Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong

Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in een rechtstreeks duel de aanval van Bayern München op de eerste plaats afgeslagen. De koploper won in de eigen BayArena de topper tegen de regerend kampioen met 3-0. Invaller Jeremie Frimpong maakte de derde treffer.

Met de zege komt Leverkusen op 55 punten, 5 punten meer dan Bayern. De ploeg van Xabi Alonso heeft dit seizoen nog geen nederlaag hoeven incasseren. Naast de ongeslagen reeks in de competitie, boekte de formatie zes zeges in de Europa League en vier overwinningen in de Duitse beker.

Bayern had een licht overwicht in de openingsfase, maar het was Leverkusen dat in de 18e minuut de score opende. Na een lage voorzet van Robert Andrich schoot uitgerekend Bayern-huurling Josip Stanisic de 1-0 binnen. Leverkusen nam na de treffer het initiatief over en Nathan Tella en Jonathan Tah zetten keeper Manuel Neuer aan het werk. Amine Adli verprutste voor rust nog een goede kans namens de thuisploeg.

Wissels

Leverkusen kwam vijf minuten na rust alsnog op 2-0. Na een fraaie combinatie met Tella schoot Álex Grimaldo de bal hard en hoog binnen. Bayern-trainer Thomas Tuchel probeerde met een aantal aanvallende wissels de wedstrijd te keren, maar zij wisten de aansluitingstreffer niet te forceren. Frimpong raakte in de slotfase eerst de paal, waarna hij in de blessuretijd profiteerde van het feit dat Neuer mee naar voren was gegaan, 3-0.

Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Matthijs de Ligt (Bayern) bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

59 minuten geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

1 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

2 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

5 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

6 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

10 uur geleden