Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levensverwachting in VS weer gedaald

Levensverwachting in VS weer gedaald

WASHINGTON (ANP) - De levensverwachting van Amerikanen is opnieuw gedaald en kwam vorig jaar uit op 76,1 jaar. Dat was in 2020 nog 77 jaar, meldt de Amerikaanse overheidsdienst National Center for Health Statistics (NCHS).

Het is het tweede jaar op rij dat de levensverwachting afneemt in de Verenigde Staten. Het cijfer staat inmiddels weer op niveau van 1996. Vooral inheemse Amerikanen worden zwaar getroffen. Hun levensverwachting daalde in 2021 naar 65, bijna twee jaar lager dan voorheen. Daarna noteerden witte Amerikanen de grootste daling van de levensverwachting. Zij verloren een jaar.

De levensverwachting in de VS vertoonde sinds het midden van de twintigste eeuw over het algemeen een stijgende lijn, schrijft de krant The Washington Post. De autoriteiten noteerden in 2019 nog een stijging, maar daarna begon de coronapandemie. Die heeft volgens gegevens die worden bijgehouden door de Johns Hopkins-universiteit meer dan een miljoen levens gekost in de VS.

Herstel

Een onderzoeker van Universiteit van Princeton zegt tegen de krant dat het beeld vorig jaar eigenlijk veel beter had moeten zijn. "Er zijn ook landen waar de levensverwachting in 2021 hoger was dan voor de pandemie. Ze kregen in 2020 een klap, maar hadden dat in 2021 ruimschoots hersteld. Dat geldt niet voor ons."

In Nederland worden inwoners gemiddeld ouder dan in de VS. Het Nederlandse Centraal Bureau voor de Statistiek meldt dat mannen in 2021 bij geboorte een levensverwachting hadden van van 79,7 jaar. Bij vrouwen was dat 83 jaar. Ter vergelijking: in de VS ging het volgens het NCHS bij geboorte om 73,2 jaar voor mannen en 79,1 jaar voor vrouwen.

Meer uit Buitenland

NBC News-team ook aangevallen door kolonisten op Westoever

NABLUS (ANP) - Bij het geweld van Israëlische kolonisten tegen Palestijnen op de Westelijke Jordaanoever zaterdag zijn ook meerdere journalisten van NBC News aangevallen en gewond geraakt. Dat meldt het Amerikaanse medium in een reconstructie op de eigen site.

2 uur geleden
Noorse koning Haakon in eerste speech: klaar voor taak

OSLO (ANP) - Haakon, de nieuwe koning van Noorwegen, heeft zaterdag voor het eerst het land toegesproken. In een bijna tien minuten durende speech, die live werd uitgezonden op de Noorse televisie, sprak hij zijn dank uit aan zijn overleden vader. Ook haalde hij herinneringen op en liet hij weten klaar te zijn voor de taak die hem wacht. Hij was duidelijk geroerd door het overlijden van zijn vader.

3 uur geleden
Shin Bet: zoon Netanyahu in veiligheid gebracht om dreiging

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet heeft de zoon van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu "met spoed" vanuit zijn Amerikaanse woonplaats Miami naar Israël overgebracht. Dat bevestigt de dienst tegenover het Israëlische Channel 12.

3 uur geleden
Noorse koning Haakon leidt eerste audiënties als monarch

OSLO (ANP) - De Noorse koning Haakon heeft zaterdag zijn eerste officiële taak als monarch volbracht. Hij ontving op het paleis in Oslo achtereenvolgens de parlementsvoorzitter, de president van het Hooggerechtshof en de leider van de Noorse kerk voor een audiëntie.

5 uur geleden
Kolonisten vallen Palestijns dorp aan, Israëlisch leger grijpt in

QUSRA (ANP/AFP) - Tientallen kolonisten hebben het Palestijnse dorp Qusra op de bezette Westelijke Jordaanoever aangevallen, waarna Israëlische strijdkrachten hebben ingegrepen.

6 uur geleden
Politieke ophef in Italië om opzijgezette populaire presentator

ROME (ANP/RTR) - De aftocht van een populaire tv-presentator bij Italië's publieke omroep RAI leidt tot beroering in de politiek. Oppositiepartijen veroordelen het gedwongen vertrek van Sigfrido Ranucci en bestempelen het als een aanval op de persvrijheid, terwijl regeringspartijen met instemming reageren.

7 uur geleden
Dodental Nepal opnieuw opgelopen, ook meer toeristen gevonden

KATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental als gevolg van de overstromingen in het grensgebied tussen Nepal en Tibet is opgelopen tot 682. Duizenden mensen worden nog vermist, van wie de meesten aan de Nepalese kant van de grens.

7 uur geleden