Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor gevolgen klimaatpakket

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor gevolgen klimaatpakket

DEN HAAG (ANP) - Fabrikanten van voedingsmiddelen waarschuwen voor enorme kostenstijgingen als gevolg van het voorgestelde nieuwe klimaatplan van het kabinet. Volgens de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) stijgen de belastingen en heffingen met honderden procenten voor bedrijven die niet snel kunnen overschakelen van gas naar elektriciteit. Het gaat om aanvullende heffingen en een belastingverhoging op gas die aanstaande is als de kabinetsplannen doorgaan op Prinsjesdag.

"Dit is een maatregel die een averechts effect gaat hebben op de verduurzaming van industrie", stelt de FNLI. De organisatie wijst erop dat ondernemers bijna nergens in Nederland kunnen overstappen van gas naar elektra door het overbelaste stroomnet. "Ondertussen gaan de lasten op gas de komende jaren wel met meer dan 1 miljard euro omhoog", aldus de brancheorganisatie.

"Terwijl de bedrijven nog jaren moeten wachten op een aansluiting op het elektriciteitsnet, zal de investeringsruimte om te verduurzamen bij die bedrijven steeds kleiner worden door enorme belastingverhogingen. Precies het tegenovergestelde van het doel van het klimaatpakket van dit kabinet en de ambitie van de sector", vervolgt de FNLI.

In de rij

Onder meer broodbakkerijen, brouwerijen en zuivelbedrijven worden volgens de organisatie hard geraakt. Door de kabinetsmaatregelen is het straks niet meer rendabel om bepaalde producten nog te produceren, waarschuwt de belangenbehartiger.

De FNLI wil dat ondernemers die niet kunnen overschakelen naar elektriciteit omdat de infrastructuur niet op orde is, uitgezonderd worden van de verhoging van de belasting op gas.

Ondernemersorganisaties wezen er al eerder op dat duizenden bedrijven wel willen verduurzamen maar het nog niet kunnen, bijvoorbeeld omdat ze nog in de rij staan voor een nieuwe aansluiting op het elektriciteitsnet. De Tweede Kamer praat binnenkort over de voorgestelde aanpak.

Meer uit Financieel

EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

57 minuten geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

2 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

3 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

3 uur geleden
Cryptobeurs Coinbase stijgt op Wall Street na reorganisatie

NEW YORK (ANP) - Cryptobeurs Coinbase is dinsdag een winnaar op de beurs in New York na aankondiging van een reorganisatie. Beleggers zetten het aandeel hoger omdat een streep door 14 procent van het personeelsbestand betekent dat de kosten bij het Amerikaanse bedrijf omlaag zullen gaan.

4 uur geleden
Iranoorlog verstoort leveringen Ferrari

MARANELLO (ANP/BELGA/BLOOMBERG) - De leveringen van sportwagenbouwer Ferrari zijn in het eerste kwartaal verstoord door de Iranoorlog. Normaal vinden Ferrari's gretig aftrek rond de Perzische Golf, maar de oorlog verhindert dit. Ferrari zegt dat het deze moeilijkheden wel kon pareren door meer auto's naar andere regio's te sturen.

4 uur geleden
Verpakkingssector wil met loterij meer statiegeldflessen innemen

DEN HAAG (ANP) - De verpakkingsindustrie probeert mensen vanaf volgende week maandag met loterijen te verleiden om meer blikjes en flessen met statiegeld in te leveren. Ongeveer duizend inzamelpunten buiten supermarkten betalen uit via Tikkie en delen per 15 cent statiegeld een digitaal lot uit. Daarmee maken deelnemers kans op geldprijzen tot 400 euro, maakte de voor inzameling verantwoordelijke organisatie Verpact bekend.

5 uur geleden