Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Levenslang voor Erasmusschutter om drie moorden

Levenslang voor Erasmusschutter om drie moorden

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 34-jarige Fouad L., de zogenoemde Erasmusschutter, veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. L. schoot op 28 september 2023 in Rotterdam zijn buurmeisje Romy (14), haar moeder Marlous (39) en geneeskundedocent Jurgen Damen (43) dood. Ook verklaarde de rechtbank bewezen dat hij brand heeft gesticht in zijn eigen woning en in het Erasmus MC. Het Openbaar Ministerie had dertig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist.

Romy en Marlous werden in hun woning in Delfshaven doodgeschoten. Daarna reed L. op zijn motor naar het Erasmus MC, waar hij in een volle collegezaal Damen van het leven beroofde door meerdere kogels op hem af te vuren.

Kort na de moord op Damen arresteerde de politie L. op het terrein van het ziekenhuis. De paniek was groot. L. stichtte niet alleen brand, ook bedreigde hij tal van aanwezigen in het Erasmus MC met een vuurwapen. Veel van de heftige gebeurtenissen in het Erasmus MC zijn vastgelegd door bewakingscamera's. Zo is onder meer te zien hoe L. molotovcocktails vanaf een balustrade het studiecentrum in gooit.

Wraak

L. heeft verklaard dat hij aanvankelijk van plan was veel meer mensen te vermoorden. Wraak was de drijfveer achter zijn gewelddadige plannen, omdat hij zijn artsendiploma misliep.

Behalve drie keer moord en brandstichting heeft de rechtbank bewezen verklaard dat L. zich schuldig heeft gemaakt aan afpersing, bedreiging en wapenbezit.

Toerekeningsvatbaarheid

Volgens gedragskundigen is L. verminderd tot sterk verminderd toerekeningsvatbaar. Hij lijdt aan een autismespectrumstoornis. De rechtbank ziet L. als enigszins verminderd toerekeningsvatbaar. De rechtbank wees daarbij onder meer op de grondige, langdurige planning, waarbij L. "voortdurend de controle heeft gehouden". De rechtbank vindt dat de ernst van de misdrijven een levenslange gevangenisstraf rechtvaardigt.

"Bij de uitvoering van uw plan heeft u geen enkele twijfel of aarzeling gehad", aldus de rechtbank tegen de verdachte. "U heeft koelbloedig een einde gemaakt aan drie levens. De slachtoffers hebben geen schijn van kans gehad om aan u te ontkomen. De gevolgen van uw handelen zijn na bijna anderhalf jaar nog dagelijks voelbaar voor nabestaanden, slachtoffers, medewerkers van het Erasmus MC en de stad Rotterdam. Het leed dat u veroorzaakt heeft, is groot."

Meer uit Binnenland

Nieuwe satellieten maken preciezere weerwaarschuwingen mogelijk

DE BILT (ANP) - Dankzij twee geavanceerde Europese satellieten kunnen meteorologen extreem weer straks nog beter zien aankomen dan nu. Meetapparatuur die aan de nieuwe satellieten vastzit, geeft onder meer extra gedetailleerde informatie over de temperatuur en vocht in de atmosfeer. Ook over klimaatverandering, luchtvervuiling en stikstofuitstoot leveren de meetinstrumenten hoogwaardige nieuwe informatie op.

4 uur geleden
Nederlands vliegtuig gereedgemaakt voor droppings boven Gaza

EINDHOVEN (ANP) - Op Eindhoven Airport wordt dinsdag een Nederlands militair transportvliegtuig gereedgemaakt voor vertrek naar Jordanië. Het toestel van het type C-130 vertrekt woensdagochtend en gaat vanaf vrijdag twee weken lang dagelijks een dropping met hulpgoederen uitvoeren boven de Gazastrook.

7 uur geleden
Negen verdachten aangehouden voor geweld rond kampioenschap PSV

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag negen verdachten aangehouden voor openlijke geweldpleging rondom het kampioenschap van PSV, op 18 mei rond het Philips Stadion in Eindhoven. Een grote groep keerde zich die zondag met "extreem geweld" tegen de mobiele eenheid. Die dag raakten veertien agenten gewond.

7 uur geleden
Flevoland mag van rechter edelherten in Oostvaardersplassen doden

ALMERE (ANP) - De provincie Flevoland mag edelherten in de Oostvaardersplassen voorlopig laten afschieten, maar de Raad van State stelt daar wel een voorwaarde aan. Staatsbosbeheer, de eigenaar en beheerder van het natuurgebied, moet de genetische diversiteit van de roedel goed in de gaten houden en indien nodig mannelijke herten bijplaatsen. Dat heeft de bestuursrechter besloten in een kort geding dat was aangespannen door de Stichting Aanpak Misstanden Natuurbeheer (Stamina).

8 uur geleden
Voor tweede keer ruit van nieuwe moskee in Assen ingegooid

ASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."

10 uur geleden
Dode bij brand in woning Leidschendam, politie doet onderzoek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.

13 uur geleden
Advocaat kroongetuige: waanzin dat veiligheid niet geregeld is

BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.

14 uur geleden