'Leven Amsterdam kan doorgaan ondanks corona'
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema stelt de inwoners van de hoofdstad gerust. Ondanks een aantal coronabesmettingen kan het openbare leven in Amsterdam op dit moment gewoon doorgaan, aldus Halsema in een brief. "Er is geen aanleiding om evenementen af te gelasten of gebouwen te sluiten. Iedereen kan dus naar werk, school, of andere openbare plekken. Organisatoren van bijeenkomsten en instellingen die veel publiek ontvangen hoeven nu geen extra maatregelen te nemen."
Volgens haar is een aantal Amsterdammers besmet geraakt. "Zij hebben milde klachten en blijven thuis."
Woensdag werd bekend dat twee poliklinieken van het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis (OLVG) zijn gesloten vanwege een medewerker die besmet is geraakt met het nieuwe coronavirus. Hij zit met lichte symptomen thuis in quarantaine. Vorig weekend bleek ook een Amsterdams stel het virus te hebben. Zij zitten in Diemen in thuisisolatie. Een van hun kinderen leek besmet, maar testte toch negatief.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Een 38-jarige Amsterdammer is in de nacht van zondag op maandag gewond geraakt bij een steekpartij aan de Maria Austriastraat in zijn woonplaats. Dat maakte de politie bekend.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schrijfster en columniste Marjan Berk is zondag in Amsterdam overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt. Berk, die op 11 juli 94 jaar zou zijn geworden, schreef tientallen boeken en was jarenlang columnist. In 1994 won zij een Gouden Televizier-Ring voor de televisieserie Vrouwenvleugel.
10 uur geledenHEIBLOEM (ANP) - In het Limburgse Heibloem zijn vier inzittenden van een personenauto overleden door een eenzijdig verkeersongeval. Dat meldt de politie. Twee andere inzittenden raakten gewond en zijn naar een ziekenhuis gebracht. De politie zegt nog geen informatie over de identiteit van de slachtoffers te kunnen delen.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het zoek- en reddingsteam van USAR is weer terug in Nederland. Het vliegtuig met daarin de 64 leden en acht hulphonden landde rond 13.25 uur op vliegbasis Eindhoven.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Directeur Stabiliteit en Humanitaire Hulp bij het ministerie van Buitenlandse Zaken, Nathalie Olijslager, heeft het Nederlandse reddingsteam USAR bedankt voor de inzet in Venezuela, na de zware aardbevingen daar. "Jullie hebben een fantastische prestatie geleverd", zei ze tegen het team dat vlak daarvoor was geland op vliegbasis Eindhoven.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Door "verschillende tegenvallers" bij de herstelwerkzaamheden na een brand kunnen ook maandag nog geen treinen rijden van Rotterdam naar het zuiden, meldt ProRail. "We vinden het ontzettend vervelend dat we de prognose opnieuw moeten bijstellen."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de 29 mensen die zaterdagavond in de Haagse Schilderswijk werden aangehouden tijdens ongeregeldheden na de WK-wedstrijd tussen Marokko en Canada, zijn er 25 in de nacht vrijgelaten met een boete. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
16 uur geleden