Leverkusen dreigt Champions League mis te lopen
BERLIJN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft niet zelf meer in de hand of het ook volgend seizoen weer aan de Champions League mag deelnemen. Trainer Peter Bosz zag zijn spelers vrij kansloos onderuit gaan bij Hertha BSC: 2-0.
Matheus Cunha en Dodi Lukebakio maakten de doelpunten voor de thuisploeg uit Berlijn. Bij Hertha BSC ontbraken de geblesseerde Javairô Dilrosun en Karim Rekik. Omar Rekik, het 18-jarige broertje van Karim, bleef op de bank bij de ploeg uit Berlijn.
Borussia Mönchengladbach profiteerde van de uitglijder van Leverkusen en zegevierde bij het al gedegradeerde SC Paderborn: 1-3. Mönchengladbach klom naar de vierde positie en verdedigt volgende week in de laatste speelronde een voorsprong van twee punten Leverkusen.
Bayer Leverkusen sluit komende zaterdag het seizoen in de Bundesliga af met een thuiswedstrijd tegen FSV Mainz 05. Borussia Mönchengladbach ontvangt dan Hertha BSC.
Bayer Leverkusen speelt ook nog de bekerfinale tegen Bayern München.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
4 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
8 uur geleden