Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leveranciers negeerden verbod op beïnvloeding winkelprijzen

Leveranciers negeerden verbod op beïnvloeding winkelprijzen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen leveranciers van winkels hebben de afgelopen maanden een waarschuwing gekregen omdat ze hun klanten mogelijk verplichtten bepaalde verkoopprijzen te hanteren. Dat is verboden omdat winkeliers zo niet vrij kunnen concurreren en consumenten duurder uit zijn, benadrukt toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM).

De kartelwaakhond ontving meerdere klachten van winkelbedrijven die door hun leveranciers niet vrij werden gelaten bij het bepalen van hun winkelprijzen. Zo legden leveranciers bijvoorbeeld minimumprijzen op. De ACM noemt geen namen maar kreeg onder andere over leveranciers van diervoeding, speciale schoenen en speelgoed meldingen dat ze sterke invloed uitoefenden op de prijskaartjes in de winkel.

De ACM legde in 2021 een boete van 39 miljoen euro op aan Samsung omdat dit concern webwinkels onder druk zette de prijzen voor zijn televisies te verhogen. Nu heeft de ACM er niet voor gekozen om direct tot onderzoek over te gaan op basis van de meldingen. Leveranciers krijgen nu eerst de gelegenheid om zelf een einde te maken aan de verboden praktijken.

Meer uit Financieel

Snapchat blokkeert 415.000 accounts van minderjarigen in Australië

CANBERRA (ANP/AFP) - Snapchat heeft 415.000 accounts van gebruikers geblokkeerd in het kader van het Australische verbod op sociale media voor personen onder de 16 jaar, meldde het bedrijf maandag. Het socialemediabedrijf waarschuwde echter dat sommige jongeren mogelijk de leeftijdsverificatie omzeilen.

40 minuten geleden
Nevi: Nederlandse industrie krijgt minder nieuwe orders

ZEIST (ANP) - Nederlandse industriebedrijven hebben in januari voor het eerst in acht maanden minder nieuwe orders binnengekregen. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van een maandelijkse peiling. De ondervraagde ondernemingen schreven de terugval vooral toe aan de zwakke binnenlandse vraag. Mede hierdoor heeft de bedrijvigheid in de Nederlandse industrie in januari amper groei laten zien.

42 minuten geleden
Prijzen goud en zilver verder omlaag na sterke daling vrijdag

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen maandag verder omlaag, na de scherpe prijsdalingen op vrijdag. De prijzen van die edelmetalen kwamen onder grote druk te staan nadat de Amerikaanse president Donald Trump Kevin Warsh had voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Sinds begin vorig jaar hebben de prijzen van goud en zilver een enorme opmars gemaakt.

58 minuten geleden
Detailhandel zet 3 procent meer om, ook volume stijgt

DEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland hebben in december meer omzet gedraaid dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale omzet in de detailhandel steeg met 3 procent, na een stijging van 4,3 procent in november. Het volume, ofwel de hoeveelheid verkochte spullen of voedingsmiddelen, lag 1,5 procent hoger dan een jaar geleden. In heel 2025 heeft de detailhandel 3,6 procent meer omgezet dan in 2024.

1 uur geleden
Oliekartel OPEC+ draait kraan niet verder open

LONDEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie opnieuw ongewijzigd. Dat maakte de organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, zondag bekend.

16 uur geleden
Saudi-Arabië boekt sterkste economische groei in drie jaar

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Saudi-Arabië groeide in 2025 in het hoogste tempo in drie jaar, met de oliesector als belangrijkste groeimotor. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg met 4,5 procent, volgens voorlopige cijfers van het nationale statistiekbureau die zondag werden gepubliceerd.

17 uur geleden
Bitcoin daalde 11 procent in januari, vierde verliesmaand op rij

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, staat onder druk. In januari zakte de cryptomunt bijna 11 procent, waarmee het de vierde opeenvolgende maand met koersverlies was. Dat is de langste verliesreeks sinds 2018.

17 uur geleden