Leverkusen blijft mede dankzij treffer Frimpong in spoor Bayern
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen blijft dankzij een overwinning op Hoffenheim in het spoor van koploper Bayern München. Het team van trainer Xabi Alonso won in de eigen BayArena met 3-1, mede dankzij een treffer van Oranje-international Jeremie Frimpong.
Leverkusen staat door de zege op 45 punten. Dat zijn er 6 minder dan Bayern, dat een dag eerder met 4-3 won van Holstein Kiel.
Victor Boniface opende de score voor de landskampioen in de vijftiende minuut. Vier minuten later stond het 2-0. Aleix García stuurde Frimpong de diepte in en die rondde de snelle aanval af voor zijn derde competitietreffer van dit seizoen. Vlak na rust maakte Patrik Schick er 3-0 van.
Na een uur kwam Leverkusen met tien man te staan. Álex Grimaldo kreeg na een overtreding zijn tweede gele kaart en moest vertrekken. De net ingevallen Gift Orban tikte kort daarop van dichtbij binnen voor Hoffenheim. Tot meer doelpunten kwamen de bezoekers niet meer.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
4 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
9 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
9 uur geleden