Levtsjenko: dit is de kans voor Oekraïne op succes tegen Oranje
AMSTERDAM (ANP) - Als je het aan Jevgeni Levtsjenko vraagt, dan is het Nederlands elftal nog steeds favoriet voor de groepswinst op het EK. "Maar als er ooit een kans is voor Oekraïne om gelijk te spelen of stiekem te winnen, dan is dat zondag", doelt de voorzitter van spelersvakbond VVCS op het duel in Amsterdam.
Levtsjenko, achtvoudig international van Oekraïne, weet zeker dat bondscoach Andrei Sjevtsjenko het Nederlands elftal afgelopen week ook tegen Schotland en Georgië heeft zien oefenen. "Ze gaven best veel kansen weg en hebben het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog niet onder de knie. Dit is een goed moment om ze te treffen."
De 43-jarige Levtsjenko schuift vaak bij de nationale televisie van zijn land aan om wedstrijden van Oekraïne te analyseren. "Sjevtsjenko heeft er een hecht collectief van gemaakt", zegt hij over de oud-spits van AC Milan en Chelsea. "We wonnen de kwalificatiepoule van het EK met slechts vier tegentreffers. In de groep versloegen we zelfs Portugal. Oekraïne presteert opvallend sterk tegen betere ploegen. In oktober versloegen we Spanje, terwijl we maar 30 procent van de wedstrijd de bal hadden en laatst in maart speelden we gelijk tegen Frankrijk. Tegen Finland, Bahrein en Kazachstan ging het een stuk minder. Die laten ons het spel maken."
Nieuwe systeem
De oud-voetballer van Vitesse, Helmond Sport, Cambuur, Sparta, FC Groningen en Willem II zegt 'we' als hij het over Oekraïne heeft. "Al voel ik me ook Nederlands, laten we allebei maar naar de achtste finales gaan", stelt hij. "Normaal moeten wij de punten in de andere groepsduels met Oostenrijk en Noord-Macedonië pakken. Maar Nederland overtuigt nog niet. Al hebben ze natuurlijk fantastische spelers."
Oud-PSV'er Oleksandr Zintsjenko (Manchester City), Roeslan Malinovski (Atalanta), Andrei Jarmolenko (West Ham United) en de genaturaliseerde Marlos (Sjachtar Donetsk) zijn de bekendste spelers van Oekraïne. "Maar onze kracht is het team", beweert Levtsjenko. "Sjevtsjenko heeft voor Italiaanse assistenten gekozen. Zij bereiden de spelers erg goed voor. In maart wisten ze tegen Frankrijk zelfs Kylian Mbappé te bestrijden. Frenkie de Jong en Georginio Wijnaldum zijn geweldige spelers maar kwamen tegen Schotland en Georgië nog niet in hun kracht. Ze waren een beetje aan het zwemmen en moesten veel te veel rennen."
"Het nieuwe systeem met vijf of drie verdedigers is modern en kan geweldig werken. Maar je moet het soms lang oefenen", aldus de voorzitter van de VVCS die het geen probleem vindt dat Oekraïne voor het EK een shirt heeft ontworpen met een landkaart, inclusief het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim en de door pro-Russen gecontroleerde separatistische regio's Donetsk en Lugansk. "Het is een mooi shirt", zegt hij. "De Russen hebben het over politieke provocatie maar de UEFA heeft het shirt goedgekeurd."
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II heeft in de Eredivisie een pijnlijke nederlaag geleden. De Tilburgers gingen in eigen stadion met 3-0 onderuit tegen Excelsior. Willem II blijft met 1 punt uit vier wedstrijden onderin de Eredivisie staan.
2 uur geledenROME (ANP) - AS Roma heeft de sterke start in de Italiaanse voetbalcompetitie een vervolg gegeven tegen Atalanta. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini won met 2-1. AS Roma stond lange tijd achter en scoorde in de slotfase van de tweede helft twee keer.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV heeft de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie gewonnen: 1-3. De titelverdediger uit Eindhoven maakte in een uitverkochte Johan Cruijff ArenA een einde aan een serie van vijf onderlinge duels zonder een zege op de club uit de hoofdstad.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd in de Eredivisie tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is op zaterdagavond door scheidsrechter Martin van den Kerkhof definitief gestaakt.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen FC Utrecht en Go Ahead Eagles is na een hervatting voor een tweede keer stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supporters van Ajax hebben vlak voor de thuiswedstrijd tegen PSV afscheid genomen van Mika Godts. De 21-jarige linksbuiten vertrok ruim twee weken geleden naar Paris Saint-Germain.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV begint om 20.00 uur met Lutsharel Geertruida aan de uitwedstrijd tegen Ajax. De verdediger, gehuurd van RB Leipzig, maakt voor het eerst deel uit van de basisploeg van de kampioen uit Eindhoven. Hij krijgt de voorkeur boven Ryan Flamingo.
5 uur geleden