Levenslange schorsing basketballer Porter na overtreden gokregels
TORONTO (ANP/RTR) - Basketballer Jontay Porter van de Toronto Raptors is voor het leven geschorst voor het overtreden van de gokregels, heeft de National Basketball Association (NBA) besloten. De 24-jarige Amerikaan is na een onderzoek van de NBA schuldig bevonden aan het beïnvloeden van wedstrijden en aan gokken.
Porter, die sinds dit seizoen onder contract staat bij de Toronto Raptors, beperkte zijn eigen wedstrijddeelname om zo de uitkomst van een of meerdere weddenschappen te beïnvloeden in zeker één wedstrijd van de Raptors. In een wedstrijd op 20 maart speelde Porter maar drie minuten, nadat hij had aangegeven zich ziek te voelen. Volgens het onderzoek had de basketballer vooraf aan de wedstrijd informatie over zijn gezondheid doorgeven aan een individu, van wie hij wist dat dat een gokker op NBA-wedstrijden was.
Een andere persoon, van wie Porter wist dat het een gokker was, plaatste vervolgens een weddenschap van 80.000 dollar bij een onlinewedkantoor, om zo 1,1 miljoen dollar (ruim 1 miljoen euro) te winnen, dat Porter niet goed zou presteren in die wedstrijd. Omdat het een opvallende weddenschap en optreden van de speler was, werd de weddenschap bevroren en niet uitbetaald.
Uit het onderzoek bleek ook dat Porter van januari tot in maart van dit jaar minstens dertien weddenschappen op NBA-wedstrijden plaatste via een account van een bekende, terwijl hij zelf onderweg was met de Raptors of de Raptors 905, het team dat uitkomt in de minor league van de NBA. Dat was voor in totaal 54.094 dollar, ruim 50.000 euro.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
4 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
8 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
8 uur geleden