Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

LOS ANGELES (ANP) - Het wapen waarmee de Amerikaanse acteur Alec Baldwin op een filmset de 42-jarige cameraregisseur Halyna Hutchins doodschoot, bevatte naast losse flodders een echte kogel. Filmwebsite Indiewire kreeg een mail in handen van de leverancier van het vuurwapen, IATSE Local 44, waaruit dat zou blijken.

Op de set van de film Rust schoot de 63-jarige acteur tijdens opnames met het rekwisiet. Regisseur Joel Souza raakte daardoor gewond, maar mocht na een korte ziekenhuisopname volgens actrice Frances Fischer weer naar huis. Cameraregisseur Halyna Hutchins overleed aan haar verwondingen. Losse flodders worden vaak gebruikt bij filmopnames, omdat het losse kruit zorgt voor een schietgeluid. Er komt daarbij dus geen kogel uit het wapen.

Baldwin zelf zegt "in shock" en "verdrietig" te zijn om de dood van Hutchins. "Er zijn geen woorden voor", zo schrijft hij op Twitter. "Een vrouw, moeder en onwijs gewaardeerde collega van ons", vervolgt de acteur zijn verhaal. "Ik heb contact met haar man en ik bied hem en zijn familie al mijn steun aan. Ik vind het hartverscheurend voor haar man, hun zoon en iedereen die Halyna kende en van haar hield."

Baldwin zegt volledig mee te werken aan het onderzoek dat de politie heeft ingesteld naar aanleiding van het incident. Er is geen aanklacht tegen hem ingediend. De opnames van de film liggen voorlopig stil.

Meer uit Buitenland

Britse nationalistenleiders zien toekomst in EU

LONDEN (ANP) - De nationalistische leiders van Schotland, Wales en Noord-Ierland willen intensiever samenwerken in hun streven het Verenigd Koninkrijk te verlaten en aansluiting te zoeken bij de EU. "We geloven dat de toekomst van onze landen in de Europese Unie ligt", schrijven John Swinney, Rhun ap Iorwerth en Michelle O'Neill in een verklaring. Ze stellen dat de Brexit heeft geleid tot economische schade.

1 uur geleden
Houthi's melden aanvallen op Saudische militaire bases

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's zeggen tientallen aanvallen te hebben uitgevoerd op militaire voorzieningen in Saudi-Arabië. De groep meldt dat deze aanvallen een reactie zijn op Saudische luchtaanvallen op Jemen.

1 uur geleden
Kremlin: China en India willen helpen oorlog te beëindigen

MOSKOU (ANP/RTR) - De leiders van India en China hebben volgens het Kremlin hulp aangeboden bij het beëindigen van de oorlog in Oekraïne. Dat gebeurde tijdens de top van BRICS-landen in New Delhi, aldus een Russische regeringswoordvoerder.

1 uur geleden
Duits-Oekraïense in Duitsland aangeklaagd om spionage

BERLIJN (ANP) - De Duitse federale aanklager heeft een Duits-Oekraïense vrouw aangeklaagd voor vermeende spionage voor Rusland. Dat meldt de Generalbundesanwalt in een persverklaring.

2 uur geleden
Finland sluit aan bij Franse kernwapensamenwerking

HELSINKI/PARIJS (ANP) - Finland sluit aan bij de Franse bescherming met kernwapens. Het land, dat van alle NAVO-lidstaten de langste grens met Rusland deelt, voegt zich in een rij met onder andere Nederland.

3 uur geleden
Iran veroordeelt weigering delegatie door Oostenrijk

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft uitgehaald naar Oostenrijk omdat een Iraanse delegatie toegang tot het land is geweigerd. De Iraniërs kunnen daardoor volgens staatsmedia niet deelnemen aan een conferentie van het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA).

3 uur geleden
Beijing verbiedt dronebezit na zorgen over veiligheid

BEIJING (ANP/AFP) - In de Chinese hoofdstad Beijing wordt uit veiligheidsoverwegingen het bezit van drones verboden. Het opslaan of vervoeren van de onbemande toestellen mag vanaf medio november niet meer, staat in nieuwe regels.

4 uur geleden