Leveringsproblemen bij Belgische Albert Heijns om boerenblokkade
ZAANDAM (ANP) - Protesterende boeren op de grensovergangen tussen Nederland en België zorgen voor problemen met de bevoorrading van Belgische Albert Heijns. Vrachtwagens van de supermarktketen worden op de Belgische wegen soms gehinderd waardoor ze hun bestemming moeilijker bereiken, vertelt een woordvoerder van Albert Heijn. Hiervan ziet de supermarktketen "beperkte effecten" terug in de Belgische winkels.
De minstens 75 winkels van Albert Heijn in België worden bevoorraad vanuit Nederland. Vrijdagochtend zijn meerdere snelwegen door protesterende boeren aan de Belgische kant afgesloten. Boeren blokkeerden donderdagavond ook korte tijd de distributiecentra van andere grote supermarktketens. Bij een distributiecentrum van Jumbo in Woerden en ALDI in Groningen stonden boeren met trekkers voor de poorten. Dat leverde geen problemen voor de bevoorrading in de winkels op, meldden woordvoerders van die bedrijven.
Jumbo laat weten ruim dertig winkels te hebben in Vlaanderen die allemaal uit Nederland worden bevoorraad. "Dat is nu wat lastiger door de blokkades. We kunnen de winkels nog wel bereiken en bevoorraden, maar vaak met enige vertraging", zegt een woordvoerder van het supermarktconcern.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.
6 uur geledenZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
11 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
12 uur geleden