Leveringen Boeing leden onder problemen met 737 MAX
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Boeing heeft afgelopen jaar 380 vliegtuigen afgeleverd, ongeveer de helft minder dan een jaar eerder. Het Amerikaanse bedrijf blijft ver achter bij de 863 vliegtuigen die grote concurrent Airbus aan klanten leverde. De problemen met de Boeing 737 MAX zijn daar debet aan. Dat toestel staat al sinds maart aan de grond en de productie ervan is inmiddels opgeschort.
Boeing verloor afgelopen jaar netto 87 orders. Van de 737, waar alle generaties van dat toestel onder vallen, verdwenen zelfs 183 bestellingen. Die werden bijvoorbeeld geannuleerd of omgezet in orders voor andere types vliegtuigen.
Boeing heeft nog altijd bestellingen voor 5406 vliegtuigen in het orderboek staan, waarvan het merendeel voor de 737 MAX. Dat aantal is iets afgenomen ten opzichte van eind 2018 toen het orderboek nog gevuld was met 5444 toestellen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederlanders hadden in het tweede kwartaal gemiddeld iets meer te besteden. Dat is vooral te danken aan hogere lonen, meer banen en een stijging van de uitkeringen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Talenten van statushouders, asielzoekers en Oekraïense ontheemden worden onvoldoende benut in Nederland. Volgens een nieuw advies van de Sociaal-Economische Raad (SER) moeten deze nieuwkomers beter aan het werk geholpen worden, bijvoorbeeld in sectoren waarin personeelstekorten zijn.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Topman Elon Musk van Tesla en SpaceX heeft in een interview met Chinese staatsmedia zijn lof uitgesproken over president Xi Jinping in aanloop naar diens staatsbezoek aan de Amerikaanse president Donald Trump. Musk zei tegen nieuwszender CCTV dat Xi een "grote leider" is die China "immense voorspoed" heeft bezorgd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het begrotingstekort van de overheid is in de eerste helft van dit jaar gestegen tot 8 miljard euro, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat is het grootste tekort in een eerste jaarhelft sinds 2021, toen Nederland kampte met de coronacrisis. In de eerste helft van vorig jaar was het tekort nog 5 miljard euro.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het tweede kwartaal harder gegroeid dan eerder aangenomen. In de tweede berekening van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gaat het om 0,6 procent groei in vergelijking met het voorgaande kwartaal, terwijl het statistiekbureau eerder 0,4 procent groei meldde. Dat verschil zit vooral in een grotere export en meer uitgaven van consumenten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Nederland beschikt met chipmachinemaker ASML en andere bedrijven over "een hightech-ecosysteem van wereldklasse". Maar de groei wordt geremd door een reeks knelpunten, stelt het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in een nieuwe publicatie. Zo is volgens het fonds sprake van tekorten aan geschikt personeel en vakkennis.
3 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Vanaf medio 2028 vinden er voor het eerst commerciële directe vluchten plaats tussen Sydney en New York. Dat heeft de Australische luchtvaartmaatschappij Qantas bekendgemaakt.
6 uur geleden