Levering humanitaire hulp aan Gazastrook uitgebreid
RAFAH (ANP/AFP) - De levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook is succesvol uitgebreid sinds het ingaan van een vierdaagse staakt-het-vuren vrijdagochtend, meldt VN-agentschap OCHA. Er werden tweehonderd vrachtwagens naar de grensovergang bij Rafah gestuurd.
Bij het ontvangstpunt van de UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, in Gaza werden 137 wagens met hulpgoederen gelost. Volgens OCHA is dit het grootste humanitaire konvooi dat er in ontvangst is genomen sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober. Ook is er brandstof geleverd.
Honderdduizenden mensen zijn volgens OCHA geholpen met eten, water, medische benodigdheden en andere essentiële goederen. De VN-organisatie voor humanitaire zaken meldt ook dat 21 patiënten in kritieke toestand zijn geëvacueerd vanuit het noorden van de Gazastrook. De levering van hulp moet de komende dagen verder worden opgeschaald.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.
23 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.
41 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.
1 uur geledenPROVIDENCE (ANP/AFP) - Amerikaanse autoriteiten hebben een verdachte geïdentificeerd in de schietpartij op Brown University afgelopen weekend, melden diverse Amerikaanse media. Bij de schietpartij kwamen twee studenten om het leven, negen anderen raakten gewond.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
13 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
15 uur geleden