Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale

Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale

VÖLKLINGEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een einde gemaakt aan de bekerstunt van 1. FC Saarbrücken. De ploeg van coach Peter Bosz won met 3-0 bij de kampioen van de Regionalliga Zuid-West en plaatste zich voor de finale van de Duitse DFB Pokal. Daarin neemt Leverkusen het op 4 juli op tegen de winnaar van de halve finale van woensdag tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.

Als eerste vierdeklasser ooit in Duitsland had 1. FC Saarbrücken de halve finales van het toernooi om de DFB-Pokal bereikt. De club die koploper was in de door het coronavirus gestopte Regionalliga Zuid-West en daarom promoveert naar de 3. Bundesliga, schakelde in het bekertoernooi met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee ploegen uit de Bundesliga uit. Leverkusen had de halve finale bereikt door onder meer een zege op Union Berlin.

Tegen Bayer Leverkusen, dat speelde zonder de geblesseerde Kai Havertz en Daley Sinkgraven, kwam de stuntploeg er dinsdag in het eigen Hermann-Neuberger-Stadion in Völklingen, maar met lege tribunes, niet aan te pas. Met een lange pass in de elfde minuut stuurde Kerem Demirbay Moussa Diaby de diepte in. Die Fransman rondde met een volley af. Nog geen tien minuten later zorgde Lucas Alario met een schot uit de rebound voor de 2-0 en had de ploeg van Bosz de finale in zicht.

Saarbrücken dat al sinds 7 maart geen wedstrijden meer had gespeeld, wist zich na rust nog één keer op te laden en zette de bezoekers uit Leverkusen onder druk. Met de 3-0 van Karim Bellarabi, een fraai schot in de rechterhoek na een dribbel van Diaby en een pass van Demirbay, was het verzet van de stuntploeg van de Poolse coach Lukas Kwasniok gebroken

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

5 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

10 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

15 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden