Leverancier alarmdiensten moet consumenten anders benaderen
DEN HAAG (ANP) - Verisure, leverancier van alarmdiensten, heeft zijn wervingsproces en contractvoorwaarden aangepast. Dit gebeurde volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) onder druk van de toezichthouder, na klachten over ongewenste werving, gebrekkige klantenservice en problemen met het opzeggen van alarmdiensten.
Het internationale beveiligingsconcern levert consumenten beveiligingssystemen in bruikleen en verkoopt alarmdiensten. Het gaat om systemen op maat voor het beveiligen van woningen, die verbonden zijn met een meldkamer, legt de ACM uit.
Verisure heeft zijn bedrijfsvoering op verschillende punten aangepast. Zo benadert het bedrijf consumenten telefonisch niet langer zonder "expliciete toestemming" en belt het niet opnieuw consumenten die bezwaar hebben gemaakt. Ook is de informatie over de contractvoorwaarden verduidelijkt, bijvoorbeeld over de bruikleen. Daarnaast zijn volgens de ACM "onredelijke bepalingen" geschrapt, zoals de verplichting gebreken per aangetekende brief te melden.
De komende tijd blijft de ACM het bedrijf "scherp in de gaten houden".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met kleine koersuitslagen begonnen. Beleggers deden het rustig aan na de sterke herstelrally in AI-aandelen een dag eerder. Positieve berichten over de nieuwe persoonlijke AI-assistent van Facebook-eigenaar Meta zorgden maandag voor hernieuwd optimisme over AI bij beleggers op Wall Street.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Chipmachinefabrikant ASML verkoopt momenteel geen enkele chipmachine in Europa, zegt bestuurder Frank Heemskerk, die verantwoordelijk is voor de wereldwijde publieke zaken van ASML.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Booking.com gaat telefoonnummers van Nederlandse gebruikers binnenkort beter beschermen tegen misbruik. De boekingssite maakt het vanaf volgende week niet meer mogelijk om telefoonnummers van gebruikers buiten het platform te delen. De nummers zijn dan alleen nog beschikbaar op het platform zelf. Het bedrijf neemt deze maatregel om te voorkomen dat gebruikers de dupe worden van een datalek, zoals die bij Booking.com van afgelopen april.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chemieconcern Ineos legt drie fabrieken in de Noord-Engelse stad Hull stil vanwege de hoge energieprijzen. Het gaat volgens het bedrijf om de laatste drie Europese productielocaties van "wereldschaal" voor acetyl, een groep grondstoffen voor producten als medicijnen, bouwmaterialen en schoonmaakmiddelen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voormalige vrachtvliegers van Martinair hebben toch recht op loon van luchtvaartmaatschappij KLM. Dat oordeelt het gerechtshof Amsterdam in hoger beroep. Het gaat om ongeveer 250 oud-vliegers.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - Oud-Jumbo-baas Frits van Eerd is te zwaar gestraft en ten onrechte veroordeeld. Dat stelt Daan Doorenbos, advocaat van de gevallen supermarktondernemer, tijdens de regiezitting in het hoger beroep bij het gerechtshof in Zwolle. Volgens hem moet het vonnis volledig van tafel en moet er veel nieuw onderzoek worden gedaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft een belangrijke oliepijpleiding opgestart, na de sluiting vorige week als gevolg van droneaanvallen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een pijpleiding die van het oosten naar de westelijke havenstad Yanbu loopt en na de blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk werd voor de Saudische olie-export.
3 uur geleden