Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

Leverancier: geweer Alec Baldwin bevatte echte kogel

LOS ANGELES (ANP) - Het wapen waarmee de Amerikaanse acteur Alec Baldwin op een filmset de 42-jarige cameraregisseur Halyna Hutchins doodschoot, bevatte naast losse flodders een echte kogel. Filmwebsite Indiewire kreeg een mail in handen van de leverancier van het vuurwapen, IATSE Local 44, waaruit dat zou blijken.

Op de set van de film Rust schoot de 63-jarige acteur tijdens opnames met het rekwisiet. Regisseur Joel Souza raakte daardoor gewond, maar mocht na een korte ziekenhuisopname volgens actrice Frances Fischer weer naar huis. Cameraregisseur Halyna Hutchins overleed aan haar verwondingen. Losse flodders worden vaak gebruikt bij filmopnames, omdat het losse kruit zorgt voor een schietgeluid. Er komt daarbij dus geen kogel uit het wapen.

Baldwin zelf zegt "in shock" en "verdrietig" te zijn om de dood van Hutchins. "Er zijn geen woorden voor", zo schrijft hij op Twitter. "Een vrouw, moeder en onwijs gewaardeerde collega van ons", vervolgt de acteur zijn verhaal. "Ik heb contact met haar man en ik bied hem en zijn familie al mijn steun aan. Ik vind het hartverscheurend voor haar man, hun zoon en iedereen die Halyna kende en van haar hield."

Baldwin zegt volledig mee te werken aan het onderzoek dat de politie heeft ingesteld naar aanleiding van het incident. Er is geen aanklacht tegen hem ingediend. De opnames van de film liggen voorlopig stil.

Meer uit Buitenland

VS brengen vrachtschip tot stilstand na negeren van zeeblokkade

TAMPA (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een commercieel vrachtschip in de Golf van Oman uitgeschakeld, nadat de bemanning waarschuwingen negeerde en probeerde de lopende zeeblokkade tegen Iran te doorbreken. Dat meldt CENTCOM, het operationeel commando in het Midden-Oosten, op X.

1 uur geleden
NYT: VS onderzoekt tv-zenders na opschorten Trump-beelden

NEW YORK (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie onderzoekt of de grote televisienetwerken ABC, CBS, CNN, NBC en Fox News de federale antitrust-wetgeving hebben overtreden toen zij tijdelijk het maken van beelden van president Donald Trump opschortten. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Regeringstroepen Jemen: raket van Houthi's onderschept

RIYAD (ANP/AFP) - De door Saudi-Arabië gesteunde regeringstroepen in Jemen hebben laten weten een ballistische raket te hebben onderschept en vernietigd. De raket was afgevuurd door de pro-Iraanse Houthi's richting een gebied ten zuidoosten van de Saudische hoofdstad Riyad, waar zich de luchtmachtbasis Prince Sultan bevindt.

4 uur geleden
Man schiet zeven familieleden en vriend dood in VS

ERIE (ANP/RTR) - Een 45-jarige man heeft vrijdag in een woning in Erie, in de Amerikaanse staat Pennsylvania, zeven familieleden en een vriend van de familie doodgeschoten en daarna een einde aan zijn eigen leven gemaakt. Dat meldden de autoriteiten zaterdag. Onder de slachtoffers waren twee kinderen en een zwangere vrouw.

4 uur geleden
Politico: ICE richt zich ondanks beschermde status op Hongkongers

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft de afgelopen maanden meerdere inwoners van Hongkong opgepakt, ondanks een richtlijn die hen moet beschermen. Dat schrijft nieuwssite Politico.

5 uur geleden
NYT: zeker 12 doden na Houthi-aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP) - Bij een Houthi-aanval op de internationale luchthaven van Riyad in Saudi-Arabië zijn zeker twaalf doden gevallen, melden ingewijden aan The New York Times. Dat maakt het volgens de krant de dodelijkste aanval in een Golfstaat sinds het begin van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran. Er zouden ook vijftig mensen gewond zijn geraakt.

6 uur geleden
Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

7 uur geleden