Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

LOS ANGELES (ANP) - Het wapen waarmee de Amerikaanse acteur Alec Baldwin op een filmset de 42-jarige cameraregisseur Halyna Hutchins doodschoot, bevatte naast losse flodders een echte kogel. Filmwebsite Indiewire kreeg een mail in handen van de leverancier van het vuurwapen, IATSE Local 44, waaruit dat zou blijken.

Op de set van de film Rust schoot de 63-jarige acteur tijdens opnames met het rekwisiet. Regisseur Joel Souza raakte daardoor gewond, maar mocht na een korte ziekenhuisopname volgens actrice Frances Fischer weer naar huis. Cameraregisseur Halyna Hutchins overleed aan haar verwondingen. Losse flodders worden vaak gebruikt bij filmopnames, omdat het losse kruit zorgt voor een schietgeluid. Er komt daarbij dus geen kogel uit het wapen.

Baldwin zelf zegt "in shock" en "verdrietig" te zijn om de dood van Hutchins. "Er zijn geen woorden voor", zo schrijft hij op Twitter. "Een vrouw, moeder en onwijs gewaardeerde collega van ons", vervolgt de acteur zijn verhaal. "Ik heb contact met haar man en ik bied hem en zijn familie al mijn steun aan. Ik vind het hartverscheurend voor haar man, hun zoon en iedereen die Halyna kende en van haar hield."

Baldwin zegt volledig mee te werken aan het onderzoek dat de politie heeft ingesteld naar aanleiding van het incident. Er is geen aanklacht tegen hem ingediend. De opnames van de film liggen voorlopig stil.

Meer uit Buitenland

Macron zegt in natuurbrandgebied dat komende tijd zwaar zal zijn

BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.

2 uur geleden
Oostenrijk wil dienstplicht verlengen naar negen maanden

WENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.

2 uur geleden
Trump: gesprekken met Iran zijn bezig en verlopen goed

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.

2 uur geleden
In drie weken 162 aanhoudingen voor brandstichting in Frankrijk

PARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.

3 uur geleden
Britse premier vertelt Zelensky dat hij snel naar Oekraïne wil

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.

3 uur geleden
Meer politie bij Pride-bijeenkomst Hamburg na aanslag in Berlijn

HAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.

5 uur geleden
Komiek die Farage uitdaagt, komt met spottend programma

CLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.

6 uur geleden