Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

Levi Strauss blinkt uit op Wall Street na bekendmaking cijfers

NEW YORK (ANP) - Levi Strauss was donderdag een opvallende stijger op de Amerikaanse aandelenbeurzen. Het bekende spijkerbroekenmerk kwam met beter dan verwachte kwartaalcijfers en verhoogde ook de winstverwachting voor het gehele boekjaar, mede dankzij kostenbesparingen. Dat werd door beleggers in New York beloond met een koersstijging van ruim 17 procent voor het aandeel Levi Strauss.

Verder galmden de woorden van voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve nog na op Wall Street. Powell zei woensdag in een speech dat de Fed eerst meer duidelijke signalen wil zien dat de inflatie aan het afzwakken is voordat de rente wordt verlaagd. Hij herhaalde wel de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank dit jaar waarschijnlijk zal beginnen met het verlagen van de rente.

De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,7 procent hoger op 39.396 punten. De breder samengestelde S&P 500 steeg 0,8 procent tot 5252 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq won 1 procent op 16.438 punten.

Boeing heeft volgens persbureau Reuters de productie van de 737 MAX fors verlaagd omdat er meer kwaliteitscontroles worden gedaan door het bedrijf zelf en toezichthouders. Boeing heeft de laatste tijd te kampen met een reeks technische problemen met zijn vliegtuigen, waaronder het verlies van een deurpaneel tijdens de vlucht van een 737 MAX begin dit jaar. Het aandeel Boeing steeg desondanks 0,9 procent.

Tesla (plus 0,2 procent) kon ook op belangstelling rekenen. Volgens Financial Times stuurt Tesla deze maand een team naar India om een geschikte locatie te vinden voor een nieuwe fabriek voor zijn elektrische auto's. Volgens de zakenkrant ligt de nadruk van die zoektocht op staten waar al autofabrikanten gevestigd zijn. De bouw van de fabriek zou tussen de 2 miljard en 3 miljard dollar gaan kosten.

Goudproducenten Barrick Gold (min 0,5 procent) en Newmont (min 0,2 procent) konden niet profiteren van een hogere goudprijs. Die is voor het eerst kort gestegen tot boven de 2300 dollar per troy ounce (31,1 gram).

Mediaconcern Paramount liet een opvallend koersverlies zien van bijna 10 procent, na mediaberichten over fusiegesprekken met Skydance Media.

Meer uit Financieel

Nederlandse export naar China krimpt, mede door chipmachines

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse export naar China krimpt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen er in de eerste helft van dit jaar 15 procent minder goederen de kant van het Aziatische land op. Deze exportkrimp is vooral te wijten aan een lagere uitvoer van gespecialiseerde machines en onderdelen, waaronder chipmachines.

10 minuten geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

6 uur geleden
ABN AMRO verhoogt groeiverwachtingen voor Nederlandse economie

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie staat er eind 2025 "steviger" voor dan gedacht, ondanks Amerikaanse importheffingen, te hoge inflatie en onzekerheid. Dit meldt ABN AMRO. De bank heeft daarom haar groeiverwachtingen voor de economie van Nederland voor dit en volgend jaar verhoogd.

6 uur geleden
Wall Street sluit voor vierde dag op rij hoger, Nvidia stijgt

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag voor de vierde dag op rij hoger gesloten. Beleggers rekenen steeds meer op een renteverlaging door de Federal Reserve in december. Nvidia eindigde in de plus, nadat het chipconcern dinsdag nog tot de verliezers behoorde.

8 uur geleden
IMF en Oekraïne sluiten deal over nieuwe regeling van 8,2 miljard

KYIV (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) heeft een akkoord bereikt met Oekraïne over een nieuwe regeling ter waarde van ongeveer 8,2 miljard dollar, zo'n 7,1 miljard euro. De oorlog tussen Oekraïne en Rusland "blijft een zware tol eisen van de Oekraïense bevolking en de economie", aldus het IMF.

8 uur geleden
Bloomberg: Aegon overweegt activiteiten buiten de VS te verkopen

SCHIPHOL (ANP) - Aegon overweegt enkele activiteiten buiten de Verenigde Staten te verkopen. De Nederlandse verzekeraar haalt het grootste deel van zijn winst uit de VS en wil zich focussen op zijn belangrijkste markt. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Noorse aluminiumproducent wil fabriek in Drunen sluiten

DRUNEN (ANP) - Het Noorse aluminium- en energieconcern Norsk Hydro wil vijf Europese vestigingen sluiten. Het gaat om een aluminiumfabriek in het Noord-Brabantse Drunen, twee in het Verenigd Koninkrijk, een in Duitsland en een in Italië.

10 uur geleden