Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leveranciers krijgen waarschuwing voor druk zetten op winkeliers

Leveranciers krijgen waarschuwing voor druk zetten op winkeliers

DEN HAAG (ANP) - Meerdere leveranciers van bouwmaterialen, fiets- en autoaccessoires, batterijen en verzorgingsproducten hebben een waarschuwing gekregen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Volgens de toezichthouder oefenden ze soms druk uit op winkeliers om hogere verkoopprijzen te hanteren voor hun producten.

Het gaat om een praktijk die verboden is. De ACM legt uit dat winkeliers de vrijheid moeten krijgen om zelfstandig hun verkoopprijzen vast te stellen. "Op deze manier kunnen winkeliers eerlijk met elkaar concurreren en betalen consumenten de beste prijs voor de producten."

De marktwaakhond zegt niet om welke bedrijven het gaat. De ACM heeft wel de indruk dat de aangeschreven partijen de waarschuwing serieus nemen. Inmiddels hebben ze zaken aangepast. De ACM houdt in de gaten of ze zich aan de regels zullen houden. Zo niet, dan riskeren ze een boete. Die kan dan oplopen tot 900.000 euro of 10 procent van de jaaromzet.

Vorig jaar kregen verschillende leveranciers van baby- en kinderproducten ook al deze waarschuwing. "Leveranciers mogen alleen een adviesprijs geven en geen druk uitoefenen op winkeliers om de consumentenprijs te verhogen of informatie geven over wat andere winkeliers met de prijzen doen", zei de ACM toen.

Meer uit Financieel

CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

28 minuten geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

1 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

2 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

2 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
Zweden en Polen grijpen opnieuw in met lagere brandstofbelasting

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse regering gaat opnieuw de belasting op autobrandstof verlagen om de stijgende prijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan, werd woensdag bekend. Tegelijkertijd maakte Polen bekend dat een belastingverlaging op benzine en diesel opnieuw wordt verlengd, om consumenten en bedrijven te ondersteunen.

3 uur geleden
ECB waarschuwt banken voor cyberaanvallen met AI-model Mythos

FRANKFURT (ANP/RTR) - De Europese Centrale Bank (ECB) wil dat banken in de eurozone zich snel voorbereiden op mogelijke cyberaanvallen die worden uitgevoerd met behulp van Anthropic's AI-model Mythos of vergelijkbare tools. Die oproep heeft het Nederlandse ECB-bestuurslid Frank Elderson woensdag gedaan in een nieuwsbrief van de centrale bank.

4 uur geleden