Leverkusen dreigt Champions League mis te lopen
BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft niet zelf meer in de hand of het ook volgend seizoen weer aan de Champions League mag deelnemen. Trainer Peter Bosz zag zijn spelers vrij kansloos onderuit gaan bij Hertha BSC: 2-0.
Matheus Cunha en Dodi Lukebakio maakten de doelpunten voor de thuisploeg uit Berlijn. Bij Hertha BSC ontbraken de geblesseerde Javairô Dilrosun en Karim Rekik. Omar Rekik, het 18-jarige broertje van Karim, bleef op de bank bij de ploeg uit Berlijn.
Borussia Mönchengladbach profiteerde van de uitglijder van Leverkusen en zegevierde bij het al gedegradeerde SC Paderborn: 1-3. Mönchengladbach klom naar de vierde positie en verdedigt volgende week in de laatste speelronde een voorsprong van twee punten Leverkusen.
Bayer Leverkusen sluit komende zaterdag het seizoen in de Bundesliga af met een thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05. Borussia Mönchengladbach ontvangt dan Hertha BSC.
Bayer Leverkusen speelt ook nog de bekerfinale tegen Bayern München.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Shanice van de Sanden (33) gaat bij PSV voetballen. De aanvalster komt transfervrij over van het Mexicaanse Toluca en tekent een contract tot medio 2027. Van de Sanden sluit tijdens de voorbereiding op de tweede helft van het seizoen aan bij het elftal van Roeland ten Berge.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft na de bekerwinst in Brazilië met Corinthians hard uitgehaald naar het bestuur van de club. "Er zijn bestuursleden die onzin uitkramen in de media. Ze liegen ook over mij en over mijn salaris. Ze willen dat de supporters mij gaan haten, zodat ik vertrek", zei de topscorer van het Nederlands elftal na de zege op Vasco da Gama tegen Braziliaanse journalisten van O Globo.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Coach Pep Guardiola heeft zijn spelers gewaarschuwd de komende kerstdagen niet te zwaar te tafelen. Iedereen die bij terugkeer op de training te veel is aangekomen, speelt zaterdag niet tegen Nottingham Forest. "Ze mogen eten, maar ik wil ze in de gaten houden. Ik heb een fitte selectie nodig", zei de Spaanse trainer tegen Britse media.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan de winst van de Braziliaanse beker geholpen. De aanvaller van Oranje maakte tegen Vasco da Gama in Estádio Maracanã in Rio de Janeiro in de tweede wedstrijd van de finale na ruim een uur het winnende doelpunt met een intikker: 1-2. Het thuisduel was eerder deze week in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
16 uur geleden