Leverkusen boekt nipte zege op degradatiekandidaat Mainz
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een kleine overwinning geboekt op Mainz 05. De koploper van de Bundesliga won in de eigen BayArena met 2-1 van de degradatiekandidaat. Leverkusen is nu 33 wedstrijden in alle competities op rij ongeslagen, een record voor een Duitse club.
Met de zege komt Leverkusen op 61 punten, 11 punten meer dan naaste belager Bayern München. De regerend kampioen speelt zaterdag nog tegen RB Leipzig, de nummer 5 van de ranglijst. Mainz staat op de zeventiende plaats.
Leverkusen leek een gemakkelijke avond te hebben na de openingstreffer van Granit Xhaka in de derde minuut. Mainz maakte echter vier minuten later alweer gelijk via Dominik Kohr. Robert Andrich zette halverwege de tweede helft de eindstand op het bord, 2-1.
Mainz eindigde de wedstrijd met tien man, nadat Jessic Ngankam tien minuten voor tijd de rode kaart had gekregen. Oranje-international Jeremie Frimpong (Leverkusen) werd drie minuten later gewisseld, Sepp van den Berg (Mainz) speelde de hele wedstrijd.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding van NAC Breda tegen de KNVB over de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles vindt plaats op 28 april. Om 09.00 uur is de zitting in de rechtbank Midden-Nederland in Utrecht, meldt de rechtbank.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
16 uur geleden