Leverkusen met Sinkgraven in laatste competitieduel
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen begint met Daley Sinkgraven in de ploeg aan de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen. De ploeg van trainer Peter Bosz moet 1. FSV Mainz 05 verslaan om zich te kunnen plaatsen voor de Champions League. Leverkusen is ook afhankelijk van Borussia Mönchengladbach, dat punten moet verspelen tegen Hertha BSC.
Gladbach heeft de vierde plaats in handen, met twee punten voorsprong op Leverkusen en een flink beter doelsaldo. De top 4 van de Duitse voetbalcompetitie plaatst zich voor de Champions League.
Sinkgraven verscheen eind vorige maand voor het laatst aan de aftrap in de Bundesliga. Kai Havertz, de vedette van Leverkusen, begint tegen Mainz op de bank.
Davy Klaassen start om 15.30 uur bij Werder Bremen in de thuiswedstrijd tegen 1. FC Köln. Bremen moet zelf winnen om degradatie te kunnen voorkomen en is ook afhankelijk van puntenverlies van concurrent Fortuna Düsseldorf bij 1. FC Union Berlin. Wout Weghorst ontvangt met VfL Wolfsburg kampioen Bayern München, waarbij Joshua Zirkzee op de bank zit. De Limburgse doelman Mark Flekken mag weer eens spelen bij SC Freiburg, dat het opneemt tegen Schalke 04.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
3 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.
4 uur geleden