Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale
VÖLKLINGEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een einde gemaakt aan de bekerstunt van 1. FC Saarbrücken. De ploeg van coach Peter Bosz won met 3-0 bij de kampioen van de Regionalliga Zuid-West en plaatste zich voor de finale van de Duitse DFB Pokal. Daarin neemt Leverkusen het op 4 juli op tegen de winnaar van de halve finale van woensdag tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.
Als eerste vierdeklasser ooit in Duitsland had 1. FC Saarbrücken de halve finales van het toernooi om de DFB-Pokal bereikt. De club die koploper was in de door het coronavirus gestopte Regionalliga Zuid-West en daarom promoveert naar de 3. Bundesliga, schakelde in het bekertoernooi met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee ploegen uit de Bundesliga uit. Leverkusen had de halve finale bereikt door onder meer een zege op Union Berlin.
Tegen Bayer Leverkusen, dat speelde zonder de geblesseerde Kai Havertz en Daley Sinkgraven, kwam de stuntploeg er dinsdag in het eigen Hermann-Neuberger-Stadion in Völklingen, maar met lege tribunes, niet aan te pas. Met een lange pass in de elfde minuut stuurde Kerem Demirbay Moussa Diaby de diepte in. Die Fransman rondde met een volley af. Nog geen tien minuten later zorgde Lucas Alario met een schot uit de rebound voor de 2-0 en had de ploeg van Bosz de finale in zicht.
Saarbrücken dat al sinds 7 maart geen wedstrijden meer had gespeeld, wist zich na rust nog één keer op te laden en zette de bezoekers uit Leverkusen onder druk. Met de 3-0 van Karim Bellarabi, een fraai schot in de rechterhoek na een dribbel van Diaby en een pass van Demirbay, was het verzet van de stuntploeg van de Poolse coach Lukas Kwasniok gebroken
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
10 uur geleden