Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

NEW YORK (ANP) - Levi Strauss was donderdag een opvallende stijger op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Het bekende spijkerbroekenmerk kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook de winstverwachting voor het gehele boekjaar, mede dankzij kostenbesparingen. Dat werd door beleggers in New York beloond met een koersstijging van ruim 17 procent voor het aandeel Levi Strauss.

Verder galmden de woorden van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve nog na op Wall Street. Powell zei woensdag in een speech dat de Fed eerst meer duidelijke signalen wil zien dat de inflatie aan het afzwakken is voordat de rente wordt verlaagd. Hij herhaalde wel de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar waarschijnlijk zal beginnen met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,7 procent hoger op 39.396 punten. De breder samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 5252 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1 procent op 16.438 punten.

Boeing heeft volgens persbureau Reuters de productie van de 737 MAX fors verlaagd omdat er meer kwaliteitscontroles worden gedaan door het bedrijf zelf en toezichthouders. Boeing heeft de laatste tijd te kampen met een reeks technische problemen met zijn vliegtuigen, waaronder het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht van een 737 MAX begin dit jaar. Het aandeel Boeing steeg desondanks 0,9 procent.

Tesla (plus 0,2 procent) kon ook op belangstelling rekenen. Volgens Financial Times stuurt Tesla deze maand een team naar India om een geschikte locatie te vinden voor een nieuwe fabriek voor zijn elektrische auto's. Volgens de zakenkrant ligt de nadruk van die zoektocht op staten waar al autofabrikanten gevestigd zijn. De bouw van de fabriek zou tussen de 2 miljard en 3 miljard dollar gaan kosten.

Goudproducenten Barrick Gold (min 0,5 procent) en Newmont (min 0,2 procent) konden niet profiteren van een hogere goudprijs. Die is voor het eerst kort gestegen tot boven de 2300 dollar per troy ounce (31,1 gram).

Mediaconcern Paramount liet een opvallend koersverlies zien van bijna 10 procent, na mediaberichten over fusiegesprekken met Skydance Media.

Meer uit Financieel

Elon Musk: nieuw algoritme X wordt openbaar

BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.

24 minuten geleden
Spaans oliebedrijf Repsol wil meer investeren in Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.

7 uur geleden
Europese boeren protesteren tegen Mercosur-deal

BRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.

8 uur geleden
Vluchten op Schiphol als vanouds, wel enkele mensen op veldbedden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.

11 uur geleden
Indonesiƫ blokkeert Grok na wereldwijde kritiek op uitkleed-AI

JAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.

12 uur geleden
Exxon-baas noemt Venezuela ongeschikt om in te investeren

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.

14 uur geleden
Trump: VS beslissen welke oliebedrijven in Venezuela mogen werken

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.

1 dag geleden