Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in een rechtstreeks duel de aanval van Bayern München op de eerste plaats afgeslagen. De koploper won in de eigen BayArena de topper tegen de regerend kampioen met 3-0. Invaller Jeremie Frimpong maakte de derde treffer.
Met de zege komt Leverkusen op 55 punten, 5 punten meer dan Bayern. De ploeg van Xabi Alonso heeft dit seizoen nog geen nederlaag hoeven incasseren. Naast de ongeslagen reeks in de competitie, boekte de formatie zes zeges in de Europa League en vier overwinningen in de Duitse beker.
Bayern had een licht overwicht in de openingsfase, maar het was Leverkusen dat in de 18e minuut de score opende. Na een lage voorzet van Robert Andrich schoot uitgerekend Bayern-huurling Josip Stanisic de 1-0 binnen. Leverkusen nam na de treffer het initiatief over en Nathan Tella en Jonathan Tah zetten keeper Manuel Neuer aan het werk. Amine Adli verprutste voor rust nog een goede kans namens de thuisploeg.
Wissels
Leverkusen kwam vijf minuten na rust alsnog op 2-0. Na een fraaie combinatie met Tella schoot Álex Grimaldo de bal hard en hoog binnen. Bayern-trainer Thomas Tuchel probeerde met een aantal aanvallende wissels de wedstrijd te keren, maar zij wisten de aansluitingstreffer niet te forceren. Frimpong raakte in de slotfase eerst de paal, waarna hij in de blessuretijd profiteerde van het feit dat Neuer mee naar voren was gegaan, 3-0.
Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Matthijs de Ligt (Bayern) bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
10 uur geleden