Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in een rechtstreeks duel de aanval van Bayern München op de eerste plaats afgeslagen. De koploper won in de eigen BayArena de topper tegen de regerend kampioen met 3-0. Invaller Jeremie Frimpong maakte de derde treffer.
Met de zege komt Leverkusen op 55 punten, 5 punten meer dan Bayern. De ploeg van Xabi Alonso heeft dit seizoen nog geen nederlaag hoeven incasseren. Naast de ongeslagen reeks in de competitie, boekte de formatie zes zeges in de Europa League en vier overwinningen in de Duitse beker.
Bayern had een licht overwicht in de openingsfase, maar het was Leverkusen dat in de 18e minuut de score opende. Na een lage voorzet van Robert Andrich schoot uitgerekend Bayern-huurling Josip Stanisic de 1-0 binnen. Leverkusen nam na de treffer het initiatief over en Nathan Tella en Jonathan Tah zetten keeper Manuel Neuer aan het werk. Amine Adli verprutste voor rust nog een goede kans namens de thuisploeg.
Wissels
Leverkusen kwam vijf minuten na rust alsnog op 2-0. Na een fraaie combinatie met Tella schoot Álex Grimaldo de bal hard en hoog binnen. Bayern-trainer Thomas Tuchel probeerde met een aantal aanvallende wissels de wedstrijd te keren, maar zij wisten de aansluitingstreffer niet te forceren. Frimpong raakte in de slotfase eerst de paal, waarna hij in de blessuretijd profiteerde van het feit dat Neuer mee naar voren was gegaan, 3-0.
Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Matthijs de Ligt (Bayern) bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
19 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
23 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden