Leveranciers negeerden verbod op beïnvloeding winkelprijzen
DEN HAAG (ANP) - Tientallen leveranciers van winkels hebben de afgelopen maanden een waarschuwing gekregen omdat ze hun klanten mogelijk verplichtten bepaalde verkoopprijzen te hanteren. Dat is verboden omdat winkeliers zo niet vrij kunnen concurreren en consumenten duurder uit zijn, benadrukt toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM).
De kartelwaakhond ontving meerdere klachten van winkelbedrijven die door hun leveranciers niet vrij werden gelaten bij het bepalen van hun winkelprijzen. Zo legden leveranciers bijvoorbeeld minimumprijzen op. De ACM noemt geen namen maar kreeg onder andere over leveranciers van diervoeding, speciale schoenen en speelgoed meldingen dat ze sterke invloed uitoefenden op de prijskaartjes in de winkel.
De ACM legde in 2021 een boete van 39 miljoen euro op aan Samsung omdat dit concern webwinkels onder druk zette de prijzen voor zijn televisies te verhogen. Nu heeft de ACM er niet voor gekozen om direct tot onderzoek over te gaan op basis van de meldingen. Leveranciers krijgen nu eerst de gelegenheid om zelf een einde te maken aan de verboden praktijken.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
6 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
8 uur geleden