlands elftal afgelopen week ook tegen Schotland en Georgië heeft zien oefenen. "Ze gaven best veel kansen weg en hebben het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog niet onder de knie. Dit is een goed moment om ze te treffen."

De 43-jarige Levtsjenko schuift vaak bij de nationale televisie van zijn land aan om wedstrijden van Oekraïne te analyseren. "Sjevtsjenko heeft er een hecht collectief van gemaakt", zegt hij over de oud-spits van AC Milan en Chelsea. "We wonnen de kwalificatiepoule van het EK met slechts vier tegentreffers. In de groep versloegen we zelfs Portugal. Oekraïne presteert opvallend sterk tegen betere ploegen. In oktober versloegen we Spanje, terwijl we maar 30 procent van de wedstrijd de bal hadden en laatst in maart speelden we gelijk tegen Frankrijk. Tegen Finland, Bahrein en Kazachstan ging het een stuk minder. Die laten ons het spel maken."

Nieuwe systeem

De oud-voetballer van Vitesse, Helmond Sport, Cambuur, Sparta, FC Groningen en Willem II zegt 'we' als hij het over Oekraïne heeft. "Al voel ik me ook Nederlands, laten we allebei maar naar de achtste finales gaan", stelt hij. "Normaal moeten wij de punten in de andere groepsduels met Oostenrijk en Noord-Macedonië pakken. Maar Nederland overtuigt nog niet. Al hebben ze natuurlijk fantastische spelers."

Oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko (Manchester City), Roeslan Malinovski (Atalanta), Andrei Jarmolenko (West Ham United) en de genaturaliseerde Marlos (Sjachtar Donetsk) zijn de bekendste spelers van Oekraïne. "Maar onze kracht is het team", beweert Levtsjenko. "Sjevtsjenko heeft voor Italiaanse assistenten gekozen. Zij bereiden de spelers erg goed voor. In maart wisten ze tegen Frankrijk zelfs Kylian Mbappé te bestrijden. Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum zijn geweldige spelers maar kwamen tegen Schotland en Georgië nog niet in hun kracht. Ze waren een beetje aan het zwemmen en moesten veel te veel rennen."

"Het nieuwe systeem met vijf of drie verdedigers is modern en kan geweldig werken. Maar je moet het soms lang oefenen", aldus de voorzitter van de VVCS die het geen probleem vindt dat Oekraïne voor het EK een shirt heeft ontworpen met een landkaart, inclusief het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim en de door pro-Russen gecontroleerde separatistische regio's Donetsk en Lugansk. "Het is een mooi shirt", zegt hij. "De Russen hebben het over politieke provocatie maar de UEFA heeft het shirt goedgekeurd."

Meer uit Voetbal

Real Madrid via fraaie treffers Güler en Mbappé langs Sevilla

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.

10 uur geleden
Lazio blijft na zege op Juventus gedeeld koploper in Serie A

TURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.

10 uur geleden
NEC speelt tegen Fortuna voor de vierde keer op rij gelijk

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.

11 uur geleden
FC Twente lijdt tegen FC Utrecht eerste nederlaag in thuisduel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.

11 uur geleden
AC Milan klimt na thuiszege op Atalanta naar vierde plaats

MILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.

12 uur geleden
Arsenal boekt nipte overwinning bij Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft een nipte zege geboekt in de uitwedstrijd bij het laag geklasseerde Nottingham Forest. Oud-PSV'er Noni Madueke bezorgde de titelverdediger een 1-0-overwinning met een van richting veranderd schot tien minuten voor tijd.

13 uur geleden
Ajax wint met ruime cijfers in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie een ruime overwinning geboekt in de uitwedstrijd tegen FC Groningen (2-5). De club uit Amsterdam beëindigde daarmee een serie van drie duels zonder zege.

14 uur geleden