Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levenslang voor 'op gruwelijke wijze' vermoorden ex-vriendin

Levenslang voor 'op gruwelijke wijze' vermoorden ex-vriendin

DEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft de 57-jarige Roberto H. veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf voor de moord op zijn ex-vriendin in Kerkrade. Volgens het hof heeft H. de vrouw op 10 juli 2019 "op gruwelijke wijze" om het leven gebracht door haar op klaarlichte dag, voor het oog van anderen, dood te steken.

Volgens het hof is hier sprake van femicide, H. kon namelijk niet verkroppen dat de 42-jarige Reagan Perez de relatie had beëindigd en contact had met een andere man. H. stak Perez met een vleesmes in haar tuin en sneed vervolgens op de stoep haar keel door. Veel mensen zagen dat gebeuren. De vrouw overleed ter plekke aan haar verwondingen.

Perez had meerdere keren aangifte gedaan tegen H. omdat hij haar bedreigde en tegen anderen had gezegd dat hij haar zou vermoorden. H. had een contact- en locatieverbod, maar wist toch via een smoes in contact te komen met zijn ex. H. had een vriendin gevraagd een taart bij zijn ex te bestellen. Perez bakte vaker taarten op bestelling. Toen de vriendin de taart ging afrekenen, ging H. met haar mee en viel vervolgens zijn ex aan.

Geen verantwoordelijkheid

"Het leven van de man laat een patroon zien van fors geweld en antisociaal gedrag", aldus het hof. H. is eerder al veroordeeld voor een levensdelict, hij zat toen zeven jaar in de cel en heeft een tbs-behandeling van dertien jaar ondergaan. "De verdachte heeft de schuld steeds in de schoenen van het slachtoffer geschoven en nooit verantwoordelijkheid voor zijn handelen genomen. Hierdoor heeft de verdachte het leed van de nabestaanden vergroot", aldus het hof.

De rechtbank Maastricht had de man eerder tot twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging veroordeeld. Zowel het Openbaar Ministerie als H. legden zich daar niet bij neer. In hoger beroep was opnieuw levenslang geëist.

Meer uit Binnenland

Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

1 uur geleden
Man overleden bij steekincident in Hoensbroek

HOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.

1 uur geleden
Grote brand in kringloopwinkel Sevenum

SEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Politie grijpt opnieuw in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

5 uur geleden
Kabinet onderzoekt of Amerikaanse rapper Ye geweigerd kan worden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.

6 uur geleden
Vanaf 1 juli geen nieuwe stroomaansluitingen in deel Utrecht

DEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.

8 uur geleden
COA krijgt asielhotel Epe niet leeg en moet dwangsommen betalen

EPE (ANP) - Het lukt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers niet om mensen die het heeft ondergebracht in een hotel in Epe over andere locaties te verspreiden en moet vanaf woensdag aan de gemeente dwangsommen gaan betalen. Het COA zegt dat tot het laatste moment is gewerkt om de noodlocatie in het Fletcher Hotel te sluiten, maar dat het "helaas niet gelukt" is om de mensen elders in het land op te vangen.

8 uur geleden