
Leveringen auto's Daihatsu gestaakt om fraude veiligheidstesten
TOYOTA CITY (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Toyota levert tijdelijk geen auto's meer van zijn dochteronderneming Daihatsu, meldt het Japanse autoconcern nadat een onderzoekspanel woensdag naar buiten kwam met nieuwe bevindingen over gesjoemel met veiligheidstesten.
In april werd bekend dat veiligheidstesten van auto's van Daihatsu waren gemanipuleerd. Toen leek het nog te gaan om zes modellen. Toyota zegt nu dat bijna alle auto's van Daihatsu mogelijk te maken hebben met de sjoemeltesten. De Japanse transportminister laat donderdag een inspectie uitvoeren bij Daihatsu.
Het onderzoekspanel keek naar de besturingseenheid van de airbags. De onderzoekers ontdekten dat tijdens crashtesten andere eenheden werden gebruikt dan in auto's die aan consumenten zijn verkocht. Sinds april zijn 174 nieuwe onregelmatigheden ontdekt bij de veiligheidstesten van 64 modellen van Daihatsu en van Toyota. Het concern meldt dat de testresultaten van de Daihatsu Cast en Toyota Pixis "mogelijk niet overeenkomen met de wet".
Crashtestresultaten
De onderzoekers melden dat de overtredingen komen door onder meer "extreme druk door een overmatig strak en rigide ontwikkelingsschema" en een "gebrek aan expertise onder managers". Ook concludeerden zij dat de werkomgeving niet transparant was. "Zelfs als er onregelmatigheden of misleidingen werden gepleegd, zouden deze niet worden ontdekt", staat in het rapport.
Toyota heeft inmiddels een "fundamentele hervorming" aangekondigd van het management en de bedrijfsvoering. Het concern kwam nog niet met directe veranderingen in het management.
Daihatsu biedt in een verklaring zijn "diepe verontschuldigingen" aan voor het "beschamen van het vertrouwen van onze klanten en aandeelhouders". Eerder gaf Daihatsu al toe dat er is geknoeid met de crashtestresultaten van 88.000 auto's die in het afgelopen jaar zijn verkocht. Nederland telt 47 dealers van het Japanse merk.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Verschillende Nederlandse bedrijven met een beursnotering evalueren hun diversiteitsbeleid. Het gaat om ondernemingen die ook actief zijn in de Verenigde Staten, waar sinds dit jaar nieuwe regelgeving geldt. Dat schrijft Eumedion, dat opkomt voor de belangen van institutionele beleggers.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenhandel in Amsterdam kwam woensdag bij de opening nauwelijks in beweging. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkeling rond het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij dreigde dinsdag nog met importheffingen voor buitenlands koper van 50 procent. Op de metalenbeurs in New York stegen de koperprijzen naar nieuwe records. Verder liet Wall Street weinig beweging zien.
52 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse WPP, een van de grootste reclamebureaus ter wereld, waarschuwt voor een tegenvallende winst en omzet dit jaar. Het bedrijf schrijft dit toe aan groeiende macro-economische onzekerheid, waardoor de advertentie-inkomsten onder druk staan. WPP kondigde woensdag ook het vertrek van topman Mark Read aan.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple voert gesprekken om de uitzendrechten van de Formule 1 in de Verenigde Staten te bemachtigen. Dat heeft de Britse zakenkrant Financial Times woensdag gemeld. Het bedrijf daagt daarmee ESPN van Disney uit, dat momenteel de F1-races uitzendt in de VS.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven in Nederland potten steeds meer geld op, constateert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Terwijl de inkomsten van ondernemingen buiten de financiële sector vorig jaar naar recordhoogte stegen, bleven de investeringen achter.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwbouwwoning is in de eerste drie maanden van dit jaar gemiddeld ruim 9 procent duurder geworden. Dat is de sterkste prijsstijging van nieuwbouwhuizen in ruim twee jaar tijd, volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), Kadaster en Eurostat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump vrij baan gegeven om door te gaan met massaontslagen bij federale overheidsinstellingen. Een lagere rechtbank blokkeerde in mei de ingrepen die duizenden mensen hun baan kostten zolang een rechtszaak van vakbonden en non-profitorganisaties tegen de ontslagen nog loopt.
10 uur geleden