Leverkusen slaat met ruime zege aanval Bayern af, treffer Frimpong
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in een rechtstreeks duel de aanval van Bayern München op de eerste plaats afgeslagen. De koploper won in de eigen BayArena de topper tegen de regerend kampioen met 3-0. Invaller Jeremie Frimpong maakte de derde treffer.
Met de zege komt Leverkusen op 55 punten, 5 punten meer dan Bayern. De ploeg van Xabi Alonso heeft dit seizoen nog geen nederlaag hoeven incasseren. Naast de ongeslagen reeks in de competitie, boekte de formatie zes zeges in de Europa League en vier overwinningen in de Duitse beker.
Bayern had een licht overwicht in de openingsfase, maar het was Leverkusen dat in de 18e minuut de score opende. Na een lage voorzet van Robert Andrich schoot uitgerekend Bayern-huurling Josip Stanisic de 1-0 binnen. Leverkusen nam na de treffer het initiatief over en Nathan Tella en Jonathan Tah zetten keeper Manuel Neuer aan het werk. Amine Adli verprutste voor rust nog een goede kans namens de thuisploeg.
Wissels
Leverkusen kwam vijf minuten na rust alsnog op 2-0. Na een fraaie combinatie met Tella schoot Álex Grimaldo de bal hard en hoog binnen. Bayern-trainer Thomas Tuchel probeerde met een aantal aanvallende wissels de wedstrijd te keren, maar zij wisten de aansluitingstreffer niet te forceren. Frimpong raakte in de slotfase eerst de paal, waarna hij in de blessuretijd profiteerde van het feit dat Neuer mee naar voren was gegaan, 3-0.
Timothy Fosu-Mensah (Leverkusen) en Matthijs de Ligt (Bayern) bleven op de bank.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim zag Ajax ook tegen Excelsior (2-2) na rust een voorsprong verspelen. "We spelen een goede wedstrijd en maken twee prima doelpunten", zei hij. "Maar we geven het ook weer weg binnen vijf minuten."
40 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Mika Godts baalde van het gelijkspel van Ajax tegen Excelsior (2-2). De linksbuiten schoot de bezoekers met twee doelpunten op voorsprong, maar zag zijn ploeg toch weer in de fout gaan. "Dit is heel frustrerend", zei de Belg bij ESPN. "Dit is ons ook al vaker gebeurd. Er was ruim een uur niets aan de hand en toch gaat het weer fout."
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax blijkt maar niet in staat om twee goede helften te spelen. De club leek op weg naar een simpele uitzege op Excelsior, maar leed toch puntenverlies in Rotterdam (2-2).
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-trainer Arne Slot was lovend over verdediger Ibrahima Konaté na zijn doelpunt en goede spel tegen Newcastle United (4-1-winst). De Fransman zou het Premier League-duel eigenlijk niet spelen omdat zijn vader was overleden, maar hij keerde eerder terug vanwege de vele blessures bij de club.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
15 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
16 uur geleden