Leverkusen blijft mede dankzij treffer Frimpong in spoor Bayern
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen blijft dankzij een overwinning op Hoffenheim in het spoor van koploper Bayern München. Het team van trainer Xabi Alonso won in de eigen BayArena met 3-1, mede dankzij een treffer van Oranje-international Jeremie Frimpong.
Leverkusen staat door de zege op 45 punten. Dat zijn er 6 minder dan Bayern, dat een dag eerder met 4-3 won van Holstein Kiel.
Victor Boniface opende de score voor de landskampioen in de vijftiende minuut. Vier minuten later stond het 2-0. Aleix García stuurde Frimpong de diepte in en die rondde de snelle aanval af voor zijn derde competitietreffer van dit seizoen. Vlak na rust maakte Patrik Schick er 3-0 van.
Na een uur kwam Leverkusen met tien man te staan. Álex Grimaldo kreeg na een overtreding zijn tweede gele kaart en moest vertrekken. De net ingevallen Gift Orban tikte kort daarop van dichtbij binnen voor Hoffenheim. Tot meer doelpunten kwamen de bezoekers niet meer.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
9 uur geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
10 uur geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
1 dag geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
1 dag geleden