Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levensverwachting in VS weer gedaald

Levensverwachting in VS weer gedaald

WASHINGTON (ANP) - De levensverwachting van Amerikanen is opnieuw gedaald en kwam vorig jaar uit op 76,1 jaar. Dat was in 2020 nog 77 jaar, meldt de Amerikaanse overheidsdienst National Center for Health Statistics (NCHS).

Het is het tweede jaar op rij dat de levensverwachting afneemt in de Verenigde Staten. Het cijfer staat inmiddels weer op niveau van 1996. Vooral inheemse Amerikanen worden zwaar getroffen. Hun levensverwachting daalde in 2021 naar 65, bijna twee jaar lager dan voorheen. Daarna noteerden witte Amerikanen de grootste daling van de levensverwachting. Zij verloren een jaar.

De levensverwachting in de VS vertoonde sinds het midden van de twintigste eeuw over het algemeen een stijgende lijn, schrijft de krant The Washington Post. De autoriteiten noteerden in 2019 nog een stijging, maar daarna begon de coronapandemie. Die heeft volgens gegevens die worden bijgehouden door de Johns Hopkins-universiteit meer dan een miljoen levens gekost in de VS.

Herstel

Een onderzoeker van Universiteit van Princeton zegt tegen de krant dat het beeld vorig jaar eigenlijk veel beter had moeten zijn. "Er zijn ook landen waar de levensverwachting in 2021 hoger was dan voor de pandemie. Ze kregen in 2020 een klap, maar hadden dat in 2021 ruimschoots hersteld. Dat geldt niet voor ons."

In Nederland worden inwoners gemiddeld ouder dan in de VS. Het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek meldt dat mannen in 2021 bij geboorte een levensverwachting hadden van van 79,7 jaar. Bij vrouwen was dat 83 jaar. Ter vergelijking: in de VS ging het volgens het NCHS bij geboorte om 73,2 jaar voor mannen en 79,1 jaar voor vrouwen.

Meer uit Buitenland

Media: voormalige Duitse inlichtingenchef opgepakt

BERLIJN (ANP) - Het voormalige hoofd van de Duitse inlichtingendienst BND August Hanning is aangehouden. Dat melden WDR, NDR en Süddeutsche Zeitung op basis van bronnen. Het onderzoek draait om het inzien van staatsgeheimen, landverraad en spionage voor een vreemde mogendheid, melden de media. Hij zou gegevens gekocht hebben van iemand die voor eerder voor hem had gewerkt bij de BND.

7 minuten geleden
Von der Leyen wil geen grote bezuinigingen op meerjarenbegroting

STRAATSBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie waarschuwt EU-lidstaten geen grote bezuinigingen door te voeren op het voorstel voor de meerjarenbegroting 2028-2034 van de EU. Als dat gebeurt, moet er "diep worden gesneden in cruciale prioriteiten waarover we het samen eens zijn geworden", zei Von der Leyen dinsdag in een debat met het Europees Parlement.

10 minuten geleden
Franse minister verdedigt politieoptreden bij schoolprotesten

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez stelt dat de politie tot nu toe "proportioneel" heeft gereageerd op de grote scholierenprotesten in zijn land, schrijft nieuwszender BFMTV. Mensenrechtenorganisaties hadden kritiek op het gebruik van zware middelen als wapenstokken en traangas tegen minderjarigen. De politiewaakhond heeft onderzoeken ingesteld naar inmiddels tien incidenten bij de protesten.

11 minuten geleden
Bommenwerpers VS van Fairford gehaald om dreiging Iraanse drones

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben hun langeafstandsbommenwerpers van de Britse militaire basis Fairford gehaald vanwege zorgen over een mogelijke aanval met Iraanse drones. Dat meldden diverse Amerikaanse media waaronder Axios en The Wall Street Journal. De Amerikaanse president Donald Trump sprak ook van een dreiging, meldt de BBC.

1 uur geleden
Autoriteiten melden uitzonderlijk grote droneaanval op Moskou

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Moskou is doelwit geworden van een uitzonderlijk grote droneaanval, meldt TASS. Volgens het staatspersbureau gaat het met 650 drones om de op een na grootste aanval in twee jaar tijd. Daarbij vielen volgens berichten twee doden.

2 uur geleden
Componist en dirigent George Fenton (76) overleden

LONDEN (ANP) - De Britse componist en dirigent George Fenton is op 76-jarige leeftijd onverwachts overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd in een verklaring aan de BBC. Een doodsoorzaak is niet bekendgemaakt. Fenton maakte onder meer muziek voor films als Gandhi, Groundhog Day en The Fisher King, en voor tv-series als Planet Earth.

2 uur geleden
Separatisten winnen verkiezingen in Canadese provincie Quebec

MONTREAL (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Separatisten hebben maandag de verkiezingen in de Canadese provincie Quebec gewonnen. De publieke omroep CBC en commerciële media voorspelden dat de Parti Québécois (PQ) de volgende regering zal vormen in de Franstalige provincie, al was nog niet duidelijk of de partij over een meerderheid in het parlement zal beschikken.

3 uur geleden