Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

NEW YORK (ANP) - Levi Strauss was donderdag een opvallende stijger op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Het bekende spijkerbroekenmerk kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook de winstverwachting voor het gehele boekjaar, mede dankzij kostenbesparingen. Dat werd door beleggers in New York beloond met een koersstijging van ruim 17 procent voor het aandeel Levi Strauss.

Verder galmden de woorden van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve nog na op Wall Street. Powell zei woensdag in een speech dat de Fed eerst meer duidelijke signalen wil zien dat de inflatie aan het afzwakken is voordat de rente wordt verlaagd. Hij herhaalde wel de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar waarschijnlijk zal beginnen met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,7 procent hoger op 39.396 punten. De breder samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 5252 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1 procent op 16.438 punten.

Boeing heeft volgens persbureau Reuters de productie van de 737 MAX fors verlaagd omdat er meer kwaliteitscontroles worden gedaan door het bedrijf zelf en toezichthouders. Boeing heeft de laatste tijd te kampen met een reeks technische problemen met zijn vliegtuigen, waaronder het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht van een 737 MAX begin dit jaar. Het aandeel Boeing steeg desondanks 0,9 procent.

Tesla (plus 0,2 procent) kon ook op belangstelling rekenen. Volgens Financial Times stuurt Tesla deze maand een team naar India om een geschikte locatie te vinden voor een nieuwe fabriek voor zijn elektrische auto's. Volgens de zakenkrant ligt de nadruk van die zoektocht op staten waar al autofabrikanten gevestigd zijn. De bouw van de fabriek zou tussen de 2 miljard en 3 miljard dollar gaan kosten.

Goudproducenten Barrick Gold (min 0,5 procent) en Newmont (min 0,2 procent) konden niet profiteren van een hogere goudprijs. Die is voor het eerst kort gestegen tot boven de 2300 dollar per troy ounce (31,1 gram).

Mediaconcern Paramount liet een opvallend koersverlies zien van bijna 10 procent, na mediaberichten over fusiegesprekken met Skydance Media.

Meer uit Financieel

Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

31 minuten geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

34 minuten geleden
Reisorganisatie TUI kent sterkste winterstart ooit

HANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.

43 minuten geleden
Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".

50 minuten geleden
India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

2 uur geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

2 uur geleden