Levenslang voor Britse necrofiel die honderd lichamen misbruikte
LONDEN (ANP) - Een Britse oud-ziekenhuismedewerker die twee moorden op zijn geweten heeft en meer dan honderd lijken van vrouwen seksueel heeft misbruikt, is woensdag veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De 67-jarige David Fuller heeft het misbruik erkend, evenals de moord op twee vrouwelijke patiënten in 1987 in Tunbridge Wells in het zuiden van Engeland.
Nabestaanden van de slachtoffers vergeleken Fuller met een beest, schrijft de BBC. Ze noemden zijn daden verachtelijk, ziek en verknipt.
"Er is zoveel leed in deze gemeenschap vanwege wat u hebt gedaan", zei rechter Bobbie Cheema-Grubb tijdens de uitspraak. "Uw daden gaan in tegen alles wat juist en humaan is. Ze zijn onbevattelijk."
Ziekenhuismortuaria
Fuller werkte sinds 1989 in ziekenhuizen in de regio Kent als elektricien. Hij misbruikte overleden vrouwen en meisjes in de ziekenhuismortuaria. Het misbruik ging door tot hij in 2020 werd opgepakt. In Fullers woning vonden rechercheurs miljoenen foto's en video's van het misbruik.
Vorige maand kondigde de Britse minister Sajid Javid van Volksgezondheid een breed onafhankelijk onderzoek aan. Dat moet opheldering geven over hoe Fuller te werk kon gaan zonder dat het misbruik werd opgemerkt. De necrofiel kwam uiteindelijk via nieuwe DNA-technieken in beeld bij de politie.
Meer uit Buitenland
ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
12 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
27 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
4 uur geleden