Leverkusen met man minder onderuit in Praag
PRAAG (ANP) - Leverkusen heeft in het tweede groepsduel van de Europa League verloren van Slavia Praag. In Tsjechië gingen de Duitsers met 1-0 onderuit. Dat kwam mede omdat de formatie van coach Peter Bosz een groot deel van het duel met een man minder speelde.
Al na een minuut of twintig stond Leverkusen met tien man op het veld na de rode kaart voor Karim Bellarabi. Na ongeveer een uur miste Nicolae Stanciu voor Slavia een strafschop. De thuisclub kwam 10 minuten voor tijd toch op voorsprong, dankzij Peter Olayinka.
Daley Sinkgraven zat op de bank bij Leverkusen.
Arsenal
Arsenal had niet zoveel moeite met Dundalk, 3-0. Met twee doelpunten kort achter elkaar nam Arsenal kort voor rust afstand. Eddie Nketiah en Joe Willock scoorden in die fase voor de Engelsen tegen de Ieren. Meteen na rust maakte Nicolas Pépé er 3-0 van.
Arsenal, vooralsnog elfde in de Premier League, heeft na twee duels in de groepsfase het maximale aantal punten.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
28 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
42 minuten geledenZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
15 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
17 uur geleden