Levenslang geëist tegen Thalys-terrorist
PARIJS (ANP/AFP) - Een Franse aanklager eist levenslang tegen een van terrorisme verdachte Marokkaan die in 2015 het vuur opende in een Thalys-hogesnelheidstrein tussen Amsterdam en Parijs. Tegen drie handlangers zijn celstraffen van acht tot dertig jaar cel geëist.
Schutter Ayoub El Khazzani stapte op 21 augustus 2015 zwaarbewapend uit een toilet in de trein. De Amerikaanse passagier Mark Moogalian greep in en pakte diens AK47-geweer, waarna El Khazzani met een pistool begon te schieten. Hij verwondde de Amerikaan, maar werd vervolgens ontwapend door drie andere Amerikanen die aan het backpacken waren. De Marokkaan had genoeg munitie bij zich om 300 mensen te doden.
Het proces was midden november begonnen. De Amerikaanse filmmaker Clint Eastwood maakte een film over de nipt verijdelde aanslag: The 15:17 to Paris.
Meer uit Buitenland
ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben gelast de nieuwssite T24 te sluiten, omdat het medium propaganda zou maken voor de lhbtiq+-gemeenschap. Dit is gebeurd in het kader van een onderzoek van het ministerie van Justitie dat is getiteld "Mijn familie is veilig". Volgens T24 is het medium slachtoffer van een lange lastercampagne op sociale media. Het is volgens T24 censuur.
4 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft de executie van de 50-jarige Christa Pike op het laatste moment tegengehouden. Dat meldt het lokale tv-station WVLT op basis van rechtbankdocumenten. De rechters willen nagaan of beschuldigingen van seksueel misbruik tijdens haar jeugd voldoende zijn meegenomen tijdens de rechtszaak in 1996.
42 minuten geledenTABUK (ANP/AFP) - Passagiers van het flydubai-vliegtuig dat een noodlanding maakte in Saudi-Arabië zijn inmiddels met een ander vliegtuig alsnog vertrokken naar Tel Aviv. Een van de passagiers heeft dat laten weten aan persbureau AFP.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het incident aan boord van het flydubai-toestel dat op weg was van Dubai naar Tel Aviv was een aanslagpoging van jihadisten. Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Eerder werd al gemeld dat de Israëlische veiligheidsdiensten ervan uitgaan dat het gaat om een terroristisch gemotiveerde daad.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - De politieke impasse in Roemenië duurt voort nu het parlement voor de derde keer een kandidaat-premier heeft weggestemd. Daardoor kan de president nu nieuwe verkiezingen uitschrijven, maar hij lijkt dat niet van plan.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse oud-minister Børge Brende heeft spijt dat hij niet eerder open is geweest over zijn contact met Jeffrey Epstein. Dat zei hij tijdens een parlementaire hoorzitting met meerdere oud-bewindslieden over hun banden met de Amerikaanse zedendelinquent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk praat met het Verenigd Koninkrijk over het beëindigen van een deal over de uitwisseling van migranten. De Britten sturen nu migranten die per boot het Kanaal overstaken terug naar Frankrijk en nemen in ruil daarvoor asielzoekers met familie in het VK op.
2 uur geleden