Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong

Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in een rechtstreeks duel de aanval van Bayern München op de eerste plaats afgeslagen. De koploper won in de eigen BayArena de topper tegen de regerend kampioen met 3-0. Invaller Jeremie Frimpong maakte de derde treffer.

Met de zege komt Leverkusen op 55 punten, 5 punten meer dan Bayern. De ploeg van Xabi Alonso heeft dit seizoen nog geen nederlaag hoeven incasseren. Naast de ongeslagen reeks in de competitie, boekte de formatie zes zeges in de Europa League en vier overwinningen in de Duitse beker.

Bayern had een licht overwicht in de openingsfase, maar het was Leverkusen dat in de 18e minuut de score opende. Na een lage voorzet van Robert Andrich schoot uitgerekend Bayern-huurling Josip Stanisic de 1-0 binnen. Leverkusen nam na de treffer het initiatief over en Nathan Tella en Jonathan Tah zetten keeper Manuel Neuer aan het werk. Amine Adli verprutste voor rust nog een goede kans namens de thuisploeg.

Wissels

Leverkusen kwam vijf minuten na rust alsnog op 2-0. Na een fraaie combinatie met Tella schoot Álex Grimaldo de bal hard en hoog binnen. Bayern-trainer Thomas Tuchel probeerde met een aantal aanvallende wissels de wedstrijd te keren, maar zij wisten de aansluitingstreffer niet te forceren. Frimpong raakte in de slotfase eerst de paal, waarna hij in de blessuretijd profiteerde van het feit dat Neuer mee naar voren was gegaan, 3-0.

Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Matthijs de Ligt (Bayern) bleven op de bank.

Meer uit Voetbal

Benfica-coach Mourinho zag zijn ploeg het plan goed uitvoeren

AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).

6 uur geleden
Bounida voelt zich na duel met Benfica basisspeler van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."

6 uur geleden
Coach Grim zag dat spelers van Ajax zich aan afspraken hielden

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."

7 uur geleden
Mourinho vindt Sneijder geschikt voor alle functies binnen Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.

7 uur geleden
Klaassen zag een beter Ajax dan in de afgelopen weken

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."

7 uur geleden
Ajax verliest van Benfica en blijft puntloos in Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.

8 uur geleden
Aanvoerder Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft in CL

EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.

8 uur geleden