Leverkusen verspert Saarbrücken weg naar Duitse bekerfinale
VÖLKLINGEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een einde gemaakt aan de bekerstunt van 1. FC Saarbrücken. De ploeg van coach Peter Bosz won met 3-0 bij de kampioen van de Regionalliga Zuid-West en plaatste zich voor de finale van de Duitse DFB Pokal. Daarin neemt Leverkusen het op 4 juli op tegen de winnaar van de halve finale van woensdag tussen Bayern München en Eintracht Frankfurt.
Als eerste vierdeklasser ooit in Duitsland had 1. FC Saarbrücken de halve finales van het toernooi om de DFB-Pokal bereikt. De club die koploper was in de door het coronavirus gestopte Regionalliga Zuid-West en daarom promoveert naar de 3. Bundesliga, schakelde in het bekertoernooi met 1. FC Köln en Fortuna Düsseldorf al twee ploegen uit de Bundesliga uit. Leverkusen had de halve finale bereikt door onder meer een zege op Union Berlin.
Tegen Bayer Leverkusen, dat speelde zonder de geblesseerde Kai Havertz en Daley Sinkgraven, kwam de stuntploeg er dinsdag in het eigen Hermann-Neuberger-Stadion in Völklingen, maar met lege tribunes, niet aan te pas. Met een lange pass in de elfde minuut stuurde Kerem Demirbay Moussa Diaby de diepte in. Die Fransman rondde met een volley af. Nog geen tien minuten later zorgde Lucas Alario met een schot uit de rebound voor de 2-0 en had de ploeg van Bosz de finale in zicht.
Saarbrücken dat al sinds 7 maart geen wedstrijden meer had gespeeld, wist zich na rust nog één keer op te laden en zette de bezoekers uit Leverkusen onder druk. Met de 3-0 van Karim Bellarabi, een fraai schot in de rechterhoek na een dribbel van Diaby en een pass van Demirbay, was het verzet van de stuntploeg van de Poolse coach Lukas Kwasniok gebroken
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
50 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
1 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
8 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
19 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
22 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
1 dag geleden