Leverkusen heeft ticket voor Champions League bijna binnen
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ticket voor het nieuwe seizoen van de Champions League voor het grijpen. De club won de thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt (2-0) en staat twee speelronden voor het einde op de derde positie van de Bundesliga.
Paulinho en Patrik Schick maakten de doelpunten voor Leverkusen, waar Mitchel Bakker en Daley Sinkgraven in de slotfase mochten invallen. De beste vier ploegen van de Bundesliga mogen volgend seizoen aan de Champions League deelnemen. Leverkusen heeft nu een voorsprong van 4 punten op Leipzig. De huidige nummer 5 van de ranglijst verloor de uitwedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach met 3-1.
Jonas Hofmann scoorde tweemaal voor Borussia Mönchengladbach. Breel Embolo opende de score voor de thuisploeg en Christopher Nkunku maakte gelijk voor Leipzig (1-1). Borussia Mönchengladbach speelde vanaf de 64e minuut met tien man, na een rode kaart voor Nico Elvedi.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
1 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
2 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
4 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
18 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
19 uur geleden