Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor gevolgen klimaatpakket

Levensmiddelenfabrikanten waarschuwen voor gevolgen klimaatpakket

DEN HAAG (ANP) - Fabrikanten van voedingsmiddelen waarschuwen voor enorme kostenstijgingen als gevolg van het voorgestelde nieuwe klimaatplan van het kabinet. Volgens de Federatie Nederlandse Levensmiddelen Industrie (FNLI) stijgen de belastingen en heffingen met honderden procenten voor bedrijven die niet snel kunnen overschakelen van gas naar elektriciteit. Het gaat om aanvullende heffingen en een belastingverhoging op gas die aanstaande is als de kabinetsplannen doorgaan op Prinsjesdag.

"Dit is een maatregel die een averechts effect gaat hebben op de verduurzaming van industrie", stelt de FNLI. De organisatie wijst erop dat ondernemers bijna nergens in Nederland kunnen overstappen van gas naar elektra door het overbelaste stroomnet. "Ondertussen gaan de lasten op gas de komende jaren wel met meer dan 1 miljard euro omhoog", aldus de brancheorganisatie.

"Terwijl de bedrijven nog jaren moeten wachten op een aansluiting op het elektriciteitsnet, zal de investeringsruimte om te verduurzamen bij die bedrijven steeds kleiner worden door enorme belastingverhogingen. Precies het tegenovergestelde van het doel van het klimaatpakket van dit kabinet en de ambitie van de sector", vervolgt de FNLI.

In de rij

Onder meer broodbakkerijen, brouwerijen en zuivelbedrijven worden volgens de organisatie hard geraakt. Door de kabinetsmaatregelen is het straks niet meer rendabel om bepaalde producten nog te produceren, waarschuwt de belangenbehartiger.

De FNLI wil dat ondernemers die niet kunnen overschakelen naar elektriciteit omdat de infrastructuur niet op orde is, uitgezonderd worden van de verhoging van de belasting op gas.

Ondernemersorganisaties wezen er al eerder op dat duizenden bedrijven wel willen verduurzamen maar het nog niet kunnen, bijvoorbeeld omdat ze nog in de rij staan voor een nieuwe aansluiting op het elektriciteitsnet. De Tweede Kamer praat binnenkort over de voorgestelde aanpak.

Meer uit Financieel

Positieve reacties uit EU op boete voor X

BRUSSEL (ANP) - Vanuit de EU klinken positieve geluiden dat de Europese Commissie X een boete geeft voor het niet naleven van regels van de Digital Services Act (DSA). Het is voor het eerst dat de EU een boete geeft voor het niet naleven van deze wet. X krijgt de boete onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.

28 minuten geleden
Netflix zakt in New York na overname Warner-studios en HBO Max

NEW YORK (ANP) - Netflix stond vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen. De overname, die in contanten en aandelen wordt betaald, waardeert Warner Bros. Discovery op 82,7 miljard dollar, inclusief schulden. Het aandeel Netflix zakte 2,6 procent en Warner Bros. Discovery steeg 2,8 procent.

40 minuten geleden
New York Times klaagt AI-bedrijf Perplexity aan

NEW YORK (ANP) - The New York Times (NYT) klaagt AI-zoekmachine Perplexity aan wegens auteursrechtenschendingen. Dat meldt de gerenommeerde Amerikaanse krant op haar website. Perplexity zou onder meer gegenereerde informatie aanbieden die "direct concurreert" met de artikelen van de NYT, die veelal achter een betaalmuur zitten.

1 uur geleden
Vliegtuigen kunnen weer landen op Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - Het is weer mogelijk voor vliegtuigen om te landen op Eindhoven Airport. Dat meldt de luchthaven op X. Vrijdagochtend had de luchthaven nog dusdanig veel last van mist dat er tijdelijk geen toestellen konden landen. Inmiddels is het weer verbeterd.

2 uur geleden
Netflix koopt studio's van Warner Bros. in miljardendeal

LOS ANGELES (ANP) - Netflix koopt de tv- en filmstudio's en het streamingplatform van Warner Bros. Discovery. Daarmee krijgt 's werelds populairste streamingdienst voor films en series ook veel klassieke en populaire films in handen, zoals de reeks Harry Potter-films en Citizen Kane. Ook lijft Netflix zijn streamingrivaal HBO Max in. Bij de deal in contanten en aandelen wordt heel Warner Bros. Discovery gewaardeerd op 82,7 miljard dollar, hebben de bedrijven bekendgemaakt.

3 uur geleden
Brussel ziet af van boete TikTok om advertentiedatabase

BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.

3 uur geleden
Zuinige klanten van warmtenet betalen mogelijk meer

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.

3 uur geleden