Leverkusen-trainer Bosz: ik voel de spanning al
LEVERKUSEN (ANP) - Kort na de bekendmaking dat het voetbalseizoen in de Bundesliga ondanks het aanwezige coronavirus wordt hervat, kon coach Peter Bosz van Bayer Leverkusen de eerste groepstraining in twee maanden doen. "Ik voel meteen de spanning weer", zegt de oud-trainer van Ajax. "Eindelijk hebben we weer het gevoel dat we echt met voetbal bezig zijn. Dat is een verademing. Hier hebben we lang op gewacht."
Hoe zijn elftal er voor staat is moeilijk te zeggen. Bosz: "Ik zit 40 jaar in het profvoetbal en ik heb nog nooit meegemaakt dat spelers in maart 2 weken thuis op de loopband moesten trainen. Vanaf april mochten we dan wel weer naar de club, maar alleen met die anderhalve meter er tussen en in kleine groepen. Zoiets is natuurlijk best lastig. Pas nu kunnen we de draad eigenlijk weer echt oppakken."
Zonder publiek voetballen zal voor een ander decor zorgen. Bosz: "We begrijpen dat alles anders wordt. Maar hoe dat er precies gaat uitzien weet ik ook niet. Daarom is het wel een voordeel dat wij pas op maandag spelen, zodat we al hebben kunnen zien hoe het bij de andere duels verloopt. Ik ben benieuwd hoe het op en naast het veld allemaal zal gaan."
Over alle voorschriften en regels zegt Bosz: "Ik ben ervan overtuigd dat mijn spelers er alles aan zullen doen die goed uit te voeren. Daarvoor is de discipline aanwezig. Ze weten hoe ze zich moeten gedragen. We hebben natuurlijk ook niet de garantie dat er in de loop van het seizoen geen enkele speler besmet raakt. Maar we gaan enorm ons best doen ons te houden aan de voorschriften."
Meer uit Voetbal
LYON (ANP/BELGA) - Belgisch international Amadou Onana staat na een knieoperatie ongeveer negen maanden aan de kant. De 24-jarige middenvelder van Aston Villa is dinsdag in Lyon succesvol geopereerd aan zijn linkerknie. In de achtste finale van het WK tegen de Verenigde Staten scheurde Onana al vroeg in de eerste helft zijn voorste kruisband.
1 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
18 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
19 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
20 uur geleden