Leveringen moederbedrijf Zara vertraagd door staking truckers
MADRID (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Een staking van vrachtwagenchauffeurs in Spanje zorgt ervoor dat leveringen van kledingconcern Inditex worden vertraagd. Daardoor moeten klanten in sommige gevallen langer wachten op hun bestellingen, waarschuwt het moederbedrijf van Zara. Spaanse truckers voeren al sinds vorige week actie vanwege de opgelopen brandstofprijzen en blokkeren wegen en distributiecentra.
Volkswagen heeft zijn fabriek in Pamplona een dag stilgelegd omdat bepaalde onderdelen niet worden geleverd door het protest. Ook andere bedrijven in de industrie en de bouwsector kampen met soortgelijke problemen. Vorige week werd de levering van verse voedselproducten al verstoord.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De regering van de afzwaaiende Amerikaanse president Joe Biden is niet van plan maatregelen te nemen om TikTok direct ontoegankelijk te maken in de Verenigde Staten als de wet rond het verbod zondag ingaat. Dit meldt een regeringsfunctionaris aan ABC News.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple behoorde donderdag tot de verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Marktonderzoeker Canalys meldde dat het techconcern in 2024 niet langer de grootste smartphoneverkoper in China was. Apple is op die belangrijke markt ingehaald door zijn Chinese concurrenten Vivo en Huawei. Op Wall Street daalde het aandeel van Apple 4 procent.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore hebben gesprekken gevoerd over een mogelijke fusie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Die onderhandelingen zouden volgens Bloomberg kunnen leiden tot de grootste fusiedeal in de mijnbouwsector ooit.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse landbouwsector vreest nu al een omzetverlies van 1 miljard euro door de recente uitbraak van mond- en klauwzeer (MKZ) in de oostelijke deelstaat Brandenburg. Dat zegt de Duitse landbouworganisatie DRV. Door die uitbraak hebben het Verenigd Koninkrijk, Zuid-Korea en Mexico al een verbod op de import van rund- en varkensvlees en andere dierlijke producten uit Duitsland ingevoerd.
4 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Een hackersgroep die banden heeft met de Russische overheid heeft geprobeerd om WhatsApp-gegevens te stelen van werknemers van organisaties die hulp bieden aan Oekraïne. Dit melden onderzoekers van Microsoft donderdag.
4 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair gaat komende zomer minder vliegen op Spanje en wijst daarbij op de hoge vervoerstarieven die worden gevraagd op Spaanse vliegvelden. Zo wordt helemaal gestopt met vluchten naar de steden Jerez de la Frontera en Valladolid en wordt het aantal vluchten van en naar Vigo, Santiago de Compostela, Zaragoza, Santander en de luchthaven van Asturias verminderd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Opkomende economieën, waaronder China, India en Brazilië, sluiten het eerste kwart van de 21e eeuw af met de zwakste groeivooruitzichten voor de langere termijn sinds 2000. Daarop wijst de Wereldbank in een nieuw rapport. Ook nu de wereldeconomie zich de komende twee jaar lijkt te stabiliseren, halen opkomende economieën naar verwachting de meest ontwikkelde landen langzamer in dan eerder.
6 uur geleden