Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale

Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale

VÖLKLINGEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een einde gemaakt aan de bekerstunt van 1. FC Saarbrücken. De ploeg van coach Peter Bosz won met 3-0 bij de kampioen van de Regionalliga Zuid-West en plaatste zich voor de finale van de Duitse DFB Pokal. Daarin neemt Leverkusen het op 4 juli op tegen de winnaar van de halve finale van woensdag tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.

Als eerste vierdeklasser ooit in Duitsland had 1. FC Saarbrücken de halve finales van het toernooi om de DFB-Pokal bereikt. De club die koploper was in de door het coronavirus gestopte Regionalliga Zuid-West en daarom promoveert naar de 3. Bundesliga, schakelde in het bekertoernooi met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee ploegen uit de Bundesliga uit. Leverkusen had de halve finale bereikt door onder meer een zege op Union Berlin.

Tegen Bayer Leverkusen, dat speelde zonder de geblesseerde Kai Havertz en Daley Sinkgraven, kwam de stuntploeg er dinsdag in het eigen Hermann-Neuberger-Stadion in Völklingen, maar met lege tribunes, niet aan te pas. Met een lange pass in de elfde minuut stuurde Kerem Demirbay Moussa Diaby de diepte in. Die Fransman rondde met een volley af. Nog geen tien minuten later zorgde Lucas Alario met een schot uit de rebound voor de 2-0 en had de ploeg van Bosz de finale in zicht.

Saarbrücken dat al sinds 7 maart geen wedstrijden meer had gespeeld, wist zich na rust nog één keer op te laden en zette de bezoekers uit Leverkusen onder druk. Met de 3-0 van Karim Bellarabi, een fraai schot in de rechterhoek na een dribbel van Diaby en een pass van Demirbay, was het verzet van de stuntploeg van de Poolse coach Lukas Kwasniok gebroken

Meer uit Voetbal

Italiaanse bondscoach kiest ook 26 man richting Nations League

ROME (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini heeft, net als zijn Nederlandse collega Ronald Koeman, 26 spelers geselecteerd voor het finaletoernooi van de Nations League. De Italianen nemen het 15 juni in de halve finale op tegen Spanje. De eindstrijd tegen Nederland of Kroatië is op 18 juni.

9 uur geleden
Trainer Xavi polst Messi voor terugkeer naar FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-trainer Xavi heeft Lionel Messi gepolst voor een terugkeer. Dat zegt de voormalige middenvelder in een interview met de Spaanse krant Sport.

10 uur geleden
Middenvelder Van den Boomen eerste aankoop Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste aankoop voor het nieuwe seizoen gedaan. De Nederlandse middenvelder Branco van den Boomen komt transfervrij over van Toulouse FC, waar hij een aflopend contract had.

12 uur geleden
Voetbalsters FC Twente winnen Eredivisie Cup opnieuw

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben opnieuw de Eredivisie Cup gewonnen. De bekerwinnaar was op sportpark De Toekomst in Amsterdam met 4-3 te sterk voor landskampioen Ajax. Vorig seizoen won Twente in de finale van de Eredivisie Cup ook al van Ajax, toen met 3-2.

12 uur geleden
Coach Van de Looi haalt Brobbey en Verbruggen bij Jong Oranje

ZEIST (ANP) - Bondscoach Erwin van de Looi van Jong Oranje heeft aanvaller Brian Brobbey en doelman Bart Verbruggen toegevoegd aan de selectie waarmee hij zich gaat voorbereiden op het EK van komende maand in Roemenië en Georgië. De aanvaller van Ajax en de keeper van Anderlecht komen over van het Nederlands elftal, waar ze niet tot de definitieve selectie voor de Nations League van bondscoach Ronald Koeman behoren. Jeremie Frimpong van Bayer Leverkusen behoorde ook tot de afvallers van Koeman. De rechtervleugelverdediger stelt zich niet beschikbaar voor het EK met Jong Oranje.

13 uur geleden
Argentijn Pochettino nieuwe trainer Chelsea

LONDEN (ANP) - Mauricio Pochettino gaat aan de slag als trainer van Chelsea. Over zijn aanstelling werd al weken gespeculeerd. Maandag bevestigde de Londense club de komst van de 51-jarige Argentijn, die eerder onder meer coach van Tottenham Hotspur en Paris Saint-Germain was.

15 uur geleden
Koeman selecteert Reijnders en Noppert voor Nations League

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft AZ-speler Tijjani Reijnders en Heerenveen-doelman Andries Noppert opgeroepen voor de Nations League Finals, het eindtoernooi dat in Nederland wordt afgewerkt. Oranje treft op 14 juni in de halve finale Kroatië. Bij winst volgt vier dagen later de eindstrijd tegen Spanje of Italië in De Kuip.

16 uur geleden