Leverancier alarmdiensten moet consumenten anders benaderen
DEN HAAG (ANP) - Verisure, leverancier van alarmdiensten, heeft zijn wervingsproces en contractvoorwaarden aangepast. Dit gebeurde volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) onder druk van de toezichthouder, na klachten over ongewenste werving, gebrekkige klantenservice en problemen met het opzeggen van alarmdiensten.
Het internationale beveiligingsconcern levert consumenten beveiligingssystemen in bruikleen en verkoopt alarmdiensten. Het gaat om systemen op maat voor het beveiligen van woningen, die verbonden zijn met een meldkamer, legt de ACM uit.
Verisure heeft zijn bedrijfsvoering op verschillende punten aangepast. Zo benadert het bedrijf consumenten telefonisch niet langer zonder "expliciete toestemming" en belt het niet opnieuw consumenten die bezwaar hebben gemaakt. Ook is de informatie over de contractvoorwaarden verduidelijkt, bijvoorbeeld over de bruikleen. Daarnaast zijn volgens de ACM "onredelijke bepalingen" geschrapt, zoals de verplichting gebreken per aangetekende brief te melden.
De komende tijd blijft de ACM het bedrijf "scherp in de gaten houden".
Meer uit Financieel
MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnen hebben tijdelijk het gebruik van goedkopere, maar vervuilendere brandstof toegestaan om de brandstofvoorziening te waarborgen te midden van de huidige energiecrisis. Net als andere Aziatische landen zoekt het land naar manieren om te gaan met de gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze maatregel laat zien dat de noodzaak om brandstofvoorziening op peil te houden soms haaks staat op bestaande milieuregels.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Nederlandse zeevarenden op schepen in de Perzische Golf voelen zich momenteel niet veilig door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Annet Koster van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese premier Li Qiang heeft beloofd de economie van China verder open te stellen voor buitenlandse bedrijven en iets te doen aan de zorgen van handelspartners over het grote handelsoverschot van zijn land. "We nemen de zorgen van onze handelspartners serieus en staan klaar om met alle partijen samen te werken om de gezonde en evenwichtige ontwikkeling van handel te bevorderen", zei Li zondag in een toespraak op het China Development Forum in Beijing.
7 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Elon Musk heeft dit weekend plannen aangekondigd om eigen chips te gaan maken voor kunstmatige intelligentie, robotica en datacenters in de ruimte. De zogenoemde Terafab, een fabriek nabij Austin in Texas, zal volgens Musk streven naar de productie van 1 terawatt aan rekenkracht per jaar.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
1 dag geleden