Levering humanitaire hulp aan Gazastrook uitgebreid
RAFAH (ANP/AFP) - De levering van humanitaire hulp aan de Gazastrook is succesvol uitgebreid sinds het ingaan van een vierdaagse staakt-het-vuren vrijdagochtend, meldt VN-agentschap OCHA. Er werden tweehonderd vrachtwagens naar de grensovergang bij Rafah gestuurd.
Bij het ontvangstpunt van de UNRWA, de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen, in Gaza werden 137 wagens met hulpgoederen gelost. Volgens OCHA is dit het grootste humanitaire konvooi dat er in ontvangst is genomen sinds het uitbreken van de oorlog tussen Hamas en Israël op 7 oktober. Ook is er brandstof geleverd.
Honderdduizenden mensen zijn volgens OCHA geholpen met eten, water, medische benodigdheden en andere essentiële goederen. De VN-organisatie voor humanitaire zaken meldt ook dat 21 patiënten in kritieke toestand zijn geëvacueerd vanuit het noorden van de Gazastrook. De levering van hulp moet de komende dagen verder worden opgeschaald.
Meer uit Buitenland
VILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen heeft een nationale noodsituatie uitgeroepen vanwege smokkelballonnen die vanuit Belarus richting het land kwamen. Dat meldt de overheid van dat land.
49 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldwijd zijn in het afgelopen jaar 67 journalisten omgekomen tijdens hun werk. Dat meldt journalistenorganisatie Reporters sans frontières (RSF) in haar jaarlijkse verslag. Het jaar ervoor ging het om 66 journalisten.
2 uur geledenBONN (ANP/AFP/BELGA) - Het jaar 2025 zal waarschijnlijk samen met 2023 op een gedeelde tweede plaats eindigen als warmste jaren ooit, achter recordjaar 2024. Dat stelt de Europese klimaatdienst Copernicus. Vorige maand kwam de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) al met eenzelfde voorspelling.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/AFP) - Cambodja heeft militair ingegrepen na diverse aanvallen van buurland Thailand. Dat meldt de Cambodjaanse senaatsvoorzitter en oud-premier Hun Sen op Facebook, nadat Cambodja eerder had ontkend dat het had gereageerd op beschietingen en luchtaanvallen vanuit Thailand.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
5 uur geleden