Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverancier kantoormeubilair Viking komt in Franse handen

Leverancier kantoormeubilair Viking komt in Franse handen

ROISSY (ANP) - Leverancier van kantoorartikelen en kantoormeubilair Viking, een onlinemerk van Office Depot Europe, wordt overgenomen door de Franse RAJA Group. Daardoor gaan ruim 1500 medewerkers van Viking, met hoofdkantoor in Venlo, over naar de nieuwe eigenaar.

De Fransen zien de stap als een uitgelezen mogelijkheid om verder te kunnen groeien. De nog resterende activiteiten van Office Depot Europe zijn bij de deal inbegrepen. RAJA kreeg in 2019 ook al de Europese activiteiten van branchegenoot Staples in handen.

Het van oorsprong Amerikaanse Viking kwam in 1990 naar Europa. Het bedrijf was volgens de Franse koper erg belangrijk voor de ontwikkeling van de distributie van kantoorbenodigdheden. Deze werden per catalogus aan de man gebracht en het bedrijf wist zo een grote groep klanten aan zich te binden. Viking werd vervolgens in 1998 overgenomen door Office Depot. Later, in 2017, kwam de onderneming in bezit van het Duitse investeringsfonds Aurelius.

Het in 1954 opgerichte familiebedrijf RAJA is al aanwezig in achttien Europese landen. Het concern heeft 3000 medewerkers en is naar eigen zeggen de Europese marktleider op het gebied van de distributie van benodigdheden en uitrustingen voor bedrijven. JPG, Mondoffice en Kalamazoo horen ook bij RAJA, dat tevens een grote speler is in de distributie van verpakkingsmaterialen. De Fransen denken dat de overname van Viking voor het einde van het jaar kan worden afgerond. Hoeveel geld er met de deal is gemoeid, wordt niet naar buiten gebracht.

Meer uit Financieel

Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

13 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

17 uur geleden
Bronnen: Nvidia wil investeren in beursgang AI-bedrijf Anthropic

SANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.

19 uur geleden
Meloni denkt dat economie Italië dit jaar met 1 procent groeit

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.

20 uur geleden
Prijzen aan de pomp iets omhoog, diesel klimt naar recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.

21 uur geleden
Trump staat open voor Chinese autofabrieken in VS

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.

23 uur geleden
FT: VS beperken bescherming tankers in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.

23 uur geleden